Van Maaren revancheert zich in tweede manche en wint opnieuw O O) 0) Drie keer NK-goud voor Anjolie Engels Ook Tolhoek toont zich in Dauphiné Geen Zeeuwen in finale om landstitel Maagklachten treffen Zeeuwen op WK trail 10 Lesley Kerkhove. foto lex de meester TENNIS Erwin Adan moest de strijd tijdens zijn belangrijkste wedstrijd ooit na zo'n dertig kilometer staken. Maar volgend jaar wil hij sterker terugkomen. Anjolie Engels heeft haar prijzenkast weer wat aangevuld. Tijdens het Nederlands kam pioenschap voor masters won ze drie keer goud. Op de 400 meter D40 werd ze zaterdag eerste en bij het verspringen was de eerste po ging direct goed voor goud. Gisteren maakte Engels haar hattrick compleet met de zege op de 200 meter. Frederique Versluijs pakte eveneens een gou den plak tijdens het NK. De Zeeuws-Vlaamse won goud op de 1500 meter D45. Cees-Jan Berman prolongeerde bovendien zijn titel op de 100 meter. Voor H70-er Rob Dekker was er twee keer goud, op verspringen en hoogspringen. Na Marco Minnaard uit Wemeldinge heeft ook Yersekenaar Antwan Tolhoek zich laten zien in de Dauphiné. De jongeling van Lot- toNL-Jumbo zat in de achtste en laatste etappe van de Franse rittenkoers mee in de kopgroep. De vluchters werden echter teruggepakt, waarna de Zeeuw uiteindelijk 31ste werd. Minnaard (Wanty-Gobert) werd 63ste. De Deen Jakob Fugelsang won de etappe, wat al weer zijn tweede zege betekende. Daarmee stelde hij tevens zijn leidende positie in het algemeen klassement veilig. Tolhoek sloot de rittenkoers af op plek 49. Minnaard eindigde als nummer 58. Tennissters Lesley Kerkhove (Hangar 20/Zandvoort) en Angelique van der Meet (Lobbelaer-Moerdijk) zijn er niet in geslaagd om met hun club de finale van de play-offs om de landstitel te behalen. Zandvoort verloor tegen Alta Amersfoort drie van de vier enkel spelen, waarbij Kerkhove met 6-3 7-5 het on derspit moest delven tegen de Kroatisch- Amerikaanse Bernarda Pera. Samen met Da nielle Harmsen won Kerkhove wel het vrou- wendubbel. Maar het mannendubbel werd gewonnen door Alta: 4-2. Lobbelaer met Van der Meet was na de enkels al uitgespeeld. Op setsaldo was de ploeg al kansloos voor de zege. NK Van Anrooij Tolhoek Voor Vlissinger Erwin Adan is het wereldkampioenschap trail in het Italiaanse Badia Prataglia zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. De dagen voorafgaand aan de wed strijd voelde de atleet zich topfit, maar vlak voor de start ging het mis. Maagklachten verpestten zijn WK-debuut. „Dit is echt ontzettend zuur", blikte de teleurgestelde Adan terug op wat voor hem een van de mooi ste dagen uit zijn carrière had moe ten worden. „Ik ben volgens mij nog nooit voortijdig uit een wed strijd gestapt. Dat het dan nu - uit gerekend tijdens mijn belangrijkste wedstrijd tot nu toe - misgaat, is echt een teleurstelling." Aanvankelijk was er niks aan de hand. De Vlissinger had met de rest van de Nederlandse equipe ontbe ten in het hotel en was zich aan het klaarmaken voor de wedstrijd. „Maar een halfuur voor de start ging het mis. Ik was mijn veters aan het strikken en ineens kwam alles naar boven. Ik moest echt snel zijn om bij de wc te komen." Toch voelde Adan zich daarna wat beter en besloot hij van start te gaan. „Ik had een opgelucht gevoel en aanvankelijk voelde ik me ook wel weer redelijk. De eerste negen kilometer gingen vrij aardig", aldus de atleet. Maar even later ging het opnieuw mis. „Na het eerste eet- moment werd ik weer misselijk. Het gelletje dat ik had genomen, viel verkeerd." Dat het precies nu moet misgaan, is echteen teleurstelling Dat zorgde ervoor dat Adan tot drie keer toe moest stoppen om op nieuw over te geven en uiteindelijk zelfs de handdoek in de ring moest gooien. „Door al het overgeven, had ik gewoon geen energie meer in mijn lichaam. Ik voelde me steeds slapper worden. Eerst op de heuvel achtige stukken. Maar later op de vlakke stukken viel ik ook bijna van de duizeligheid." Met dertig van de vijftig kilome ter achter de rug en het zwaarste gedeelte nog voor de boeg, besloot hij daarom te stoppen. Dat was frustrerend, maar een dag later kon de Vlissinger ook enigszins met een trots gevoel terugkijken. „Het is wel prachtig dat ik in het oranje aan de start van een wedstrijd heb mogen staan", zei hij. Om daar vervolgens nog aan toe te voegen: „Dan moet het volgende doel maar zijn om ook een keer in het oranje te finishen." Overigens was Adan niet de enige Zeeuw op het WK trail die te maken kreeg met maagklachten. Ook Vlissinger Tim Pleijte en Leo- nie Ton uit Wissenkerke kregen te maken met pijn in de buik. Bij hen waren de klachten echter minder hardnekkig, waardoor zij de finish wél haalden. Bovendien kwam Ton ook flink ten val. Voor Pleijte zorgden de klachten er echter voor dat hij één van zijn doelen - de veertigste plek van vorig jaar overtreffen - niet haalde. Hij fi nishte op de 73ste plek. Ton ein digde met een 191e plaats nog net bij de beste tweehonderd atleten. De enige van het Zeeuw die wel zonder problemen kon lopen, was Mirthe Overkamp. De vriendin van Adan - die eveneens haar debuut maakte op een WK en nog maar haar tweede ultratrail liep - finishte op plaats 226. Toch keek ze met een goed gevoel terug op de wedstrijd. „Ik heb eigenlijk best lekker gelo pen", gaf ze aan. „Het gedeelte tus sen kilometer 38 en kilometer 45 was zwaar, maar verder is het goed gegaan. Zeker als je ziet dat het echt een lastig parkoers was." Plek 226 lijkt misschien niet hoog, maar Overkamp kon er tevre den mee zijn. „Dit biedt heel veel mogelijkheden voor de toekomst. Daarnaast heb ik kunnen praten met een aantal ervaren atleten. Zij hebben me goede tips gegeven. Het was dus ook leerzaam." In de eerste manche nam Rinnie van Linden uit Putte de leiding en behield die tot de finish, ondanks sterk aandringen van Van Maaren. De tweede manche leek hetzelfde te verlopen. Maar nu vond Van Maaren wel een gat en won. Da- mian Wedage werd derde, gevolgd door de Zeeuws-Vlamingen Tom Cortvriendt (Axel) en Martijn Roos (Zuiddorpe). Bij de junioren was een hoofdrol weggelegd voor Guido Boone uit Oost-Souburg. Hij won beide man ches voor Andre Voogd uit Oud dorp en Jordy van 't Hof uit Dirks- land. Bij de veteranen was er winst voor Thomas Adriaanse uit Lewed- orp, door een tweede en eerste plaats in de manches. Tjaco Lucas uit Moerdijk won de eerste manche, maar was bij de tweede manche af wezig. Zo kon Adriaanse door de tweede manche te winnen de zege pakken. Zijn vrouw Karin Adri aanse deed het in deze klasse, met 21 deelnemers aan het vertrek, heel goed. Zij finishte als zesde. In de samengevoegde klasse 50 cc en 65 cc kleine en grote wielen werd de eerste manche gewonnen door Randy Verheye uit Oostburg en de tweede door Milan Adri aanse. In de 85 cc grote wielen le verde Maicky Bonsel uit Kuitaart met een derde en tweede plaats in de manches een prima prestatie. Het bleek goed voor de tweede po diumplaats, achter de ongenaak bare Jarno Acke uit Middelharnis. Bij de clubklasse werd Merel Zuidhof uit Hoedekenskerke vijfde tussen de mannen. maandag 12 juni 2017 ATLETIEK WIELRENNEN Tijdens de snelste serie op de skeelerbaan 1500 meter-wedstrijden was Tom verbeek met 5 minuten en 6 seconden de snelste. Gerard Bras werd tweede en bleef de eerste juniorda mes Femke Maranus en Yara Karelse. Tijdens het Nederlands sneldamkampioen- schap, dat zaterdag in Utrecht werd gehou den, slaagden de drie Zeeuwse deelnemers er niet in een finaleplaats te veroveren. In de A- categorie behaalde Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw een gedeelde eerste plaats in groep 3. Aart Slager werd in de B-categorie gedeeld zesde in groep 2 en Nico Flikweert eindigde in de C-categorie als zevende in groep 3. Wielrenner Arjan Poleij uit Kruiningen werd zaterdag derde tijdens een koers in Stekene. GO 5 Op het NK jeugd- wielrennen in Amersfoort heb ben de Kruiningse zusjes Maureen (derde) en Megan Arens (tweede) en hun broertje Firn (eerste) een podi umplaats behaald. Onder meer de Galgenberg (5%) werd beklommen. Shirin van Anrooij heeft voldaan aan de limiet voor de Europese Jeugd Olympische Spe len. De 15-jarige atlete van AV'56 liep zaterdag avond tijdens de Flanders Cup in Huizingen een tijd van 4.30.89 op de 1500 meter. Daar mee verbrak ze tevens het 42 jaar oude Zeeuws re cord. Wielrenner Ezra Tolhoek uit Zierik- zee is tweede ge worden in een zware klimkoers voor junioren in Geraardsbergen. Wesley Mol uit Ka- pelle werd vijfde. De twee zaten in een kopgroep van zeven. Na 82 kilo meter kwam Tol hoek net tekort. 'Nu nog in het oranje finishen' Daniel Vervelde Badia Prataglia Erwin Adan moest de WK-strijd voortijdig staken. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Erwin Adan Motorcrosser Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen heeft op het Scheldecircuit in Rilland- Bath de vierde clubcross van MC Rilland op zijn naam ge schreven bij de senioren. Dat ging niet zonder slag of stoot. Herman Heuvink Rilland O a V)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39