ui llil Theo Raats houdt „j,, n het zeer kort in VNG-congres in Goes iiifiunr jj Shirma Rouse zingt de zaal vol op een geslaagd Scheldejazz Honderden hotelkamers zijn vol, vele kilo's mosselen worden aangevoerd en touringcars rijden af en aan: morgen en overmorgen zijn 2.500 burgemeesters, wethouders en raadsleden in Goes voor het VNG Jaarcongres. zijn nieuwe nrr; 1|jj bundel Celeste jjü |j| Zaligheden pzs Inwoners van Lammerenburg in Vlissingen werden zaterdagavond opgeschrikt door een luchtballon die in de wijk een noodlanding maakte. Even voor zonsondergang scheerde het enorme gevaarte vlak over de huizen op zoek naar een landingsplek. Dat werd uiteindelijk de Strandwal. Na de landing maakte de Belgische ballonvaarder zich zo snel mogelijk uit de voeten. Uit België komen berichten dat de ballon al boven Zeebrugge naar zee afdreef en niet meer terug kon komen naar het vasteland. Daarop stak de piloot de Schelde over om in Vlissingen te stranden. FOTO LISETTE VAN PEENEN Tijdens het congres, gehouden door de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), ontmoeten gemeentebestuurders elkaar. Ze netwerken, wonen lezingen bij en volgen workshops. De organisatie van het evene ment is een flinke logistieke ope ratie, want al die bezoekers ko men niet alleen netwerken, maar hebben ook eten, een slaapplek en vermaak nodig. En dat is met een een mooie gelegenheid om Zeeland op de kaart te zetten. De deelnemers van het congres krijgen morgenavond in een tent op de Grote Markt een volledig Zeeuws menu voorgeschoteld. Dat bestaat uit mosselen van Neeltje Jans, Zilte Zeeuwse Fri tes, lokale hapjes en babbelaarijs, zegt Tom de Koning, die het avondprogramma organi seert. „Als er zoveel burgemees ters, wethouders en raadsleden naar Goes komen, dan willen we Zeeland natuurlijk promoten", zegt Tom de Koning, die het avondprogramma organiseert. Het congres vindt voorname lijk plaats in de Zeelandhallen, maar de deelnemers kunnen ook een excursie doen naar bijvoor beeld het Watersnoodmuseum, de Hedwigepolder of Waterdu- nen. 's Avonds is er een borrel, Economische spin off voor Zeeuwse ondernemers is 753.000 euro We willen ze laten zien hoe mooi de provincie is diner en een optreden van Blof in de Grote Kerk in Goes. Hoewel de Zeeuwen niets mee kunnen maken van het congres, levert het de provincie wel dege lijk iets op, zegt woordvoerder Joke Boel van de gemeente Goes. „De economische spin-off voor Zeeuwse ondernemers is 753.000 euro." Zo blijft een groot ge deelte van de deelnemers in ho tels slapen. En het diner wordt verzorgd door ondernemers uit de regio. Slot Oostende in Goes ver zorgt de hapjes en het voorge recht. „We zijn morgen de hele dag gesloten, zodat we ons al leen met het congres bezig kun nen houden", vertelt eigenaresse Anita Maas. „We bereiden als voorgerecht een tapasplank met allerlei Zeeuwse hapjes: een Walcherse aardappelsalade, een pastei van Zeeuwse leverpaté en mesheften uit Kamperland bij voorbeeld. We vinden het heel leuk om te doen. Zo'n evene ment is belangrijk voor de stad en het is natuurlijk leuk dat de deelnemers bij Slot Oostende komen kijken." De Koning: „We hopen dat de deelnemers een goed beeld van Zeeland krijgen. We willen ze la ten zien hoe mooi de provincie is. En we hopen natuurlijk dat ze nog een keer terug komen. Daar profiteren de inwoners ook van." maandag 12 juni 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl AND P24 Zeeland laat zich van zijn beste kant zien Cornelleke Blok Goes -Joke Boel, gemeente Goes -Tom de Koning, organisator avondprogramma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63