Fantasieën van Debora Elisabeth te lezen in twee nieuwe boeken mM •Kinderen Obase halen 52.341 euro op voor stichting Sawasdee 23 Ze hebben het gehaald! De kinderen van Obase hebben op 1 juni een wereldrecord Zeeuwse Knop maken gevestigd. Zaterdagavond werd dat bekend tijdens een jubileumfeest. g DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS Je zal maar als kind op een school van Obase zitten. Dan heb je zaterdag avond een onverge telijk feest meege maakt. Op een zon overgoten Brouwersdam met een sfeer die doet denken aan Concert at Sea. „We hebben gedanst", zeg gen Kyano en Gijs. „En popcorn gegeten en een ijsje gekocht. Het is hier heel leuk. ]e kan van alles doen." Flink uitgepakt Er is dan ook flink uitgepakt door de organisatoren van het jubile umfeest van Obase. Bij het inspi ratiecentrum is een feestterrein ingericht met een groot podium, enorme videoschermen en food- trucks. Friet, kibbeling, hambur gers en alle soorten fris: alles is te krijgen. De kinderen gaan uit hun dak op de muziek en de ouders hebben een relaxte avond, alhoewel... „Ik heb het gezicht van je zoon even schoongepoetst", zegt een man in het voorbijgaan tegen een vader. „Hij gooide alles er uit." Misschien de spanning? Want hebben de kinderen het wereldrecord Zeeuwse knop maken wel ge haald? Natuurlijk wel. Zeeland be paalt zelf of het een wereldrecord is en een Zeeuwse knop van twaalf voetbalvelden groot in het zand is nog nooit eerder gemaakt. Daarom reikt burgemeester Gerard Rabe- link een enorme beker uit aan di recteur Ewald de Keijzer van Obase. „Op iedere school komt zo'n beker te staan", belooft hij aan de ongeveer 1000 kinderen op het terrein. Moeilijk muurtje Een van hen is Arne, van de Meer paal in Bruinisse. Hij komt net van het podium af en is nog behoorlijk onder de indruk. Zijn groepje heeft de derde prijs gewonnen met het bouwen van zandkasteon- derdeel van het project Zeeuwse knop. „Wij hebben een muurtje gemaakt en dat was best moeilijk" vertelt hij. „Met Luca, Fenna en Jessica." We hebben gedanst. En popcorn gegeten en een ijsje gekocht. Het is hier heel leuk De kinderen hebben niet alleen een Zeeuwse knop in het zand ge harkt. Ze hebben ook geld ingeza meld voor stichting Sawasdee. Dat leverde 52.341 euro op. Genoeg om een school te bouwen en in te richten of drie jaar onderwijs en eten voor 100 kinderen in Cam bodja. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl SPECIAALZAAK Van Maanen debuteerde eind vo rig jaar met het boek 'Vergeef Haar'. Het liep bij haar toenmalige uitgeverij niet helemaal lekker en toen de schrijfster een beter aan- bod kreeg bij Dutch Venture Pu blishing heeft ze haar boek onder haar arm genomen en is ze ver trokken. Samen met haar nieuwe uitgever heeft ze 'Vergeef haar' herschreven, wat nu wordt uitge bracht als 'Tot in de dood'. Het verhaal gaat over Daan en Roza, die al jaren goed bevriend zijn. Net als hun vriendschap uit groeit tot meer, worden ze slacht offer van een auto-ongeluk. Roza belandt in een rolstoel en Daan in een coma. Voor de bundel 'Ma gisch' schreef Van Maanen 'Door de sterren verbonden', een verhaal van 5000 woorden. Over twee lingzussen die allebei een vreemde stervormige moedervlek hebben, die jeukt, verplaatst en hen van alles wil vertellen over vriendjes en vaders. De boeken zijn vanaf woensdag verkrijgbaar als e-book en paper back. Nu al ligt 'Tot in de dood' bij boekhandels De Vries en Boeken- plus in Zierikzee. maandag 12 juni 2017 SD 'Deze Zeeuwse knop is groot zat' Kinderen van Obase vieren het behalen van het record Melita Lanting X Yente (midden) en Lieke (rechts) dansen op de muziek fotos marieke mandemaker Brouwersdam Overal blije gezichten na het behalen van het record. - Kyano en Gijs, leerlingen Obase n 2 1 s/°s& Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 15-6 tot 2-7-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl Twee nieuwe boeken van De bora Elisabeth - de schrijvers naam van de Zierikzeese De bora van Maanen (34) - liggen vanaf donderdag in de boek winkel. Young Adult-boek 'Tot in de dood' en 'Magisch', een bundel met korte verhalen van verschillende schrijvers. Elodie Kint Zierikzee Debora Elisabeth.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62