Sterke spurt levert Belg zege op in Zaamslag De Kok en Vink zijn favorieten op NK Marco Minnaard laat zich zien in Dauphiné Wie gingen er gisteren met de prijzen vandoor? 13 ze- WINNAARS AWARDS Het is alweer meer dan veertig jaar geleden dat Toine van de Bunder heerste in de amateurcriteriums. De Schicht uit IJzendijke reed veel overwinningen bij elkaar en dat zonder ook voor toen moderne middelen. Zo reed hij bijvoor beeld op een fiets zonder derail- leur, maar zowat niemand was in staat hem te volgen. Op die ma nier won Van de Bunder tot twee maal toe de Ronde van Zaamslag. Donderdagavond werd er in het Zeeuws-Vlaamse dorp opnieuw gekoerst. Ditmaal onder auspiciën van TMZ in een wedstrijd die meetelde voor de GP Bikecenter Zeeuws-Vlaanderen en dus in sa menwerking met de Belgische bond Waod. De Nederlandse cou reurs hebben dat geweten ook. Zowat halverwege de wedstrijd ontstond er een kopgroep van ze ven renners, waarvan de Belg Ke vin van Raemdonck uit Nieuw- kerken-Waas eveneens deel uit maakte. Van Raemdonck staat in zijn land vooral bekend om zijn flisende eindspurt, waardoor hij ook al verschillende malen als eer ste tevoorschijn kwam. Dat was ook donderdagavond het geval in Zaamslag, waar hij dus samen met Roy Gequierre, Jelle Veraart, Rincovan Damme, Danny Nachtegaal, Michel van Bunder en zijn landgenoot Kurt Heijmans bij het peloton was weggereden. In eerste instantie bleef het verschil schommelen rond de twintig seconden, maar in de slotfase liep dit nog op tot 46 seconden. Het zevental bleef dus bij elkaar en toen demonstreerde Van Raemdonck zijn sterke spurt door Roy Guequierre en Jelle Ver aart het nakijken te geven. Na de organisatie van vijf wereld bekertoernooien, een wereldkam pioenschap voor senioren en een WK voor de jeugd organiseert de Stichting Driebandenpromotie Zeeland dit weekend voor de tweede keer een NK voor de jeugd. Morgen en zondag vindt in Ho tel Dallinga in Sluiskil het Neder lands kampioenschap driebanden voor jeugd tot 2t jaar plaats. Dat een Zeeuwse deelnemer zondag middag de titel gaat opeisen lijkt zeer waarschijnlijk. Joey de Kok uit Lewedorp is als titelverdediger de grote favoriet. Michael Vink uit Groede lijkt zijn belangrijkste uit dager. De twee twintigjarige bil jarters wonnen al eens een NK. De Kok twee keer op de grote tafel - waar nu ook op wordt gespeeld - en twee keer op de kleine tafel. Vink werd een keer eerste op de grote tafel en won twee keer op de kleine tafel. Het lijkt in Sluiskil dus een prestigestrijd tussen de twee Zeeuwen te worden. De Kok speelt sinds één jaar in de eerste divisie driebanden bij De Eekhoorn 2 en kwam daarmee één punt tekort voor de titel. Vink speelde in de tweede divisie bij 's Lands Welvaren en werd met dat team kampioen, wat dus promo tie naar de eerste divisie ople verde. Beide driebanders hebben thuis een biljarttafel om te trainen en steken daar veel tijd in. Voor De Kok is het de voorlaatste keer dat hij mee mag doen, voor Vink de laatste keer. Morgen wordt om 11.00 begonnen met de poulewed strijden, zondag zijn vanaf 12.00 uur de halve finales en finale. MACON Wielrenner Marco Min- nard uit Wemeldinge heeft zich donderdag laten zien in de vijfde etappe van het Critérium du Dau phiné in Frankrijk. Hij zat vrijwel de gehele dag in een viermans kopgroep, maar werd op zestien kilometer van de meet terugge pakt door het peloton. Minnaard, uitkomend voor Wanty-Gobert, reed na vijftien kilometer weg uit het peloton. Hij werd vergezeld door de Nederlan ders Koen Bouwman (LottoNL- Jumbo) en Dylan van Baarle (Cannondale-Drapac) en Frans man Julien El Farès (Delko Mar seille Provence KTM). Het viertal pakte een maximale vorosprong van 5.20 minuten en moest onder weg zes beklimmingen trotseren. In totaal reden de Zeeuw en zijn mede-vluchters zo'n 145 kilome ter aan kop. Van Baarle hield het langste stand. Nadat de overige drie uit de kopgroep zich hadden laten te rugzakken, reed hij nog tien kilo meter solo aan de leiding. Op zes kilometer van de finish werd hij teruggepakt, waarna Phil Bauhaus van Team Sunweb de sterkste was in de eindsprint. Minnaard werd uiteindelijk 166e. Antwon Tol- hoek (LottoNL-Jumbo) uit Yer- seke finishte als 65e. vrijdag 9 juni 2017 en bijzaak Zeelandia-pupil Koen van de Gruiter maakte het mooiste doelpunt van het seizoen. Alle zeven award-winnaars op een rijtje. Speler van het Jaar: Julius Bliek. Was één van de sterkhouders bij zaterdag-eersteklasser Kloetinge. Trainer van het Jaar: Nick Corré. Leidde Ar- nemuiden naar de titel in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Club van het Jaar: Goes. Na een stroeve start herstelde de zon dag-eersteklasser zich. Via de nacompetitie werd de hoofdklasse bereikt. Speelster van het Jaar: Maud Kuijpers. Haar ploeg IJzendijke handhaafde zich knap in de hoofdklasse en de aanvoerster had daar een flink aandeel in. Topscorer van het Jaar: Daniël Wissel. Maakte dertig goals voor Zeelandia Middel burg en kwam - verme nigvuldigd met het coëf ficiënt 1,5 - uit op 45 punten. Doelpunt van het Jaar: Koen van de Grui ter. De speler van Zee landia Middelburg J011-1 scoorde met een feno menale hakgoal. Nie mand overtrof hem. Scheidsrechter van het Jaar: Rik de Jong. De arbiter uit Borssele staat te boek als een groot talent. Hij floot dit seizoen onder meer het belangrijke treffen tus sen Kloetinge en Rijs- oord in de eerste klasse. Wim de Vos Zaamslag Joop van den Oudenhoven Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73