4, 4, X X X X Elia voor keuring in Turkije Hahn vindt bij Heerenveen wel basisplek 1934 1938 1958 1962 1966 1970 2 WK-KWALIFICATIE RUSLAND 2018 De vakantie is begonnen voor Oranje. Maar de internationals zullen op het strand ook al denken aan de WK- kwalificatie. Rusland halen wordt lastig, maar het kan nog wel. Zelfs als poulewinnaar. Wat zijn de scenario's? Zweden en Fransen spelen nog even door •JCTH --- Eerste ronde Eerste ronde ROTTERDAM Eljero Elia vliegt vandaag met zijn zaakwaarne mer Serkan Kulup naar Istanboel om de deal met Basaksehir af te ronden. De 30-jarige linkerspits kan bij de nummer twee uit de Süper Lig een driejarig contract ondertekenen. In Turkije zal de Hagenaar, die direct na het ver overen van de landstitel met Feyenoord aangaf dat hij uit de Kuip zou vertrekken, de medi sche keuring ondergaan. Basaksehir maakt, als alles vol gens plan verloopt en Elia zijn ja woord geeft, iets meer dan een miljoen euro over naar Feyen oord. Elia ontvangt een deel van de transfersom, terwijl ook Wer- der Bremen nog recht heeft op een percentage. Feyenoord zoekt ondertussen naar een geschikte opvolger. Voormalig speler Jean-Paul Boë- tius, die onder contract staat bij FC Basel, staat op het lijstje met potentiële kandidaten van trai ner Giovanni van Bronckhorst. De 23-jarige aanvaller werd eer der door Feyenoord voor 2,2 mil joen naar Zwitserland getransfe reerd, maar FC Basel is bereid hem weer te laten gaan. HEERENVEEN Warner Hahn is dichtbij een overgang naar sc Heerenveen. De 24-jarige doel man komt over van Feyenoord en zal deze week worden gepre senteerd. Hij kan in Friesland een contract voor drie jaar teke nen en heeft zo eindelijk een duidelijke eredivisietoekomst voor ogen. Sinds hij in 2014 de overstap van FC Dordrecht naar Feyenoord maakte, keepte de Rotterdammer zelfs geen enkele minuut in de hoofdmacht, waar hij momenteel Brad Jones en Kenneth Vermeer voor zich moet dulden. Wel maakte hij minuten op huurbasis bij PEC Zwolle en Excelsior. In Friesland zijn ze blij met de komst van de doelman, die in Heerenveen de onbetwiste nummer één zal zijn. Zeker nu Erwin Mulder (28) vertrekt. Mulder verlengde zijn contact in Friesland niet en is op zoek naar een nieuwe club. ij viel weer eens af gelopen weekeinde. De naam van Rob de Wit. Maker van één van de meest besproken doelpun ten in de historie van Oranje. „Ik was erbij in 1985 in Hon garije met zijn stiftballetje over de kee per. Op die manier straks 0-1 winnen in Parijs? Waarom niet", zegt Dick Advo caat, destijds assistent-bondscoach on der Leo Beenhakker. En ook Arjen Rob ben legde gisteren, net voor hij op va kantie ging, de link met De Wit. Rob ben: „Stade de France, slotfase, stiftje a la De Wit, ik teken ervoor!" De vraag is Oranje andermaal kan ontsnappen. Nog vier speelronden staan er straks in september en oktober op de rol in de poule van Oranje. Vier etappes in een race, die door de specta culaire 2-1 zege van Zweden op Frank rijk volledig is opengegooid. Voor Oranje blijft de marsroute naar het WK er één vol hobbels en kuilen, maar dat geldt voor de concurrentie evenzeer. We bekijken het hier van duel tot duel. WK-KWALIFICATIE GroepA Stand OEFENINTERLANDS De eerste klus na de zo mervakantie brengt Oranje voor een Klassieker naar Parijs. Frankrijk-uit, een sleutelwedstrijd op een sleuteldatum. Want: De laatste dag van de transferperiode. Ooit maakte Rafael van der Vaart op 32 augustus in het trainingskamp van Oranje een chaotische last-mi- nute-transfer van Real Madrid naar Tottenham Hotspur. En Louis van Gaal liet Van der Vaart en een paar andere interna tionals ook een keer buiten zijn Oranje-selectie in sep tember, omdat ze met hun hoofd bezig waren met een nieuwe club. Die transferdeadline, die kan invloed krijgen straks. Net als het vroege tijdstip in het seizoen, als compe tities net zijn begonnen en niemand doorgaans al in topvorm is. „Als dat ook voor de Fransen geldt, kan dat het klasseverschil deels opheffen", spreekt Robben zichzelf en Oranje alvast moed in. „Maar dan moe ten wij zelf eind augustus al wél top zijn. Zowel fy siek als mentaal. Dat heb ik als aanvoerder ook tegen de groep gezegd: geniet de komende weken van je va kantie, maar houd Frank rijk-uit alvast in je achter hoofd bij alles wat je doet." Advocaat sluit zich daar bij aan. Hij is benieuwd waar spelers als Sneijder, Janssen en Promes straks spelen als het eind augus tus is. Sneijder hoopt op een club dichter bij huis dan Galatasaray, maar wel buiten de eredivisie. En Janssen, zo vernam Advo caat, wil niet nog zo'n jaar als het afgelopen seizoen bij Tottenham Hotspur. Een vraag wordt ook: wat te doen met de speel wijze in Parijs? Een muur metselen achter Robben en gokken op een snelle uitbraak? Dat lijkt een rea listisch script. Maar: een 5- 3-2 systeem zoals op het WK ziet Advocaat niet meteen als optie, omdat Frankrijk normaal gespro ken met één diepe spits speelt en één erachter, waardoor er vooral een ex tra zwaar bezet midden veld nodig zal zijn. Gelijktijdig trapt Zwe den op 31 augustus afin Bulgarije, als koploper in de poule. Dat gaat zorgen voor een andere druk. Maar de Zweden weten ook: als Oranje verliest in Parijs en zij winnen zeifin Sofia, dan wordt Neder land op een bijna onover brugbare achterstand van zes punten gezet. Dan zou het dus in augustus al zo wat klaar zijn voor ons. Oranje op de helft van de WK's erbij Etappe maandag 12 juni 2017 Eljero Elia foto pro shots Route naar WK zit Maarten Wijffels Rotterdam De legenda rische stift van Rob de Wit in 1985 tegen Hongarije: 0-1. Daardoor haalde Oranje toen alsnog verrassend de play-offs om een WK-ticket, die overigens verloren gin- gen tegen Bel- gië. FOTOVI IMAGES Vrijdag Nederland - Luxemburg 5-0 Zweden - Frankrijk 2-1 Wit-Rusland - Bulgarije 2-1 gespeeld w g V Pt (v-t) 1. Zweden 6 4 1 1 13 (12-4) 2. Frankrijk 6 4 1 1 13 (11-5) 3. Nederland 6 3 1 2 10 (13-6) 4. Bulgarije 6 3 0 3 9 (9-12) 5. Wit-Rusland 6 1 2 3 5 (4-11) 6. Luxemburg 6 0 1 5 1 (6-17) Terwijl de voetballers van Oranje al aan hun zomervakantie zijn be gonnen, spelen die van Frankrijk en Zweden nog even door. De rivalen van het Nederlands elf tal in de WK-kwalificatie spelen morgen allebei een oefenduel. Zweden neemt het op tegen buur land Noorwegen, terwijl de Fran sen in Parijs de degens kruisen met Engeland. Oranje verloor de thuiswed strijd tegen Frankrijk met 0-1. Hier claimt Janssen vergeefs een penalty. FOTO PI M RAS Twintig keer werd het WK gespeeld, Oranje kwalificeerde zich tien keer. Na 1986 miste Nederland het mondiale eindtoernooi echter slechts eenmaal. In 1930, 1950 en 1954 had Nederland zich niet in geschreven voor het kwalificatie toernooi. In 1942 en 1946 werd het WK niet gespeeld. Niet Niet Niet Niet gekwalificeerd, gekwalificeerd, gekwalificeerd, gekwalificeerd, uitgeschakeld uitgeschakeld uitgeschakeld uitgeschakeld door Oostenrijk door Hongarije door Zwitserland door Bulgarije 31 augustus Frankrijk - Nederland Bulgarije - Zweden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31