Tourgids 2017 4 WK-KWALIFICATIE SCHOTLAND - ENGELAND Schotland gaf Engeland zaterdag op Hampden Park (2-2) reden tot zelfreflectie. Een jaar voor het WK in Rusland oogt het elftal van bondscoach Gareth Southgate vederlicht. rijfnat, be smeurd met modder en ontdaan van elke vorm van bravoure. De selectie van Engeland werd tijdens een bezoek aan het trainingscentrum van de koninklijke marine in Devon hardhandig door commando's op hun tekortkomingen gewezen. In groene uniforms oogden de duur betaalde professionals als groen tjes in het leger. Niemand zou hen naar het front sturen als het lands belang op het spel stond. Bondscoach Gareth Southgate noemde de visite in de aanloop naar het duel met Schotland een middel om de teamgeest te verbe teren. De ex-international bracht, bedoeld of niet, ook een harde boodschap over op zijn ploeg. Om een afgang te voorkomen op het WK moet Engeland elke vorm van zelfoverschatting uitbannen. Wat de spelers aan pure klasse missen, moet worden gecompenseerd met werklust en zelfkennis. Schotland, voor het laatst actief op een eindronde in 1998, weet niet beter. Zonder topspelers in hun gelederen draait alles om dis cipline en vechten om elke meter. Op Hampden Park in Glasgow le verde deze weinig verfijnde tactiek bijna een stunt op in kwalificatie- groep F. Twee rake vrije trappen van Leigh Griffiths in de slotfase leken de aanzet tot de eerste zege op de rivaal sinds t999. Harry Kane maakte echter diep in bles suretijd gelijk (2-2). Bij Southgate zorgde de ont snapping aan een blamage niet voor schrik. Eerder gaf het hem een opsteker. Sinds hij Sam Allar- dyce eind vorig jaar opvolgde, pro beert de ex-verdediger van onder meer Middlesbrough de steevast We moeten de mentaliteit tonen nooit te willen verliezen (te) hoge verwachtingen te tem peren. In een fase van verjonging vraagt hij om geduld en realisme. Engeland mag met de Premier League wellicht de beste competi tie op aarde huisvesten, spelers van eigen bodem zijn (nog) niet van wereldniveau. Harry Kane, de topscorer van Tottenham Hotspur, vormt moge lijk de enige uitzondering. Niet zonder reden kreeg uitgerekend hij zaterdag voor het eerst de aan voerdersband. Hij geldt als het boegbeeld van een nieuwe genera tie. Raheem Sterling, Marcus Rashford en Dele Alli zitten daar kort achter. Dit trio heeft de po tentie om ooit op een groot toer nooi te schitteren, maar achter hen zit een behoorlijk gat. San Marino Het Engelse publiek vergeleek Schotland vooraf sarrend met de nietige voetbalnatie San Marino. Na afloop hielden ze wijselijk hun mond. De Three Lions zijn mijlen ver verwijderd van toplanden als Duitsland, Spanje en Brazilië. Ze behoren tot de middelmaat. Van doelman Joe Hart, weggestuurd door Pep Guardiola bij Manchester City, tot Gary Cahill, laatste man bij landskampioen Chelsea. Het meest hoopvolle geluid kwam uit Zuid-Korea. Gisteren won Engeland Onder 20 daar de wereldtitel. In de finale werd Ve nezuela met 1-0 verslagen. Het succes toonde aan dat na jaren van kwakkelen de jeugdopleidin gen weer vakwerk afleveren. En dat voetbalbond FA een goed Alle teams en renners De etappes met kaart en doorkomsttijden Met o.a. Thijs Zonneveld, Dylan Groenewegen en Peter Sagan Vind een winkel bij u in de buurt via pzc.nl/tourgids /rQbruncj Primera I De meest complete gids voor de tourliefhebber! maandag 12 juni 2017 Niemand zou dit Engeland naar het front sturen Schotland Engeland - Bondscoach Southgate Centrale verdediger Gary Cahill van Engeland vecht een verbeten duel om de bal uit met de Schotten Ryan Fraser en Chris Martin (I). FOTO PHOTO NEWS Bon Tourgids 2017 O.a. verkrijgbaar bij: Albert Heijn, AKO, Blz., Bruna, Cigo, Libris, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop, Vivant 8 710114 003850 WIE KU THE RE AD SHOP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33