Burgemeester Brussel weg na bestelen daklozen 9 iffi® Heel politiek België viel over hem heen toen bleek dat hij zich als be stuurslid alleen al de afgelopen twee jaar ruim 35.000 euro toe-ei gende aan presentiegeld voor ver gaderingen die wellicht nooit plaatshadden. „Een kaakslag voor de vrijwilligers", aldus een boze federaal premier Charles Michel. Mayeur - een Franstalige socialist - en de gisteravond ook opgestapte voorzitter van de stedelijke bijstand Pascale Peraïta (55) beslisten vier jaar geleden zichzelf voortaan pre sentiegeld toe te kennen voor be stuursvergaderingen. Mayeur zelf zegt in de Brusselse krant Ie Soir dat hij er 'na belasting aftrek' 700 euro per maand aan overhield. Op de vernietigende ont hullingen door onderzoekers eer der deze week reageerde hij schou derophalend: de vergoedingen wa ren terecht, omdat hij 'sociaal assis tent' van opleiding is en 'niet aan vrijwilligerswerk doet'. Terugbeta len was geen optie, 'omdat ik daar mee schuld zou bekennen'. vraagt de een. Zegt de ander: „Je kunt hem makkelijk herkennen aan het feit dat-ie als enige geld uit je bekertje neemt." Onderzoekers die de daklozen- zorg doorlichtten, spreken van 'een uitgekiend systeem van zelfverrij king'. Zij vonden geen uitnodigin gen voor bestuursvergaderingen, aanwezigheidslijsten of verslagen. De druk op Mayeur om per direct op te stappen, groeide met het uur. Brussels minister-president Rudi Vervoort, een partijgenoot, vond het tijd dat Mayeur zich de vraag stelt 'of hij nog in staat is volledig te functioneren'. De Vlaamse socialis ten stelden een ultimatum: 'van daag weg of we stappen zelf op'. Gechoqueerd Het federale parlement liet in een fel debat geen spaan heel van de so cialist, die zelf opgroeide in de Ma- rollen, een bekende Brusselse volkswijk. Staatssecretaris Demir van armoedebestrijding: „Ik ben gechoqueerd. Een mes in de rug van de daklozen, maatschappelijk werkers en vrijwilligers." Kamerle den haalden hard uit naar de Parti Socialiste (PS), die al 20 jaar met zakkenvullerij kampt. Voor zijn ooit oppermachtige PS is de rel rond Mayeur de zoveelste dreun. Eerder dit jaar lag zijn partij onder vuur omdat partijprominen ten zich door intergemeentelijke samenwerkingsverbanden tonnen lieten uitbetalen voor werk in gemeentetijd, bovenop hun gewone sa laris. Oud-Justitieminister en PS-fractieleider in de Kamer Laurette Onkelinx, eerder witheet hierover, re ageerde gisteren niet toen collega's haar toebeten 'einde lijk de boel eens op te kuisen'. Haar echtgenoot, de bekende jurist Marc Uyttendaele, is nu de advocaat van Mayeur. Geldbekertje De Vlaamse krant De Standaard liet gisteren in een cartoon twee bedelaars zien, May eur liep voor hen langs. „Was dat de burge meester van Brus sel?" vrijdag 9 juni 2017 Fagernes Het hart van de Harz fjordcruise treinreis Flambaan inclusief excursie naar Berlijn o.a. Geiranger Fjord Oslo 'nc'" 'unch diner 8 dagen oad.nl/VENOOI 8 dagen oad.nl/BEDE06 WBê Schilderachtig Gardameer Rondreis Cornwall Devon o.a. Venetië, Verona, Dolomieten bezoek NP Exmoor Dartmoor klantbeoordeling reis 8,9 va 599 o.a. Lands End Stonehenge va 949 10 dagen oad.nl/BEIT04 10 dagen oad.nl/BRGB4l Wttê Boek nu op oad.nl/pzc C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. De Brusselse burgemeester Yvan Mayeur (57) heeft gister avond zijn ontslag ingediend, na jarenlang de stedelijke daklo- zenpot te hebben geplunderd. Frans Boogaard Brussel M Yvan Mayeur trad giste ren af als burgemeester van Brussel. FOTOBELGA op verhuizing Peter Winterman duidelijk verhuisplan heeft. Eco Parque werd in 1875 opgericht. Toen lag de dierentuin nog in een rustige buurt in de buitenwijken van Bue nos Aires. Dagelijks trok het park zo'n 10.000 be zoekers. Nu is de omge ving van het park veran derd in een druk stede lijk gebied. Met voorbij- razende bussen in de buurt van de dierenver blijven. De burgemeester be sloot vorig jaar om de dierentuin voorgoed te sluiten. Hij vindt dat de beesten een slecht leven hebben tussen het stadslawaai. Van de 1.500 dieren zijn er in middels bijna vierhon derd overgebracht naar andere instellingen. Vo gels, zoals condors, zijn vrijgelaten. Maar voor de meeste grote dieren is nog altijd geen oplos sing gevonden. Verzorgers klagen dat de kooien en verblijven van de dieren niet meer voldoen aan moderne standaarden. „De stad heeft de kooien nooit groter gemaakt", zegt Sassaroli. Ontwikke laars beloofden vorig jaar haast te maken met de verhuizing, maar ze hadden geen concrete afspraken gemaakt om dit te doen. Pas recent is een mana ger aangesteld om uit te zoeken welke dieren verplaatst kunnen wor den en waar ze naartoe kunnen. Voorlopig moe ten olifant Pupy en vele andere dieren nog even geduld hebben. Buenos Aires Het is een droevig gezicht. Terwijl het verkeer voor- bijraast, sjokt de Afri kaanse olifant Pupy eenzaam door zijn ver blijf. Vorig jaar zomer werd besloten dat de beroemde dierentuin Eco Parque in Buenos Aires moet sluiten. Sindsdien wachten hon derden dieren, waaron der olifant Pupy, op ver huizing naar een andere dierentuin. Met die verhuizing wil het maar niet vlotten. „De dieren zien duide lijk af", zegt Juan Carlos Sassaroli, een voorma lige dierenarts van het park. Het blijkt ingewik keld om de dieren over te plaatsen naar andere dierentuinen en reser vaten. Critici klagen dat het stadsbestuur geen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9