Ensemble BachPlus brengt vele extra plusjes Een Dagje Wellness voor maar 5,95 24 ZE Scheldejazz spreekt publiek weer aan PC. Halleluja! Terwijl de markt van Terneuzen zich aan het voorbe reiden is op de bin nenkomst van de deelnemers van de Ride for the Roses barst de Grote Kerk uit zijn voegen. Gospelkoor Or Tamim ver zorgt een speciale kerkdienst on der muzikale begeleiding van de NO Longfïeld Jazzcrackers. Het is een van de vele hoogtepunten van Scheldejazz in Terneuzen. Na een moeizaam eerste jaar van Scheldejazz, kan de editie van 2017 niet anders dan geslaagd genoemd worden. Vicevoorzitter Hans Zui- derbaan is zondagmiddag een te vreden man in Porgy and Bess. „Het is in totaal de 25e editie van het jazzfestival in Terneuzen. Sinds vorig jaar is het echter een gecombineerd festival met Middel burg. Een jaar of vier geleden lag de Terneuzense jazz echt op zijn gat. Vanuit Porgy and Bess hebben we geprobeerd het weer op poten te zetten en hebben we de samen werking met Middelburg gezocht. Vorig jaar was nog moeilijk, maar dit jaar is het echt super. Vooral de vrijdagavond was geweldig. We hebben een schitterend ensemble van Zeeuwse grootheden in de muziek bij elkaar gebracht. En niet de minste namen hoor. Ik noem bijvoorbeeld een Jan Menu, Arnold Krijger en Rick Mol. Dat is echt de top van Nederland. Het dak ging er echt af, geweldig. Zaterdagavond was ook super. Shirma Rouse zorgde voor een vol huis met 200 man publiek." Als the Honkers Brassband zijn eerste noten speelt op de Markt, fi nisht ook burgemeester Jan Lo- nink na het rijden van de Ride for the Roses. „Samen met het college heb ik de tocht verreden. Nu ga ik nog even sfeer proeven bij Schel dejazz. Net als vrijdag en zaterdag. Het is prachtig dat deze twee eve nementen elkaar gevonden heb ben. Het jazzfestival in de huidige vorm werkt prima. Een paar jaar geleden vond ik het nog moeilijk toegankelijk voor de jeugd. Dat is helemaal veranderd. Zelfben ik een enorme jazzfan en kom hier al jaren. Volgens mij hebben ze bij Porgy and Bess trouwens wel een soort baantje voor me in gedach ten, mocht ik ooit om werk verle gen zitten, haha." Terwijl the Honkers Brassband weer een akkoord aanslaat, geniet het publiek van de schitterende lentedag. Voor het slotconcert in de reeks cantateconcerten voegde het barokensem- ble BachPlus een extra plus toe in de persoon van tenor Guy de Mey. Er zijn twee tenoren van wie je het stemgeluid direct her kent: Christoph Prégardien en Guy de Mey. Beiden bezitten een speciaal timbre en een mooi na tuurlijk vibrato. Beide tenoren In de aria uit Judas Maccabeus toonde De Mey dat hij een echte operazanger is geworden zingen met schijnbaar groot ge mak en de versieringen zijn stijl vol en verzorgd. Maar Guy de Mey zijn stem is na al die jaren veranderd. Zijn timbre heeft er enkele donkere tinten bij gekre gen en het volume is toegeno men. Door de perfecte adems teun is de stem rijper, voller en breder. BachPlus bracht een slotcon cert waarbij afwisseling troef was. De vocale bijdragen werden afgewisseld met instrumentale werken waarbij nog enkele plus jes werden toegevoegd. Het ho boconcert in d van Marcello, mag dan bekend zijn, als het door Marcel Ponseele wordt vertolkt klinkt het fris en nieuw. In de an dere twee concerti speelde de tromba/natuurtrompet (Paul Voet) de hoofdrol. De Sonate in C van Viviani werd knap gespeeld en het Concert in D van de En gelsman Richard Mudge werd gebracht door de Tromba, hobo's, strijkers en Basso Continuo (or gel en klavecimbel). Guy de Mey zong als opwar mer voor zijn stem het Si dolce è'l tormento van Monteverdi met subtiele versieringen en effec tieve kleine gebaren. Het publiek hoorde en zag een allround zan ger aan het werk, hij zong solo, en als deel van het vocaal ensem ble in het Lamento della Ninfa, waarin Amarillys Dieltiens de rol van de nimf op zich nam. Een hoogtepunt was de scène uit de Orfeo van Monteverdi, juist door het gebruik maken van de hele ruimte kwam alles overtuigend over. De Handelaria uit Jephta sprak tot de verbeelding, een da capo aria die krachtig en toch transparant werd gebracht. In de aria uit Judas Maccabeus: How vain is man, toonde De Mey dat hij een echte operazanger is ge worden. Het slotkoor werd door de vijf vocalisten gezongen en vormde een stralend einde van een geslaagd seizoen. Een verloren tas is nooit meer een gevonden voorwerp. Een autocrash is geen ongeluk meer. #AmsterdamCS Zo gaat dat tegenwoordig. PZC ONLINE naar pzc.nl/krantsparen aV- Spaarzegel maandag 12 juni 2017 'Het dak ging er nu echt af, geweldig' Bas Dingouts Jeanette Vergouwen RECENSIE Werken van Monteverdi, Te- lemann, Handel e.a. Door BachPlus o.l.v. Bart Naessens m.m.v. Guy de Mey. Gehoord zondag 11 juni in de Sint Baafs in Aardenburg. Bekijk de algemene voorwaarden op de website. TWITTER Raymond @Reemondg Een automobilist werd zater dagavond in Amsterdam onwel en reed acht mensen aan. Na al die berichten van de afgelopen tijd dacht ieder een meteen aan een aanslag. Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie MOOISTE GEBOUW In de verkiezing van het mooi ste gebouw van Zeeland gaat de jachthaven van Cadzand momenteel aan kop met 161 stemmen. Het vernieuwbouwde Slot Oostende in Goes volgt op de voet met 152 stemmen. Het Kustlab in Waterdunen bij Breskens staat derde met 95 stemmen. In totaal zijn er in middels 614 stemmen uitge bracht. De stembus is geopend tot donderdag 15 juni 12.00 uur. Bekijk alle genomineerden en breng uw stem uit via pzc.nl/mooistegebouw ONLINE TOP 5 Dit waren gisteren de meest gelezen berichten op pzc.nl 1. Heteluchtballon landt in woonwijk Vlissingen 2. Man ernstig gewond bij ruzie in Terneuzen 3. Met 48 strafschoppen eve naren voetballers SKNWK het wereldrecord 4. 2.500 fietsers bij eerste Ride for the Roses Zeeuws- Vlaanderen 5. Onderzoek naar vaste toe risten in Zeeland Hoe werkt het? Ga naar pzc.nt/krantsparen Vut de activatiecode krantsparen in en klik verder Vut uw gegevens in en ktik op bestetLen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mait Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 30 juni 2017 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95 op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: 'SpaPuur *SpaWell ^ELYSlUM *Spac5ense 'VeluwseBron 'Thermen Holiday 'zwaluwhoeve Shirma Rouse zorgde zaterdag voor een vol huis. foto peter nicolai A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24