'De Bat moet weg bij schoonmaker Thermphos' Eis OM: Cel- en werkstraf voor stalking en drugs Ze worden steeds groter 10 ZE CONTAINERSCHEPEN OPSLAGCAPACITEIT Het lijkt op een wedstrijdje 'wie heeft de grootste'. Het ene containerschip is nog niet aangekomen ot een grotere is al onderweg. Zit daar nog een eind aan? VCB is een dochter van havenbe drijf Zeeland Seaports, waarvan de provincie aandeelhouder is. Het bedrijf is opgericht om het terrein van de voormalige fosfor- fabriek bij Nieuwdorp te saneren. Vanwege de aanwezigheid van ge vaarlijke stoffen is de provincie verantwoordelijk voor de veilig heid van het terrein. Doordat de belangen van VCB en de provincie niet altijd gelijk opgaan, zit De Bat bij VCB niet op de juiste plek, vindt D66. „Hij moet soms onder handelen met zichzelf', zegt frac tievoorzitter Ton Veraart van D66. „Dat moet je niet willen." Veraart kaart de tegenstrijdig heid van belangen al anderhalf jaar aan in Provinciale Staten. De Bat is het niet met hem oneens. Hij heeft in eerdere vergaderingen toegezegd met een oplossing te komen. De provincie zou een an dere vertegenwoordiger in de Raad van Commissarissen van VCB kunnen benoemen. Iemand die niet in het dagelijks provincie bestuur zit. „De vorige keer is gezegd dat het in het volgende Statenvoorstel zou worden geregeld", verklaart Ver aart. „Dat voorstel ligt er nu, maar het zit er weer niet in. Afgelopen week heb ik zelfs weer tegenargu menten gehoord. Dat de commis sie meer grip op de kwestie Thermphos zou hebben met De Bat als commissaris van VCB. Nou dat hebben we gemerkt." Vandaag besluiten de Staten vrijwel zeker 4,5 miljoen euro uit te trekken om ervoor te zorgen dat het Thermphos-terrein tot en met oktober veilig wordt beheerd. Als dat agendapunt aan de orde komt, dient D66 een motie in waarin De Bat wordt opgeroepen onmiddel lijk terug te treden. Veraart: „Als commissaris van VCB moet hij de belangen van VCB behartigen. Dat zijn niet altijd de belangen van de provincie." De Bat wil niet reageren. „Moties bestaan pas als ze zijn ingediend." In korte tijd belde W.L. 132 maal naar het Terneuzense kantoor waar zijn ex werkte. Er was zelfs een dag dat hij 23 maal belde. Voor officier van justitie Reinier van Loon staat vast dat hier sprake is van stalking. Van Loon hield W.L. gisteren, tij dens een zitting van de Middel burgse rechtbank, voor dat het vaak moeilijk te accepteren is als je part ner een andere relatie krijgt. Maar dat is volgens hem nog geen recht vaardiging om het leven van je ex tot een hel te maken. Want dat deed hij, zo bleek al thans uit de slachtofferverklaring van zijn ex. Hij belde niet alleen vaak, volgens zijn ex intimideerde, dreigde en chanteerde hij haar op talloze manieren waardoor haar le ven en dat van zijn beide dochters totaal veranderde. Volgens de vrouw zijn de dochters nu zelfs doodsbang voor hem. De man stond niet alleen terecht voor stalking, maar ook omdat er in zijn woning een hennepkwekerij was gevonden met 150 planten. De Aardenburger beweerde dat zijn eerste oogst bijna compleet was mislukt en dat de tweede oogst ook maar weinig opleverde. De officier gelooft daar niets van en vindt dat de man ruim 21.000 euro moet betalen aan de Staat. Want zoveel zou hij verdiend heb ben met die teelt. Raadsman Martijn van der Want bracht naar voren dat uit weten schappelijk onderzoek blijkt dat de eerste twee oogsten heel vaak mis lukken. Hij zei ook dat zijn cliënt kort na het uitgaan van de relatie verkeerde dingen deed. Maar al snel De officier van justitie vindt dat W. L. ook ruim 21.000 euro moet betalen aan de Staat daarna zou hij zich herpakt hebben en zou hij alleen contact hebben gezocht om noodzakelijke zaken te kunnen regelen. Wat de officier betreft krijgt W.L. een celstraf die gelijk is aan het voorarrest: twintig dagen. Daar naast eiste hij een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en een werkstraf van 240 uur. vrijdag 9 juni 2017 BE Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) moet zich per direct terugtrekken als commissaris van Van Citters Beheer (VCB), het bedrijf dat verantwoorde lijk is voor het schoonmaken van Thermphos. Dat wil D66. Ernst Jan Rozendaal Middelburg De officier van justitie eist een celstraf en een werkstraf tegen de 54-jarige W.L. uit Aardenburg wegens stalking en telen van softdrugs. Emile Calon Middelburg Uitspraak 22 juni. 100 TEU De capaciteit van containerschepen is de afgelopen tien jaar aanzienlijk toe genomen. Momenteel is die van de OOCL Hong Kong (mei 2017) het grootst met 21.413 TEU (Twenty foot Equivalent Unit, ofwel twintigvoetscon- tainer). Dat is ruim 800 containers meer dan de Madrid Maersk. T W Weer meer containers op een schip

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63