houdt het op? II Bloemenbuurt is weer terug bij af Concert at Sea krijgt extra podium Scholen beginnen uur later Basisschoolleerkrachten die op 27 juni het werk een uur neer willen leggen, krijgen steun van hun baas. 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Slechts twee verdachten van de nieuwjaarsrellen in Vlis- singse wijk mogelijk vervolgd. Bewoners nog steeds bang. ZEELAND2 Het programma is bekend. Naast de grote jongens komt er ruimte voor thea ter en kleinere acts. ZEELAND4 Vannacht voer de Madrid Maersk, het grootste containerschip dat ooit de Westerschelde bevoer, richting Antwerpen. Er kunnen meer dan 20.000 containers op. In de afgelopen tien jaar is de capaciteit van dit soort schepen aanzienlijk toegenomen. Waar is het einde? ZEELAND10 Ook leerkrachten van Per- specto, de grootste Zeeuws- Vlaamse scholenkoepel, overwe gen om mee te doen aan de sta king, laat bestuurder Stan van Al phen weten. Hoe groot de actie bereidheid is, weet hij nog niet. Van Alphen liet eind vorige maand in een verklaring op de website al weten dat Perspecto het platform 'PO in actie' steunt. Ik verwacht groot animo. Het is goed om een signaal te geven -Pim van Kampen, Nobego Hij pleitte daarin voor minder werkdruk, hoger salaris en min der administratieve taken. In het basisonderwijs wordt de komende jaren een enorm lera rentekort verwacht, ook in Zee land. De lage salarissen en hoge werkdruk hebben het beroep on aantrekkelijk gemaakt, zeggen de vertegenwoordigers van het ba sisonderwijs. Ze vinden het on der meer oneerlijk dat een basis schoolleraar twintig procent minder betaald krijgt dat een le raar op een middelbare school. Een petitie op internet is inmid dels ruim 68.000 keer getekend. Cornelleke Blok Vlissingen Zeeuwse schoolbesturen steu nen de staking in het basisonder wijs, die gepland staat op 27 juni. Actiegroep POinactie, bonden en de PO raad roepen de scholen op die dag een uur later te beginnen. Ze strijden voor een hoger salaris en minder werkdruk. Cees Corstanje, bestuur der van de Archipel scholen (openbare basisscholen op Wal cheren), raadt leerkrachten aan om mee te doen aan de staking. „We hebben een heel mooi vak, maar er is heel weinig politiek bewustzijn voor. De werkdruk loopt al jaren op, door de invoe ring van het passend onderwijs en de administratieve last. Een noodkreet is nodig. Via de geëi gende weg krijgen we geen voet aan de grond. Daarom moeten we met z'n allen een front vor men." Ook de openbare basisscholen van scholengroep Nobego (Noord-Beveland en Goes) steu nen de actie. „Ik verwacht groot animo", zegt bestuurder Pim van Kampen. Hij noemt de actie 'symbolisch'. „Het is goed om een signaal te geven aan de poli tiek. Het draait niet alleen om sa laris, maar ook om hoge werk druk en volle klassen." ELAND Waar Besturen steunen staking FOTO ROBIN UTRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65