u O O) CD O 12 ZEELANI Smerdiek speelt alsnog om promotie Rentree voor Beach Soccer Zeeland A Lesley Kerkhove. archieffoto lex de meester TENNIS Twee Zeeuwen in play-offs landstitel GALA ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Tijdens de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards werden diverse spelers, trainers, clubs en scheidsrechters in het zonnetje gezet. Maar er werd ook stilgestaan bij andere zaken. De voetballers van Smerdiek spelen morgen onverwacht nog voor promotie. Doordat DIA uit Teteringen zich terugtrekt uit het zater dagvoetbal, komt er een plaats vrij in de derde klasse. Die plaats is voor de beste verliezer uit de nacompetitie. Smerdiek kan echter de zelfde cijfers overleggen als Schelluinen en daarom spelen deze teams een beslissings duel. De aftrap is om 14.30 uur in Zevenber gen, op het veld van Seolto. Smerdiek eindigde in de vierde klasse B als vierde en werd in de nacompetitie uitgeschakeld door Kogelvan gers. Schelluinen eindigde als vierde in de vierde klasse E en werd onlangs in de nacom petitie uitgeschakeld door ZBC'97. Het team van Beach Soccer Zeeland maakt dit weekend na drie jaar haar rentree in de Neder landse competitie. Beach Soccer Zeeland werd in 2009 landskampioen van Nederland, maar stapte in 2014 over naar de Belgische competi tie. Morgen keert het team van de coaches Veli Eryürük, Frank van Kouteren en Umut Yigit terug in de Nederlandse competitie. Beach Soccer Zeeland, dat in Terneuzen een eigen beachveld heeft, start in de eerste divisie en wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoog ste niveau. De eerste duels in de eerste divisie speelt het morgen in Almere, tegen BSC De Waal (11.00 uur) en SV Orderbos (13.00 uur). Tennissters Lesley Kerkhove (Hangar 20 Zandvoort) en Angelique van der Meet (Lob- belaer-Moerdijk) hebben zich donderdag met hun club geplaatst voor de play-offs om het landskampioenschap voor clubteams. Het Zandvoort van Kerkhove moest drie punten pakken om vierde te eindigen en deed dat ook. De Zeeuwse verloor haar enkelspel, maar pakte in de dubbel - met Daniëlle Harmsen - het benodigde derde punt voor haar ploeg. Lobbelaer eindigde door een 4-2-zege als derde. Van der Meet, die alleen in het dubbel spel speelt, won haar partij samen met Bibi- ane Schoofs, de pupil van Vlissinger Sven Ver meulen. Het werd 6-3 6-2. Bobby Balk Groene Ster 2 Voor de verandering schenen er felle lampen in zaal 1 van Cine City in Vlissingen. Jan Poortvliet nam gisteravond plaats achter het spreekgestoelte, waar hij voor een zaal met zo'n tweehonderd toe hoorders de Trainer van het Jaar be kend mocht maken. „Maar wie is het eigenlijk?", vroeg de oud-inter national uit Arnemuiden, tot hila riteit van de zaal. Dat briefje dat hij bij aankomst bij de uitreiking van de Zeeuwse Voetbal Awards kreeg, was niet zijn toegangsbewijs, maar een papiertje met de naam van de winnaar... Het was een vrolijke noot op een avond vol momenten van wat on gemakkelijke overgangen tussen het presentatieduo Juriën Dam en Anandi Gall, tijdens hun korte ge sprekjes met vele lieden uit de Zeeuwse voetbalwereld, maar vooral een evenement waar het Zeeuwse voetbal in al zijn kneute righeid werd gevierd. Bovendien ook een mooie afsluiting van weer een voetbalseizoen, met zoals ieder jaar weer uitblinkers en pechvogels. Uitblinkers De uitblinkers werden voor het grote bioscoopdoek in de zaallam pen gezet. De aanvoerders van de vijf Zeeuwse kampioenen - We- meldinge, Bruse Boys, Luctor'88, Bevelanders en Arnemuiden - bij voorbeeld. Ook Nick Corré, de trai ner die Arnemuiden naar de titel in de derde klasse A van het zaterdag voetbal leidde, werd naar voren ge roepen. Hij was de man achter de naam die op het papiertje van nota bene Arnemuidenaar Poortvliet stond, zo zag ook de oud-prof toen hij een bril van vaste CTV Voetbal tafelgast Adri Franke had geleend. Trots Corré droeg zijn Award voor de Trainer van het Jaar op aan zijn va der in de zaal, die hij toesprak. „Ik weet dat mijn vader en moeder trots op mij zijn", klonk het door de microfoon, terwijl zijn blik langs de rode stoelen omhoog ging. „Mijn Ik weet dat mijn vader en moeder trots op mij zijn - Nick Corré, vader vecht tegen een kloteziekte en ik hoop dat dit een klein beetje bij kan dragen aan een goede flow. Dat we gewoon met zijn allen naar genezing gaan!" Het waren woorden die de zaal weer even deden beseffen dat voet bal mooi is, maar er nog veel meer dan winnen, verliezen, promove ren en degraderen is. Dat drukte ook Angelo Boonman de zaal op het hart. Hij mocht Rik de Jong de prijs voor Scheidsrechter van het Jaar uitreiken en was niet alleen geko men. Naast hem op de voorste rij zat zijn zoontje Devano. Nog niet zo heel lang geleden zat er nog een tumor rond de hersen stam in het hoofdje van het jochie. Zijn vader besloot het vak van assis tent-scheidsrechter een tijd lang op een laag pitje te zetten en kondigde gisteravond aan volgend seizoen weer terug te keren langs de lijn, nu de rust weer een beetje is wederge keerd in huize Boonman. Het gaat zijn zoontje namelijk weer goed. „Geniet van elk moment", drukte hij de mensen op het hart. „Natuur lijk is dit alles belangrijk, maar dat Devano hier nu bij mij is vind ik veel mooier." Genieten Zijn woorden deden niets af aan de prijzen voor Nick Corré, Julius Bliek, Maud Kuijpers, Daniël Wis sel, Koen van de Gruiter en de se lectie van Goes, maar benadrukten eigenlijk waarom een uitreiking van Zeeuwse Voetbal Awards - al hebben we in de provincie geen clubs op érg hoog niveua - er eigen lijk ieder jaar moet zijn. Geniet van de mooie dingen van het (voetbal)leven nu het kan, al zijn die dingen nog zo klein. vrijdag 9 juni 2017 VOETBAL BEACHSOCCER Maarten van Rosevelt vertrekt bij het naar de hoofdklasse gepromoveerde Goes. De linksbenige verdediger stapt over naar zater dag-derdeklasser Walcheren. De Vlissingse club maakte eerder al de komst van Etienne Mallie (VC Vlissingen) bekend. De tennissers van TC Animo spelen morgen de kwartfinale van de nationale titelstrijd. Het team van captain Jeroen Alliët, Ruud Mar tens en de gebroeders Kevin en Kenny de Rooij veroverde vorige maand de Zeeuwse titel ten koste van Sjef Aardenburg. Animo speelt morgen vanaf 13.30 uur op het eigen tennis park tegen ELTV uit Eindhoven. Mochten de Terneuzenaren winnen, dan volgt op zaterdag 17 juni de halve finalewedstrijd. 1 Bobby Balk troefde Eloy Raas af in de zomer- avondwielercom- petitie van ZRTC Theo Middelkamp en TMZ. In De Poel in Goes moest Raas, die de laatste wed strijden had ge wonnen, nu ge noegen nemen met de tweede plaats. Johnny van der Klooster fi nishte als derde. De wedstrijd in de B-groep werd ge wonnen door André Traas, voor Joran Wiskerke en David van der Veer. 21 De zaalvoetballers van Groene Ster 2 krijgen vanavond de laatste kans om naar de eerste divisie te promo veren. De topklas- ser verloor vorige week de finale van de nacompetitie met 2-6 van Ma- dereros CF uit Nij megen. Vanavond wacht - opnieuw in Berkel-Enschot - nog een herkan sing tegen Kawin. De ploeg uit Leer dam verloor vorige week met 5-7 van HZV/Het Venne- water, dat promo veerde. Vanavond kan Groene Ster 2 de stap naar de eerste divisie ook nog zetten. Voetbal is hoofd Jan Poortvliet (links) feliciteert Nick Corré, Trainer van het Jaar. fotos ruben oreel Mitchell Minnaard Vlissingen Trainer van het Jaar s Tijdens het gala van de Zeeuwse Voetbal Awards, gis teravond in Cine City, werden zeven awards uitgereikt. Maar behalve die prijswinnaars wer den onder meer ook de vijf Zeeuwse kampioenen gehul digd in zaal 1 van de Vlissingse bioscoop. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72