hh Nieuw stadspark in Axel officieel open Meerminnefeesten: andere plek, maar vertrouwd programma Nieuwe vestiging Jongeneel wordt kleiner, maar de houtstapels worden hoger 7 De grote loods van Houthandel Jongeneel verdwijnt. Eind dit jaar moet het bedrijf plaatsmaken voor de nieuwe zeesluis. zv Wat vestigingsma nager Michel Pal men betreft zou Jongeneel hele maal niet hoeven te verhuizen, „Maar ja, we hebben geen keus, we moeten weg." Waar nu nog een massa hout is opgestapeld, liggen straks sche pen. Jongeneel verhuist naar de Koegors en krijgt een plekje naast de milieustraat. „Natuurlijk biedt een verhuizing ook kansen. Straks ziet iedereen die naar de milieustraat rijdt, ons direct lig gen. Dat zal wel schelen", ver wacht Palmen. De loods waar nu het hout ligt opgeslagen, is enorm, de nieuwe wordt een slagje kleiner. „Dat is niet omdat we niet groter mogen bouwen. Hier kiezen we zelf voor. We gaan de ruimte efficiënter benutten. We krijgen een gladde vloer waardoor we gemakkelijker ho gere stellingen kunnen gebruiken dan nu." De vloer in het huidige onder komen bestaat uit betonnen pla ten. Dat Jongeneel op het randje van het kanaal zit is duidelijk te zien. Sommige platen zijn verzakt. Op gladde betonnen vloeren zal het beter werken zijn. „We hebben het niet over een kleine operatie. Zeker gezien de gigantische hoeveelheid hout waar we het over hebben. Voor het eind van het jaar moeten we weg zijn. Wij zijn een van de eer sten die aan de verhuizing begint, maar het gaat nog een hele uitda ging worden om de deadline te halen." Het probleem waar Pal men mee worstelt is dat er een enorme vraag is naar heimachines en grondboren. Nederland is weer aan het bouwen geslagen en het aanbod aan dergelijke machines is gering. Palmen hoopt dat een de zer dagen de eerste paal van het nieuwe pand geslagen zal worden. De handel van Jongeneel mag niet nat worden en het hout kan pas naar de nieuwe locatie wan neer die klaar is. „Er is zelfs sprake van dat we tussentijds de boel in een tent moeten opslaan. Natuurlijk biedt een verhuizing ook kansen Ik hoop dat dat niet nodig zal zijn." De Terneuzense vestiging maakt deel uit van de keten Jon geneel die dit jaar 220 jaar bestaat. Landelijk zijn er tientallen vesti gingen van Koninklijke Jonge neel. De Terneuzense is de enige in Zeeland. Aan de Koegorsstraat zal een loods gebouwd worden van zo'n 5500 vierkante meter. De huidige loods aan de Schependijk is duizend vierkante meter groter. AXEL Tot een jaar of twee geleden lag de voormalige katholieke be graafplaats Gregorius de Grote, achter de Walstraat in Axel, er maar desolaat en vergeten bij. Dat is verleden tijd. Een speciaal opge richte stichting met betrokken be woners knapte de plek stukje bij beetje op en maakte er een fraai stadspark van. Op de begraafplaats werden tus sen pakweg 1848 en 1990 zo'n 150 mensen begraven. Het nieuwe park omvat, naast de begraafplaats, ook de voormalige parochietuin. Onder meer nieuwe paden wer den er aangelegd en nieuw groen aangeplant. Het vernieuwde, altijd toeganke lijke park is toe aan een officiële opening. Die vindt morgen plaats, vanaf 14.00 uur. Bezoekers worden ontvangen in het Gregoriuscen- trum, waarna het gezelschap om 14.30 uur naar de voormalige ka tholieke kerk aan de Walstraat gaat. Daar zijn toespraakjes en zingt het koor Jubilate Deo. Om 15.15 uur krijgt de toegangsweg van de begraafplaats een officiële naam, waarna een openingshan deling plaatsvindt. Daarna treden leerlingen van balletschool Pe- trella op en kan iedereen in het Gregoriuscentrum nog even na praten. De feesttent staat nog steeds aan de Philipsweg, maar wat verder van het dorp. „Het was voor de ei genaren van de grond lastig te combineren met hun bedrijf, dus zijn we op zoek gegaan naar een andere locatie. Dat lukte best snel", vertelt voorzitter Jan Meesen. Het programma ziet er hetzelfde uit als anders. Een succesformule hoefje immers niet te veranderen. „Er lijkt ook geen behoefte aan iets anders", vertelt Meesen. „We heb ben een jaar of tien geleden in het dorp eens rondgevraagd of we het niet over een andere boeg moesten gooien. Alsjeblieft niet, kregen we als antwoord." Kindertheater De feesten, die bij elkaar enkele duizenden bezoekers uit de hele regio trekken, beginnen vanavond in het dorpshuis met een kinder theatershow van Ferini (19.00 uur). Daarna is in de tent de tradi tionele jeugddisco, met een 538 DJ's On Tour. Kaarten kosten 7,50 euro. Zaterdag begint met een rommelmarkt in het dorp. Bij de tent staat de dag in het teken van de traditionele trekkertrek, die voor de 36e keer op het pro gramma staat, 's Avonds is het Meerminnebal, waar onder meer Ronnie Ruysdael, Cooldown Café en DJ Ed van Dijk te gast zijn. Toe gang kost 7,50 euro. Tentoonstelling Vanwege de jubileumeditie is zon dag in de tent een fototentoonstel ling over '40 jaar Meerminnefees ten' te zien. Meer info: meermin- nefeesten.com. vrijdag 9 juni 2017 De grote blauwe loods van Jongeneel zal verdwijnen uit de skyline van Terneuzen. fotos peter nicolai Verhuizen, gaat dat op tijd lukken? Guido van der Heijden Terneuzen -Michel Palmen Vestigingsmanager Michel Palmen: „Straks ziet iedereen die naar de milieustraat rijdt, ons direct liggen." De Meerminnefeesten in Wa terlandkerkje zijn dit weekend toe aan de veertigste editie. Het concept blijft hetzelfde, de locatie is wel veranderd. Martijn de Koning Waterlandkerkje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69