NYNKE DE JONG Nabestaanden MH17 mogen beelden zien H I of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Cruise Hollandsche Steden Rondreis Highlights of Sri Lanka Column Deze is voor al de voorlezers. Voor de ordehouders, snoe tenpoetsers en breuken uitleggers. De papier-maché-hel- den, psychologen, herfsttafelbou- wers, schoolreisjescoördinatoren, maatschappelijk werkers, trefbal- specialisten, kerstspelregisseurs, vaderdagcadeaubedenkers, topo- grafietijgers, opvoeders, school pleinhandhavers, EHBO'ers, ge- zinscoaches, groep 8-musical-cho- reografen, klaar-overs, uit huilschouders, herba riumplakkers en dictee specialisten. Omdat zij willen dat er eindelijk een eind komt aan de structureel te lage lonen, en aan het nij pende tekort aan goede leerkrachten dat ons als een donderwolk boven het hoofd hangt. Een uurtje staken ze. Zestig luttele minuten, omdat ze niet willen dat de leerlingen de dupe worden. Ze willen alleen meer aandacht voor het probleem; als er niet snel meer leraren bij komen, zitten we in 2025 met een tekort van 10.000. Al die mensen die op verjaarda gen altijd moeten horen dat je als docent zoveel vakantie hebt, maar die zich ondertussen hele dagen het vuur uit de sloffen lopen om alle bovenstaande rollen te kun nen vervullen. En die daarvoor veel minder betaald krijgen dan anderen met hetzelfde oplei dingsniveau. Daarnaast ma ken docenten de meeste over uren, en zijn docenten de be roepsgroep met de meeste burn-outklachten. ze. Om duidelijk V te maken dat dit niet het pro bleem van hun portemonnee is. Dat dit probleem op al onze bord jes terecht zal komen. Want wij willen toch goed onderwijs voor onze broertjes en zusjes, kinderen en kleinkinderen? Wij hebben toch mensen nodig die hen liefde vol klaarstomen voor het leven? En wij weten toch van de administra tieve rompslomp die docenten bij moeten houden, van het vele na- kijkwerk? Wij weten toch ook van het toverwoord 'passend onder wijs' waardoor bijna ieder kind naar een reguliere school moet kunnen, maar waardoor al die 'rugzakjes' wel de verantwoorde lijkheid worden van een docent die al weinig tijd over had? We zouden ze op het schild moeten hijsen, al die docenten. Deze staking is geen ordinair ge bedel om een beter salaris, het is een schreeuw om hulp omdat we anders over acht jaar zélf onze kin deren les moeten gaan geven. Zestig luttele minuten, omdat ze de leerlingen niet willen duperen Dat heeft het ministerie van Vei ligheid en Justitie laten weten in een overleg met het bestuur van de Stichting Vliegramp MH17. Waar en hoe dit zal gebeuren, wordt nog bekeken. De nabestaanden proberen al bijna drie jaar de laatste bewe gende beelden van de slachtoffers te zien te krijgen. Op de beelden is te zien hoe bemanningsleden en passagiers van MH17 op 17 juli 2014 inchecken voor hun vlucht naar Kuala Lumpur (Maleisië). Het toestel van Malaysia Airlines werd boven Oost-Oekraïne door een Buk-raket uit de lucht ge schoten. Daarbij kwamen alle 298 inzittenden, onder wie 196 Ne derlanders, om het leven. De beelden, die zijn gemaakt door 34 bewakingscamera's in de vertrekhal en lounge van Schip hol, zijn in bezit van het Open baar Ministerie. De stichting voert al geruime tijd gesprekken met het OM over de beelden. In februari 2016 liet het OM weten de beelden niet beschikbaar te stellen. Volgens justitie was het 'onbegonnen werk' om al die op namen te bekijken en van elke reiziger die te zien is, vast te leg gen of het een slachtoffer van MH17 is. „Tot onze grote spijt kan het OM daarom geen beelden ver strekken aan de nabestaanden", stelde justitie toen. De beelden hebben geen op sporingsbelang, maar werden be waard omdat ze voor nabestaan den belangrijke emotionele waarde hebben. Minister Stef Blok (V&J) heeft de bevoegdheid om anders te beslissen. t Op de beelden is te zien hoede passagiers van de MH17 inchecken Het bekijken van de beelden is onderdeel van de rouwverwer king, laat voorzitter Evert van Zijtveld van de stichting weten. „Het zijn de laatste beelden waarop de slachtoffers nog levend te zien zijn." In verband met de Wet bescherming persoonsgege vens was lang niet duidelijk of na bestaanden de beelden mochten zien. „We zullen vooraf een ge heimhoudingsverklaring moeten tekenen", licht Van Zijtveld toe. c 4- of 5-daagse riviercruise per MS Allegro OP=OP nu v.a. 16-daagse groepsroncireis Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! O I (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen nl vrijdag 9 juni 2017 @Nynke Stake Voor al die leraren die 27 juni een uur staken. Een uurtje staken Nabestaanden van vlucht MH17 mogen de laatste came rabeelden van hun dierbaren, voor vertrek op Schiphol, ein delijk bekijken. ANP Den Haag Verken de wereld met Stip Per Stip-schip naar bijv. Lelystad, Haarlem of Enkhuizen Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs kwaliteitverhouding Harlingen Stavoren andam Haarle Vaar tijdens deze prachtige 4- of 5-daagse riviercruise langs de mooiste steden van Noord-Nederland. Aan boord van ons Stip-schip het MS Allegro 3*+ geniet u van een comfortabel verblijf o.b.v. volpension. U start in Lelystad waar de replica van het VOC schip Batavia gelegen is. Afhankelijk van de vertrekdatum ontdekt u bijvoorbeeld de 'haringstad' Enkhuizen, de karakteristieke hofjes in Haarlem en het grootste Waddeneiland Texel met zijn oude polders en schilderachtige dorpjes. Komt u met ons Nederland ontdekken? 8 juli v.a. 219 12 juli v.a. 199 zie stipreizen.nl/crrosb 22 juli v.a 249 Vliegreis per Emirates 30 kg bagage Verblijf in toeristen klasse hotels ind. ontbijt Lokale NL-sprekende reisleiding Bezoek aan Trincomalee Trincomalee Anuradhapura, Sigiriya Negombo Colombo Waskaduwa/ Htkkaduwa Galle Nuwara Eliya Haputale Grijp deze unieke kans en ontdek vanaf slechts €999 één van de kleinste landen van Zuidoost-Azië! Tijdens een prachtige 16-daagse groepsrondreis reist u langs alle highlights van Sri Lanka. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa, de 'Leeuwenrots' in Sigiriya en het unieke Trincomalee. Sri Lanka staat garant vooreen fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek nu snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/nabij Hikkaduwa! Juni Juli v.a. 999 v.a. 1199 Augustus September v.a. 999 v.a. 999 Oktober November v.a. 999 v.a. 999 zie stipreizen.nl/cmhfsb J P P Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Het cruiseprogramma kan per vertrekdatum variëren. Kijk voor het betreffende programma op onze website. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6