OZCAN AKYOL FNV: teleurgesteld in zorgbestuurders corendon 6 /7DAGEN^\ -S4 «IP Column Supporters van Fortuna Sit- tard hebben een crowdfun- dingactie op poten gezet: ze willen een standbeeld voor ex- voetballer Fernando Ricksen. Voor een bedrag van 30.000 euro kun nen ze deze droom realiseren, maar dan moet er wel guller wor den gedoneerd, want vooralsnog staat de teller op 5.000 euro, on danks de nodige publiciteit. Voor wie nog nooit van de voet baller heeft gehoord: Fernando Ricksen was een talentvolle ver dediger, die zich ook buiten het veld liet gelden - niet altijd op een manier die bij een rolmodel past. Die levensstijl bood dan ook ge noeg voer voor een biografisch boek, waarin de nodige onthullin gen stonden, van verslavingen tot bordeelbezoeken, maar het aller heftigst was de bekentenis dat hij aan ALS lijdt. de nodige bekendheid via een con fronterende postercampagne, die ons liet kennismaken met slacht offers van de aandoening, maar door Fernando Ricksen wist plot seling bijna iedereen hoe slopend ALS is. Hij werd ongewild een am bassadeur, iemand die ons duide lijk maakte hoe een leven abrupt kan veranderen en eindigen. De jongeren uit Sittard en omge ving willen vooral een standbeeld voor Ricksen vanwege zijn 'spor tieve hoogtepunten'. „Hij ging al tijd voorop in de strijd en gaf op het veld altijd alles voor zijn club, fans en medespelers." Op de site staat ook: 'Hij is een doorzetter, doorbreekt taboes en inspireert. Hij gunt de wereld een openhartige blik in zijn privéleven, waarin zijn verbeten strijd tegen zijn ziekte de laatste ja ren centraal staat.' Alle maal waar. Genoeg redenen om hem in Sittard en om geving te fête ren, want deze man betekent echt iets voor die mensen. Ze zijn terecht trots op hem. Maar ik zou het nog wel breder willen trekken: ondanks al zijn kwajongensstreken als voetballer gaf Fernando Ricksen de afgelo pen jaren een gezicht aan deze vreselijke spierziekte. Door zijn ontboezemingen en media-optre dens werden meer mensen zich bewust van hoe ernstig ALS is, en hoe belangrijk de onderzoeken naar behandelingen zijn. die man een standbeeld te geven. Als de jongens van de crowdfun- dingactie voldoende geld hebben ingezameld, doneren ze de rest aan Stichting ALS Nederland. Ik hoop dat de erkenning voor Ricksen er komt. En dat we daarna, met zijn allen, veel blijven doneren. Ondanks al zijn streken gaf Fernando Ricksen ALS een gezicht „Zorgmedewerkers moeten in de nieuwe cao drie vakantiedagen inleveren. Als de top zich dan on dertussen verrijkt, is dat niet uit te leggen", zegt Van der Pligt. Brancheorganisatie van zorg- ondernemers Actiz benadrukt dat alle bestuurders zich aan de regels hebben gehouden. „Daar zijn we tevreden over", zegt woordvoerder Evedien Tukkers. „Als brancheorganisatie be moeien we ons niet met de vraag hoe de regels worden ingevuld. Dat is aan de bestuurders en hun Raad van Toezicht." Een enkele bestuurder blijkt wel uit eigen beweging geld te hebben ingeleverd. Zo stortte Gert-Jan Waterink van stichting Zorgspectrum uit Nieuwegein ruim 52.000 euro van zijn ont slagvergoeding terug. Waterink stapte op vanwege een 'reorgani satie van de topstructuur' en ge zondheidsproblemen. Hij kreeg een ontslagvergoeding van 146.500 euro mee. „Na mijn ver trek ben ik, tegen de verwachting in, grotendeels hersteld. Omdat ik als zelfstandige weer werkzaam heden kon oppakken, heb ik be sloten een groot deel van mijn vergoeding terug te storten." Gemiddeld besteden zorgin stellingen 71,2 procent van hun jaaromzet aan personeelskosten. Zorginstelling Ludgerus spen deerde 34,1 procent van de omzet aan personeel: het laagste percen tage in de hele branche. GROOTVERDIENERS 7 DAGEN v a 7 DAGEN v a. vertrek 18 juni Curagao Kunuku Aqua Resort AU Inclusive Ook zo genoten van de zon de afgelopen dagen? Dit wilt u toch elke dag... Dat kan in het zonovergoten Curagao! AL VANAF ||J Curagao Blue Bay Golf Beach Resort Logies iktklkik €2759 €4739 €3099 €2799 €4679 €3199 zaterdag 10 juni 2017 @ÖzcanAkyol Standbeeld De spierziekte vergaarde al Alleen dat al is voldoende om FNV betreurt het dat zorgbe stuurders niet uit eigen bewe ging salaris hebben ingeleverd. „Bij veel zorginstellingen is personeel ontslagen en één op de twee werknemers klaagt over een te hoge werkdruk", zegt vakbondsbestuurder Maureen van der Pligt. Koen Voskuil Utrecht 1. Wim Driesse - CuraMara: 406.732 euro (incl. 186.851 euro ontslagvergoeding). 2. Anitra Louwers - Sint Jacob: 380.165 euro (178.000 euro ontslagver goeding). 3. Orvan van Gysel - Oude renzorg Kanaalzone: 341.954 euro (200.000 euro ontslagvergoeding). 4. Ko Portengen - Solis: 312.289 euro (272.326 euro ontslagvergoeding). 5. Eelco Damen - Cordaan: 290.051 euro. 16,17 19 juni VERTREK22JUNI 28 29 juni WaCUO... 100genieten! €449) I Profiteer van deze stuntprijzen in juni! 2 volw. 2 kind 2 zwembaden (één met 2 grote glijbanen) Gratis shuttleservice naar Willemstad Gratis wifi op het gehele resort vertrek 3 juli vertrek 28 juli vertrek 30 aug. 2 volw. *2 kind 4 zwembaden en een kinderbad Zeer royale appartementen en villa's Direct aan de prachtige Blauwbaai vertrek 5 juli vertrek 12 juli vertrek 29 aug. Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 7 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80