Samen 'We doen genoeg in Bloemenlaan' Zierikzee was in de 16e eeuw schietklaar D66 zwakt motie af: De Bat later weg bij VCB 2 MAIKEL HARTE Column Dit weekend is het weer de Delta Ride for The Roses. Vandaag door Midden- Zeeland, morgen door Zeeuws- Vlaanderen. Een mooi initiatief om op een sportieve manier geld op te halen voor de KWF. Daarnaast vind ik het leuk om te zien dat er op deze manier wordt samengewerkt bin nen Zeeland, iets wat voor de komst van de tunnel onwaar schijnlijk zou zijn geweest. Ik fiets alleen niet mee. Het is dit weekend namelijk ook Zeeland Jazz. Niet dat ik nu zo'n jazzlief hebber ben, maar de verschillende podia in de stad, de looporkesten en juist alle verschillende muziek stijlen die aan bod komen maken het voor mij leuk. Bij het podium in Oud-Terneuzen ben ik zelf be trokken en dus zit deelname aan de Ride er niet in. Het Jazzfestival is trouwens ook al een mooi voor beeld van 'interscheldelijke' sa menwerking, want Middelburg en Terneuzen zijn onder één vlag sa mengegaan. Dit weekend begint het in Terneuzen, volgende week eindigt het in Middelburg. Mooi hoor, het blijft dan ook jammer dat al die Zeeuwen die sa menwerken en van elkaar genie ten tol moeten betalen. Al mag je die discussie van gedeputeerde Van der Maas niet opnieuw opra kelen, dat moet maar eens klaar zijn volgens hem. Dat kan hij na tuurlijk niet zeggen, het is hier geen Noord-Korea. Laatst sprak ik nog iemand die bij een overheids instantie werkt in Middelburg, maar in Zeeuws-Vlaanderen woont en de tol niet vergoed krijgt. Dat kan natuurlijk niet en daarom moeten we over een tol vrije verbinding blijven zeuren. Afijn, laten we de komende we ken eerst maar eens samen inter- scheldelijk genieten en in Zeeuws- Vlaanderen al die 'overkanters' be groeten. Wees welkomwe heb ben misschien niet zo'n goeie naam, omdat we in het verleden niet op een coffeeshopje meer of minder keken, maar het is gezellig. Op zondag kan je hier overal fiet sen, wat drinken en een terrasje pakken. En Zaamslag dan? Zelfs daar, die vieren dit weekend zelfs een spetterend dorpsfeest. Laten we eerst maar eens interscheldelijk genieten DESTELLING Vandaag: Ik zou als zorgbestuurder mijn salaris ook niet vrijwillig afbouwen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters I0 MILJOEN NE6ERLAN6ERS SE6RUKEKIWHATSAPP 65.000 euro voor kernsporten Margreet de Haan genomineerd Zeeland in midden bierbrouwranglijst MIDDELBURG Steun voor verkoop DeltaNetwerkGroep Uit een rondgang door de wijk kwam naar voren dat de Bloemen buurt in Vlissingen opnieuw on rustig is door hangjongeren die zich misdragen. Met nieuwjaarsnacht vonden er nog grote rellen plaats. Volgens de 'lokale driehoek' is er sindsdien genoeg gedaan om de si tuatie in de omgeving te verbeteren. Zo is er een nieuw jeugdhonk ge opend, is een buurtpreventieteam opgezet, heeft er een wijktafel plaatsgevonden, is er een zomer- aanpak in het leven geroepen en kunnen bewoners terecht bij een gemeentelijk meldpunt voor over last. Preventieteam Volgens gemeenteraadslid Rijnco- Jan Suurmond van de Partij Sou burg Ritthem is dat niet genoeg. „Zo'n preventieteam met buurtbe woners kan observeren, signaleren en belangrijke informatie delen met autoriteiten, maar zij hebben uit eindelijk geen bevoegdheden. Ook waarschuwingen van straatcoaches maken niet genoeg indruk. Politie moet samen met het OM en de ge meente met duidelijke actiemaatre gelen komen. Ze moeten adequaat en hard optreden. Laten merken: dit pikken wij niet langer." Ook de Vlissingse afdeling van de SP is nog niet tevreden met de ge troffen maatregelen. „We hebben begrepen dat de opkomst van het wijktafelgesprek zeer laag was", valt te lezen in hun schriftelijke vragen aan het college van B en W. „Het Overlast melden, helpt de politie college moet zich sterker maken voor de veiligheid in het hele Mid dengebied", zegt fractievoorzitter Sjaak Rijke erover. „Het is een slechte ontwikkeling dat er weer onrust is. Meer manschappen op straat laten patrouilleren zou vol gens ons kunnen helpen." De ge meente benadrukt dat er ook nog een hoop achter de schermen ge beurt, wat niet altijd zichtbaar is. Om de politie een handje te helpen, wordt opgeroepen om overlast al dan niet anoniem te melden. In het Zierikzeese kanon, dat on langs uit een Engelse achtertuin werd gevist, blijkt een kogel te zit ten. Dat is bijzonder, want het bete kent dat de stad medio zestiende eeuw schietklaar was. Als de Brit niet toevallig had gelo gen over de vindplaats van een an der kanon, had de plaatselijke bobby er geen huiszoeking gedaan en was het Zierikzeese kanon nooit boven water gekomen. Nu heeft de Schouwse stad een tastbare herinnering aan de tijd waarin er geld genoeg was om ka nonnen te kopen bij de beste gieter van Mechelen en waarin het kenne lijk nodig was die te laden ook. Want door de lens van een rioleringsca mera heeft de restaurateur een kogel in de loop zien liggen. En dat hadden ze bij het Stadhuismuseum niet ver wacht. „We hopen eindelijk het echte complete verhaal van de ver dediging van Zierikzee te ontdek ken", zegt conservator Carolien Fokke. „We gaan het restaureren. Het kanon heeft de stad beschermd, nu beschermt de stad het kanon." Gedeputeerde Jo-Annes de Bat blijft nog even zitten als commissa ris van Van Citters Beheer, het be drijf dat verantwoordelijk is voor de schoonmaak van Thermphos. De Staten willen wel dat hij die functie opgeeft, maar hij krijgt de tijd om naar een opvolger te zoeken. Donderdag kondigde D66 een stoere motie aan waarin werd ge ëist dat De Bat zich per direct zou terugtrekken. Fractieleider Ton Veraart vindt dat hij een dubbele pet op heeft, omdat de belangen van VCB niet altijd parallel lopen aan die van de provincie. Gisteren, tijdens de Statenverga dering, bleek de motie behoorlijk afgezwakt. Het dagelijks provincie bestuur wordt nu verzocht aan De Bat te vragen of hij zich wil terug trekken zodra de belangen van de provincie in VCB goed zijn gere geld. Voor de zomer moeten de plannen daarvoor op schrift staan. Met deze motie kon een meer derheid van de Staten instemmen, mede omdat De Bat altijd heeft aangegeven ook meer afstand te willen nemen van VCB. KUN JE MISSCHIEN FF REAGEREN ?J\ I OF JE KOFFIE WILT» APPTE IK JE NET.' I zaterdag 10 juni 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: ledereen moet biologisch eten 393 reacties MIDDELBURG Het dagelijks provincie bestuur steekt 65.000 euro in het kernsportplan van Sport Zeeland. Dat richt zich op sporten die goed passen bij de pro vincie: strand-, wieier- en watersporten. Talentont wikkeling is een belang rijk onderdeel van het plan. Zeeland streeft naar een internationaal cen trum voor nieuwe water sporten. Ook worden nieuwe samenwerkings verbanden gestimuleerd. VLISSINGEN Als enige Zeeuw staat Margreet de Haan bij de laatste vijf voor de titel van Beste Boekverkoper van Nederland. De an dere kandidaten komen uit Rotterdam, Noordwijk, Roermond en Zwolle. Nu is het aan de vakjury en mystery shoppers van de Stichting Elspeet om te bepalen of de mede-ei genaresse van boekhan del 't Spui in Vlissingen de allerbeste is. Dat wordt op 28 augustus bekendgemaakt. VLISSINGEN Zeeland telt naar verhou ding meer bierbrouwe rijen dan Limburg, Flevo land, Overijssel, Zuid-Hol land en Drenthe. Er zijn nu tien brouwerijen, ofwel 2,6 per 100.000 inwo ners. Dat is goed voor een plaats in de midden moot, zo blijkt uit cijfers van statistiekbureau CBS. Dé bierprovincie bij uitstek is Noord-Brabant, met 4 brouwerijen per 100.000 inwoners. Provinciale Staten hebben vrijdag hun steun uitge sproken over de verkoop van de Delta Netwerk Groep (DNWG) - met daarin Enduris en Delta Infra - aan netwerkbedrijf Stedin. De definitieve knoop over de verkoop wordt maandag doorgehakt in de algemene aandeelhoudersvergade ring van PZEM (voorheen Delta). PZEM krijgt 450 mil joen voor DNWG. Dat wordt gebruikt om de verliezen van onder meer de kern centrale te dekken. De gemeente Vlissingen, politie en jeugdwerkers herkennen zich niet in het beeld dat bewoners van de Bloemenbuurt in Vlissin gen schetsen. Volgens hen ge beurt er genoeg om overlast in de wijk te beperken. Elodie Kint Vlissingen -Gemeente Vlissingen Wendy Wagenmakers Zierikzee Ernst Jan Rozendaal Middelburg Zeeland 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76