Schippers en Hassan laten zich gelden 'Montreal is altijd goed voor me geweest' 7 Alsnog goud Yvonne Hak Natuurlijk was het mooi, bij het verspringen van de mannen. En het hoogspringen van vrouwen. De tien kilometer van de mannen, na de wereldrecords van Haile Gebrse- lassie een geliefde discipline in het Fanny Blankers Koen-Stadion. En de 8oo meter van Thijmen Kupers mocht er ook zijn. Maar alle onder delen waren feitelijk bijnummers voor de hoofdacts van de 36ste edi tie van de FBK Games: de finale van het internationale atletiekgala met de eigen wereldsterren Sifan Has san, Dafne Schippers en Churandy Martina. Ze maakte het publiek dolenthou siast. Vanaf de start van de 1.500 meter liep Sifan Hassan vlak achter de 'haas', haar gangmaker. Toen het niet hard genoeg ging voor de 24- jarige Nederlandse van Ethiopische afkomst versnelde zij haar pas. Has san leek op weg naar de verbetering van haar eigen nationale record van 3.56,05 uit juli 2015, maar in de laat ste honderd meter voelde ze de kracht uit haar benen vloeien. Met een eindtijd van 3.56,14 zat ze slechts negenhonderdste van een seconde boven haar pr. „De race van Rome zat nog in mijn li chaam", wees ze na afloop naar haar winnende tijd van 3.56,22 in de Romeinse stad. Een aanval op de snelste Neder landse tijd behoorde vooraf niet tot het strijdplan, bekende Hassan. Ge dreven door het enthousiasme van het publiek ging ze er vol voor. „Ik wilde er vooral een fantastische wedstrijd van maken voor de toe schouwers, die gaven mij energie. Ik ben teleurgesteld dat ik niet snel ler heb gelopen dan mijn record, maar ik ben ook blij omdat ik twee keer binnen vier dagen zo'n toptijd kan lopen." De regerend wereldkampioene en winnares van het olympisch zilver op de 200 meter was dé grote ster van het Hengelose atletiekfeest. Het vele geklap en gejuich kon ech ter niets doen aan de harde tegen wind van 1,3 meter per seconden, die over het complex waaide. Schippers won de 100 meter, maar was niet tevreden over haar eind tijd van 11,08 seconden. „Hoe en thousiast kun je zijn als je 11,08 op de klok ziet staan? Als je daarna de tegenwind ziet, vind je het wel oké. Ik heb een prima race gelopen voor nu, ik ben in de opbouw voor het WK in Londen in augustus", aldus Schippers, die het enthousiaste pu bliek in Hengelo roemde. „Dat doet me echt heel veel en vind ik heel belangrijk. Bovendien kon mijn hele familie hier lekker naar me kij ken, want zoveel wedstrijden loop ik niet in Nederland." Vijfde worden op de 200 meter (in 20,76), geblesseerd zijn aan achil lespees en lies én toch vrolijk la chen. Churandy Martina zorgde weer voor blije gezichten. „Het komt wel goed, ik moet het nu wat rustiger aan doen vanwege die blessure. Ik maak me geen zorgen om het WK, dat komt goed." ZEVENJAAR ALWEER ZEGE LEWIS HAMILTON zijn werkgever, waarin hij caravans aan gort mag rijden, maar niet in het geasfalteerde theater waar pres taties van hem verwacht worden. En hoe langer die situatie aan houdt, des te wranger het wordt. Zeker voor de Limburger zelf. „Dit is gewoon ruk", besloot Ver stappen zelf. „En zo gaat het het hele seizoen al." hebben ze ook de coureur in huis die alom wordt gezien als een toe komstig wereldkampioen. Maar met een miljoenenbudget zijn ze niet in staat om hem het materiaal ter beschikking te stellen waarmee hij kan excelleren. Dé realiteit van 2017 is dat Ver stappen vooral uit mag blinken in schijtlollige promotiefilmpjes voor maandag 12 juni 2017 Van de huidige Grote Drie van de Nederlandse atletiek is ze de minst populaire. Sifan Hassan leverde gisteren tijdens de FBK Games in Hengelo wel de beste prestatie van het toptrio. Ralph Blijlevens Hengelo Sifan Hassan Dafne Schippers Churandy Martina HENGELO Zeven jaar na dato heeft voormalig atlete Yvonne Hak in Hengelo dan eindelijk de gouden medaille ontvangen waar ze recht op heeft. Het is de plak die hoort bij de Europese titel op de 800 meter bij de EK van 2010 in Barcelona. Hak eindigde in die race als tweede. De Russin Maria Sa- vinova bleek het goud niet op eerlijke wijze te hebben verdiend. Ze nam doping. A Dafne Schippers (midden) vliegt naar de winst, foto pim ras A Spektakel bij de start, toen Max Verstappen nog mocht dromen van een po diumplek. Hij rijdt een stuk vleugel van de Ferrari van Sebastian Vettel aan gort. FOTOEPA MONTREAL Ferrari- stoord uitzicht vanuit van dit seizoen. Ik vind coureurs hielpen hun kansen meteen bij de start al om zeep. Ook collega Valtteri Bottas blokkeerde bij het weg rijden en viel terug. En het gevaar Max Ver stappen achter zijn kont was al na een rondje of tien geweken. Tot zover de tegen stand voor Lewis Ha milton in Canada, die na zijn 65ste poleposition fluitend naar zijn zesde zege reed in Montreal. De Brit deed na een dramatisch weekeinde in Monaco nu weer '45- >N A Lewis Hamilton FOTOEPA gouden zaken voor het WK. In de race ge beurde genoeg. Maar Hamilton had zeventig rondjes lang een onge- zijn cockpit op de winst. Mercedes-col- lega Bottas meldde zich pas bijna twintig seconden na Hamilton. Ricciardo had zelfs meer dan een halve mi nuut achterstand, op weg naar zijn derde po diumplaats op een rij. „Montreal is altijd goed voor me geweest", ju belde Hamilton op het podium. „Ik stond hier voor het eerst op pole position. Ik pakte hier mijn eerste zege. En nu weer het eerste één tweetje van Mercedes het hier geweldig." Maar ook weer niet zo geweldig dat hij zich liet verleiden tot het drin ken van champagne uit de schoen van Ricci ardo. Voor die shoey was de prijsuitreiker van dienst wel weer in. Patrick Watson, beter bekend als Captain Jean-Luc Picard uit Star Trek, lustte wel een slokje van de Aus tralische Red Buil cou reur. „Diep respect dat je dit aandurft", re ageerde Hamilton, dui delijk onder de indruk. SCHIPPERS, 1HENRY1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36