M Spannend einde seizoen voor ringrijders in gemeente Veere Acteurs van vereniging in Middelburg zijn trots op veertigjarig jubileum N 23 Een 'tweede thuis', een 'warm bad'. De acteurs van de Vereniging Middelburgs Theater vieren het veertigjarig bestaan met een lofzang op hun eigen toneelhuis. DE GOEDKOOPSTE IS GRATIS Kom er maar om, een theatergezelschap met een eigen theater. Met nostalgisch ingerichte foyer en pal achter de 84 theaterstoelen een bar waar geen café zich voor schamen zou. Na repetities en decorbouw hoeft nooit opgeruimd te worden om boekenleesclubs of biljarters niet in de weg te zitten. Dat had de ver eniging zelf ook niet gedacht toen ze bij de sluiting van het open luchttheater in park Toorenvliedt vrijwel dakloos werd. Het t24 jaar oude, voormalige gymgebouw aan de Verwerijstraat, nu 32 jaar Mini- theater, is het grote kapitaal van de veertigjarige vereniging van to neelspelers. Met de recettes, de contributies, onderhoud in eigen beheer en de kleine subsidie van de gemeente Middelburg weet de vereniging financieel het even wicht te bewaren, vertelt voorzit ter Margit Bergen. En met vele vrijwilligersuren en handige han den. „Het gebouw werd casco gele verd. We keken zó naar de zolde ring. Als de kachel stond te blazen, kon je niets meer horen en als die uit stond, was het berekoud", weet Marianne Sinke nog. Al 38 jaar speelt ze mee. „Ik ben ooit be gonnen als 'volk' bij de openlucht voorstellingen." Kees Baijens was zestien toen hij begon. „Ik speelde de priester in Hamlet." Ze zijn bei den verslingerd geraakt aan to neelspel, en aan de vereniging, die nu 57 leden telt. „Je kunt hier vol komen jezelf zijn", vindt Baijens. „Op het toneel mag je dingen laten zien die ik het normale leven niet kunnen." Er melden zich weer jongeren aan, ook mannen komen meer. „Maar de grootste groep wordt, denk ik, gevormd door vrouwen tussen de veertig en vijftig jaar", schat Baijens. Van nieuwe mensen wordt verwacht dat ze een cursus elementair toneelspelen volgen en aan workshops meedoen. De meeste leden spelen, maar vrijwel iedereen doet meer dan dat. Sinke: „De grote voorjaarsschoonmaak Op het toneel mag je dingen laten zien die in het normale leven niet kunnen doen we ook samen." Zaterdag vierde het gezelschap het jubileum met een speciale voorstelling die Sofie van Scheijen in een avond en een dag schreef en die de bezoekers in razende vaart - twintig minuten - door achthon derd jaar Middelburgse historie voerde met het historische plekje achter de Oostkerk als kloppend hart. Er gingen ook requisieten van de hand in een eigen kleedjes verkoop: kostuums, hoofddeksels, verguld servies. Van 135 verschil lende voorstellingen in vier decen nia jaar kun je niet alles bewaren. „Normaal spelen we drie produc ties per jaar en een eenakter", ver telt Baijens. „Maar nu gaat alle aandacht naar de jubileumvoor stelling." Die grote jubileumvoorstelling opent op zaterdag 23 september en wordt twintig keer gespeeld. Het stuk is gebaseerd op de roman van Tracy Chevalier 'Het meisje met de parel'naar het schilderij van Jo hannes Vermeer. Regisseur Koen Schyvens geeft in de voorstelling doorkijkjes naar bekende doeken van de kunst schilder, die in toneelscènes te herkennen zijn. Zeventien leden van het Minitheatergezelschap spelen mee. Marianne Sinke is Ma ria Tins, de schoonmoeder van Vermeer; Kees Baijens speelt Abraham Borm, schilder, kunst handelaar en vriend te Middel burg. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl SPECIAALZAAK Met nog tien beurten te gaan leek Ritthem 2 rechtstreeks op het kampioenschap af te gaan, maar met de prestaties van Koudekerke 5 en Nieuwland 2 en 3 werd het een spannend slot. Uiteindelijk werd die na dertig beurten ge wonnen door Koudekerke 5 met zeventig ringen gestoken door Neline van Belzen (21), Marcia van Dijke (26) en Wesley van de Voorde (23). De strijd om de tweede promotieplaats werd een kamp tussen Ritthem 2 en Nieuwland 2 en 3. De drietallen staken alledrie 69 ringen. Nieuw land 2 met Jolanda Kwekkeboom, Timmy Jacobs en Marlies Volmer won de kamp en promoveerde ook naar de tweede klas. Naast de promoties waren er ook degradaties voor twee drietal len. Gapinge to met 54 ringen en Zoutelande 2 met 58 ringen de gradeerden naar de vierde klasse. De strijd om het Persoonlijk Kampioenschap ging tussen drie dames en een heer die alle vier 26 ringen staken. Amy Crucq van Nieuwland 3 presteerde het om in één keer de 14 mm ring te steken en werd zo persoonlijk kampioen in de derde klasse. Marcia van Dijke van Koudekerke 5 werd per soonlijk reserve kampioen. Die- derik van der Maas en Marlies Volmer staken ook 26 ringen, maar zij wonnen geen persoon lijke titel. maandag 12 juni 2017 WA 'Minitheater is als een warm bad' Claudia Sondervan Middelburg kapitaal van de Vereniging Middelburgs Theater, foto izaakverkeste Het 124 jaar oude gebouw is het - Kees Baijens, toneelspeler 2 1 s/°2& Enkel geldig voor individuele verpakkingen. Geldig van 15-6 tot 2-7-2017 ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat 21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl De laatste klassenwedstrijd van het ringrijseizoen, zaterdag in Veere, werd een spannende voor de dertien drietallen. Sjaak Janse Veere AGENDA: 17 juni ringrijden Gapinge 08.00- 17.00 uur, Zoutelande 08.00- 17.00 uur en Ovezande 10.00- 16.00 uur. Sjezenrijden Ritthem 13.00-18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23