Omwea waard Goese snackbar trotseert al jaren hamburgergigant 'Zeeland Seaports steekt wel geld in Thermphos' 2 MARLEEN BLOMMAERT stellen hebben min&er vaak seks Column Om half acht word ik ver wacht. Voor alle zekerheid neem ik mijn tandenbor stel en ander gerief mee. Meneer B. achteraf instrueren wat mee te ne men, leidt vermoedelijk tot teleur stelling en ergernis aan beide kan ten. Het huishouden is geen toon beeld van orde en strakke indelin gen. Gek genoeg is de rest van mijn familie wel voorzien van het op- ruim-gen. Overgeorganiseerd zijn ze, zou ik zelfs durven beweren. Ik dacht aan mijn overblijfkoffertje en ben trots op mijn chaotische zelf. Meneer B. rijdt me naar mijn af spraak met meneer v.d. K., met wie ik al geruime tijd een relatie heb. Een goede relatie, ook meneer B. is die mening toegedaan. Dat is in dit soort zaken toch belangrijk. Om kwart over zeven zijn we er. Ik geef meneer B. een kus en zeg dat ik wel zal bellen als hij me kan ko men ophalen. Ik ben niet de enige met een afspraak hier. Twee jonge jongens zitten ook te wachten. We doen allemaal een sexy blauw hemd aan en even later wordt mijn bed richting OK gereden. Terwijl ik op mijn ruggenprik lig te wachten, vertelt één van de jon gens waarom hij een volledige narcose wil: gruwelijke verhalen over zijn ruggenprikhistorie. Mis schien moeten ze in die zaal oorte lefoontjes overwegen met een rustgevend muziekske. De dame die de prik moet uitdelen, stelt zich voor als de slaapdokter. Nadat ik voor de honderdste keer de vraag heb beantwoord waarom ik hier ben en wat er gaat gebeuren, loopt het gevoel lang zaam uit mijn lijf. Even later zie ik op een scherm de binnenkant van mijn knie en het probleem waarom ik hier lig. Meneer v.d. K., de orthopeed, spreekt bemoedi gende woorden terwijl hij vak kundig werkt aan mijn terugkeer in het land der wandelenden. Terug op zaal krijgen we weg- waaiboterhammen die proeven als een driesterrenmenu. Terwijl het gevoel weer lang zaam terugstroomt in onze lede maten, zijn we het roerend eens. Die kniekijkoperaties hier in Oost burg bij meneer v.d. K. zijn een omweg waard. De dame die de prik moet uitdelen, stelt zich voor als de slaapdokter DESTELLING Vandaag: Ik doe volgend jaar ook mee aan de Ride For The Roses Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VLISSINGEN Onderzoek naar vaste toeristen Plan Sloegebied niet compleet Nieuw vervoer voor kreeften Spreekbeurt ex-schutter PLO Al 17 jaar lang woedt een keiharde juridische strijd om de merknaam Wendy's, schreef de Volkskrant za terdag. Maar de Amerikaanse ham burgerketen verliest rechtszaak op rechtszaak. Bedrijfsleider Albert van der Hoek van Wendy's in Goes is geschrokken van alle aandacht en wil tegenover de PZC geen com mentaar geven. Toen eigenaar Raymond Warrens in 1988 de snackbar in Goes opende, dacht hij dat Wendy's een goede naam was. Want zo heet zijn jong ste dochter. Zonder dat hij het wist, bleek ne gentien jaar ervoor en ruim 6400 kilometer verderop Dave Thomas hetzelfde idee te hebben. Die opende in Columbus (Ohio) de hamburgerzaak Wendy's, ver noemd naar zijn 8-jarige dochter. Eén verschil: die Wendy's groeide uit tot een burgergigant met 6500 zaken in dertig landen. Maar niet in Nederland. Al zou de keten dolgraag willen. Maar Warrens legde volgens de Volkskrant in 1995 het merkenrecht op de naam Wendy's vast. In 2000 bepaalde de rechtbank in Middel burg dat Warrens de oudste rechten op de naam Wendy's in de Benelux bezit. Dat werd in hoger beroep be- De Amerikaanse hamburgerketen verliest rechtszaak op rechtszaak vestigd door het Gerechtshof in Den Haag. Toch blijven de Ameri kanen proberen. Een aanvraag voor het Europees merkenrecht op Wen dy's in 2013 mislukte, waarop de Amerikanen het advocatenkantoor Hoyng Rokh Monegier in de arm namen. Ook die strijd won de Goe- senaar in februari van dit jaar. Daar door dreigt de Europese registratie van 'Wendy's' te stranden. Weer gaan de Amerikanen in beroep. En Warrens? Die wil een tweede Wen dy's openen. In Zierikzee. Havenbedrijf Zeeland Seaports steekt wel degelijk geld in de sane ring van Thermphos. Dat zegt burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen. Hij reageert op dreigementen van Provinciale Sta ten afgelopen vrijdag om de fusie van de Zeeuwse havens en die van Gent te blokkeren als Zeeland Sea ports geen geld in de sanering steekt. De suggestie dat Zeeland Sea ports niets aan de sanering bij draagt, is onjuist, zegt Lonink. „Het havenbedrijf steekt onder meer 20 miljoen in de sanering en 40 mil joen in kadeontwikkeling." Hij onderstreept het gevoel in de Staten te begrijpen. „Het is niet niks als je als provincie niet veel vlees op de botten hebt en geconfronteerd wordt met dossiers als Delta en Thermphos. Het is ook wel wat als telkens wordt gevraagd geld uit re serves in de sanering te stoppen." Hij merkt op dat niemand in de Staten tegen de fusie is. „Tegenhou den is een te zwaar middel. De fusie versterkt de Zeeuwse economie." V/endy's j maandag 12 juni 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Ik zou als zorg- bestuurder mijn salaris ook niet vrijwillig afbou wen 939 reacties Het Kenniscentrum Kust toerisme doet dit jaar on derzoek naar vaste gas ten in Zeeland. In 2015 waren er naar schatting 120.000 vaste gasten (onder meer in stacara vans, tweede wonin gen), die ruim 215 miljoen euro besteedden. Info: kenniscentrumtoerisme. nl/nl/vastegasten2017 VLISSINGEN De gemeenten Borsele en Vlissingen moeten nog beter hun huiswerk doen voordat ze de be stemmingsplannen voor het Sloegebied kunnen aanpassen. Dat stelt de Commissie voor de mi lieueffectrapportage. De plannen maken de komst van nieuwe bedrijven mo gelijk. Maar de commis sie vindt het milieueffect rapport niet compleet. Zo zijn de mogelijkheden voor windenergie niet on derzocht. Ook wordt de toename van fijnstof en geluid onderschat. YERSEKE Kreeftenimporteur Krijn Verwijs Yerseke maakt sinds kort gebruik van een nieuwe methode om kreeften te vervoeren. Aquaviva, zoals het sys teem heet, zijn zeecontai ners die door biologen zijn ontworpen. De nieuwe ge neratie containers maakt het volgens het bedrijf mo gelijk dat kreeften in hun oorspronkelijke water, stressvrij en met behoud van hun natuurlijke habitat kunnen worden vervoerd. MIDDELBURG De Palestijnse schrijver Tass Saada spreekt dins dag 13 juni in de Ontmoe- tingskerk in Middelburg. Hij was moslim en sluip schutter voor de PLO, en is ook chauffeur voor Yasser Arafat geweest. Als jonge sluipschutter doodde hij verscheidene politieke tegenstanders. Tegenwoordig zet Tass Saada zich met zijn orga nisatie Seeds of Hope in voor Palestijnse kinderen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wat zou de Amerikaanse fast foodketen Wendy's graag over steken naar Europa. Net als Dunkin' Donuts en Pizzahut. Maar ze mag geen enkele winkel in de Benelux openen. Want er is al een Wendy's. In Goes. En die snackbar staat niet toe dat de Amerikanen dezelfde naam ge bruiken. Jeffrey Kutterink Goes A Wendy's in Goes, fotoernestaverburg Jeffrey Kutterink Vlissingen HET IS PAS JUNI HENK/ ÖE S 2IT NO© NIET IN D>E MAANb i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2