Ostapenko slaat flink aantal stappen over Dauphiné sowieso al niet meer stuk 9 ser, die alle drie zijn grand slam-fi- nales had gewonnen maar nu niets anders kon dan berusten. Wa- wrinka haalde niet zijn beste ni veau, maar het had niets uitge maakt. De paar keren dat hij lekker in de rally zat, kon Nadal nog een turboknopje indrukken. Iets meer decibel in de kreun, iets meer kilo meters per uur in de slag. Met een weergaloze forehand langs de lijn halverwege de tweede set als hoog tepunt; de mooiste bal van het toer nooi. het gaatje met Federer weer drie: 15 om 18 grand slams. Tennisles Naar de finale tegen Wawrinka was uitgekeken. Maar de beloofde kra ker werd een tennisles. Slechts vijf games was het een gevecht. Toen schakelde Nadal door en was het 'hammertime'. Hij sloopte de Zwit- PRIMEUR Adrenaline die ik op deze baan heb, is onmogelijk met een ander toernooi te vergelijken In 2005 maakte de wereld kennis met Nadal. 19 jaar en gekleed als een soort piraat won hij als debutant in Parijs en was 'bery gappy'. Twaalf jaar en negen titels later zoekt een emotionele Nadal naar de juiste woorden. „De zenuwen en adrena line die ik op deze baan heb, zijn onmogelijk met een ander toernooi te vergelijken. Dat ik hier nog een keer win is onbeschrijflijk." En waar gaat dit eindigen? Hij is net 31 jaar. Gras is niet zijn favoriete ondergrond, maar als hij 20 procent van zijn niveau moet inleveren, blijft er straks op Wimbledon nog steeds een monster, zoals Wa wrinka hem noemde, over. Met weinig punten te verdedigen lonkt later dit jaar ook de nummer t-po- sitie voor Nadal, die nu al klimt van 4 naar 2. En als hij Roland Garros tien keer kan winnen, waarom dan niet elf, of twaalf keer? Federer wordt in augustus 36 en bewijst dat het allemaal kan, in een wonderlijk 2017. Het tennisjaar van de weder opstandingen. Froome zetten de slotetappe in vuur en vlam, waardoor Porte het onderspit moest delven. De Austra liër moest het de hele dag zonder ploeggenoten doen en toen zijn concurrenten er vandoor gingen, was hij in de laatste 40 kilometer genoodzaakt tot achtervolgen. Op de slotklim haalde Porte Froome wel weer bij. Hij kwam zelfs eerder over de finish dan de Brit, maar de achterstand op Fuglsang kon hij niet meer rechtzetten. Froome werd vierde en reist voor het eerst sinds 2012 af naar de Tour de France zonder zege in het voorseizoen. En in de wetenschap dat Porte de grootste bedreiging lijkt. Hij eindigde als elfde, ruim vijf mi nuten achter Fuglsang, maar Al berto Contador was al met al tevre den. Dat hij op laatste beklimming, vijf kilometer onder de top alle fa- i Fuglsang alsnog voorbij Porte in Dauphiné dankzij bonificatieseconden vorieten moest laten gaan, dat baarde hem ook geen zorgen. Voor de buitenwacht mag Contador een fietsend vraagteken zijn, zelf kende hij geen twijfel. Contador her haalde het deze Dauphiné bijna elke dag: zijn opbouw naar de Tour verloopt perfect. Pas over drie we ken moet hij in topvorm zijn. Door het geweld op de slotdag fietste bergkoning Koen Bouwman (23) in zijn rood met witte bollen- trui op de slotdag vooral buiten het zicht van de camera's. Er waren nog 40 bergpunten te verdienen in de laatste etappe, maar Bouwman bemoeide zich geen moment met die strijd. Voor de jongeling van Lotto-Jumbo was het vooral een ge vecht om binnen de tijdslimiet te finishen. „Op de laatste klim hoorde ik dat ik 18 minuten achter lag en toen ben ik volle bak naar boven gere den." De beloning mocht er zijn voor Bouwman, die ook al de derde etappe had gewonnen: de bergtrui gaat mee naar Ulft. „Dit is mooiste week uit mijn wielercarrière tot nu toe." Wereldbeker voor Badloe RECORD Sjarapova niet op Wimbledon Volleyballers langs Egypte maandag 12 juni 2017 niet kan Met de Coupe des Mousque- taires in zijn armen lijkt Rafael Nadal zijn tien zeges in Parijs nog eens te overdenken, foto AFP -Rafael Nadal (31) PARIJS Dat het vrouwentoernooi van Roland Garros bij het ontbreken van de zwangere Serena Williams of een andere topfa voriet helemaal open lag, was be kend. Maar in het grote rijtje titelkandi daten ontbrak toch echt de naam van Jelena Ostapenko. De ongeplaatste Letse was bij de start van het toer nooi de nummer 47 van de wereld, pas 19 jaar en had nog geen WTA-titel ge wonnen. Vandaag verlaat ze Parijs een jaartje ouder, een paar miljoen rijker, als de mondiale nummer 12 én Ro land Garros-kampi- oene. Ostapenko versloeg zaterdag in de finale de Roe meense Simona Halep, die bij winst de koppositie op de wereldranglijst had ingenomen: 4-6, 6-4, 6-3. De manier waarop Ostapenko dat deed was indrukwekkend. Van zenuwen voor haar eerste grote fi nale had ze totaal geen last. Ze speelde zoals ze in haar prille carrière al haar wedstrijden had gespeeld, onbe vangen en zonder enige remming. Kans of geen kans, ze liet de ene na de andere zwieper van haar racket vliegen. Het kwam haar op het niet geringe aantal van 54 onnodige fouten te staan, maar ook op 54 win ners. Haar aanvals lust werd beloond. Halep, de nummer 4 van de wereld, voelde zich soms een toeschouwer. Zeker nadat ze een 3-0 voorsprong in de tweede set had verspeeld en de wedstrijd uit haar handen voelde glip pen. „Zo tennis ik ge woon, ik wil de bal zo hard mogelijk raken", legde Osta penko nuchter uit. „Niemand heeft me dat geleerd, het is mijn karakter." 'A star was born' zei den oud-kampioe nen Chris Evert en Billie Jean King, in de wetenschap dat het vrouwentennis wel wat nieuw bloed kan gebruiken. Of hun voorspelling uit komt, is koffiedik kij ken. Genoeg speel sters die de afgelo pen jaren een mooie toekomst werd voor speld, konden hun uitschieters geen vervolg geven. Ostapenko, die zich na het succes in Pa rijs afmeldde voor het grastoernooi van Rosmalen deze week, slaat met haar eerste grand slam- titel een hoop tus senstappen over. Ze is een ruwe diamant. Vorig jaar gooide ze na een verloren punt met haar racket, dat uiteindelijk een bal- lenjongen raakte. Zaterdag wilde ze op enig moment haar moeder, die haar altijd heeft ge coacht, van de tri bune sturen. Ze bleef zitten en zag haar dochter voor het eerst een proftoernooi winnen. En wat voor één. Jelena Ostapenko juicht na het laatste punt. fotophotonews Fietsend vraagteken Bergkoning Bouwman ZEILEN Windsurfer Kiran Badloe heeft de wereldbe kerfinale in Santander ge wonnen. De 22-jarige Ne derlander eindigde zater dag in de medalrace voor de Spaanse kust als derde. Dat was ruim genoeg om de eindzege veilig te stel len. Badloe begon de af sluitende race met zestien punten voorsprong. Die marge dankte hij vooral aan zijn drie zeges van woensdag en vrijdag. De Fransman Louis Giard werd tweede. In de 470-klasse handhaafden Afrodite Ze- gers en Anneloes van Veen zich op de tweede plaats. Menno Vloon (23) brak zaterdag in Zweibrücken het Nederlands record polsstokhoogspringen. Hij sprong 5,85 meter en ging Rens Blom (5,81) voorbij. TENNIS Maria Sjarapova mist Wimbledon en alle an dere toernooien op gras van dit seizoen. Ze kampt met een spierblessure die ze vorige maand tijdens een toernooi in Rome heeft opgelopen. De Russin wil eind juli op het hardcourt in het Amerikaanse Stanford terugkeren op de tennis baan. Sjarapova hoopte Wimbledon te bereiken via het kwalificatietoernooi. VOLLEYBAL De Neder landse volleyballers heb ben in de World League met veel moeite gewonnen van Egypte. In het Tsjechi sche Ceske Budejovice kwam Oranje met twee sets achter, om alsnog de wedstrijd te winnen: 17-25, 19-25, 25-11, 25-18,15-10. Naast Egypte werden dit speelweekeinde ook Tsje chië en Portugal geklopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38