r De Nederlandse Yvonne Snitjer (48) zit al twee weken in de cel in Libië. Ze was door iedereen gewaarschuwd, maar bleef het gevaarlijkste land ter wereld trouw. „Het is een wonder dat het niet eerder fout ging." 8 Voor rechter op dag vermissing /O De 16-jarige jongen uit Den Bosch die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van Savannah Dekker (t4) stond op de dag dat zij vermist raakte terecht bij de kantonrechter in Den Bosch. Volgens de rechtbank werd hij tijdens een zitting op donder dag r juni veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van 50 uur met een proeftijd van twee jaar. De verdachte jongen was sinds augustus vorig jaar niet meer op school geweest. Hij volgde een vmbo-kaderop- leiding aan het Van Maerlant in Den Bosch. De kantonrech ter veroordeelde hem voor schoolverzuim van 23 septem ber tot en met 3 november vo rig jaar. Kinderen van 5 tot r8 jaar hebben in Nederland de wettelijke verplichting om naar school te gaan. Het levenloze lichaam van Sa vannah Dekker werd zondag ochtend 4 juni in Bunschoten gevonden. Hoewel ze sinds donderdag werd vermist, is het nog onduidelijk wanneer ze om het leven kwam. Zon dagnacht werd de Bosschenaar in zijn woning aangehouden. Ongelooflijk, bijna surrealistisch Veel steun voor actie beter basisonderwijs Veel mensen steunen de ac tie om de werkdruk in het basisonderwijs te verlagen, de salarissen te verhogen en het oplopende tekort aan do centen tegen te gaan. Een pe titie op internet die het PO- Front heeft opgesteld, is in een paar dagen tijd honderd duizend keer ondertekend. AOb-voorzitter Liesbeth Verheggen noemt de steun 'ongekend'. Het PO-Front houdt een manifestatie in Den Haag op 27 juni en heeft leraren opgeroepen hun werk en uur neer te leggen. Referendum Catalanonië Oproep Unicef aan Rutte Kliniek heeft zaken op orde zaterdag 10 juni 2017 SAVANNAH De reactie van een Belg toen hij 154 miljoen euro had gewonnen bij een Europese loterijtrekking. DEN HAAG PUPPY POWER Tijdens de finale van de NBA worden kosten noch moeite gespaard om de fans te vermaken als de basketballers rus ten. Deze acrobaat krijgt het publiek op de banken met zijn handstand tijdens de derde wedstrijd tussen de Cavaliers en de Golden State Warriors. Maar het hondje is de ware ster van de show: alles onder controle, fotogetty images AFSCHEIDING In de Spaanse regio Catalonië wordt naar alle waar schijnlijkheid op 1 oktober een refe rendum gehouden om te kijken of bur gers willen dat de streek zich af scheidt van Spanje om een eigen repu bliek te vormen. Ge lijksoortige pogin gen werden eerder door de centrale overheid en de rechtbank al ge blokkeerd en van tafel geveegd. KINDERRECHTEN Premier Rutte moet zich op de top van de G20 in Hamburg sterk maken voor de miljoenen kinde ren die op de vlucht zijn voor oorlog en geweld. Die oproep heeft het VN kinder fonds Unicef giste ren gedaan. VAALS De Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) heeft de waarschuwing aan het adres van het Medisch Specialis tencentrum in Vaals ingetrokken. Vorig jaar september tikte de inspectie MSC Vaals op de vingers omdat er tekortkomingen waren vastgesteld op het gebied van patiëntendossiers, infectiepreventie en het gebruik van ra dioactief materiaal. ewi de in h a a ee e _ibië redden.., ...en niemand kon haar tegenhouden Peter Groenendijk FOTO GETTY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82