'Het juiste moment' Kans die ik niet laat liggen' 7 OLZENDEPOLDER VEEL ANIMO VOOR KAVELS Ondernemend Yerseke heeft er vijfjaar op moeten wachten. Nu er eindelijk weer bouwgrond beschikbaar is in de Olzendepolder, is de animo overweldigend te noemen. Van de 9 hectare die de gemeente Reimerswaal kan uitgeven in Olzendepolder IV is al 1,4 hectare verkocht. Verschillende ondernemers hebben bovendien een optie op een kavel, in totaal goed voor 4 hectare. De belangstelling is groter dan we hadden verwacht", zegt wet houder Jaap Sinke. „Van een aantal be drijven was de wens bij ons be kend, maar we zijn ook wel verrast door aanvragen van voor ons on verwachte partijen." Het bedrijventerrein zat volgens hem al 'zeker vijf jaar' vol. In de Olzendepolder was alleen nog grond beschikbaar met een aan sluiting op de 'Pijp van Bliek', de zoutwaterleiding die onder lei ding van Sinke's voorganger werd aangelegd. De schaarste viel toe- FLORALL vallig samen met de recessie. Toch zijn veel bedrijven noodgedwon gen uitgeweken naar elders. „Een aantal ondernemers is naar een andere gemeente verhuisd. En sommige Yersekse bedrijven ko zen voor Nishoek bij Kruiningen, zoals Leeuw Transport en cham pignonverwerker Scelta." Niet voor alle ondernemers was dat een optie. Kotra, een bedrijf dat de afgelopen jaren uitgroeide tot grote speler op het gebied van opslag en transport van verse en Bedrijven moeten wel een toegevoegde waarde hebben voor de werkgelegenheid diepgevroren vis, legde zodra de nieuwe grond beschikbaar kwam een parkeerterrein aan. Daarmee werd de weg vrijgemaakt voor het uitbreiden van het koelhuis op de bestaande locatie in de Olzende polder. Het zijn volgens beleids medewerker Carolien Sinke juist dit soort bedrijven die van groot belang zijn voor de lokale econo mie. „Ze versterken elkaar enorm, leveren onderling diensten en pro ducten aan elkaar. Om die reden willen veel bedrijven echt alleen in de Olzendepolder bouwen." Het terrein kent nu nog één na deel: de slechte bereikbaarheid. „Op bepaalde tijden staat het ver keer vast, omdat vrachtwagens moeten wachten voordat ze de Zanddijk op kunnen draaien", zegt Carolien Sinke. Volgens wethouder Jaap Sinke weten alle betrokkenen dat de ge meente en de provincie hard wer ken aan een oplossing: een zuide lijke ontsluitingweg in combinatie met een gedeeltelijke verbreding van de Zanddijk. „Die plannen zijn nog steeds niet helemaal rond. Zo wordt nog de aansluiting op de Olzendepolder onderzocht." De hoop is dat dit najaar zowel het tracé wordt vastgesteld en de benodigde miljoen worden gere serveerd voor het project. Is tegen de tijd dat de nieuwe weg klaar is de bedrijfsgrond al weer op? Wethouder Sinke: „We heb ben het terrein niet ontwikkeld om het binnen twee jaar helemaal uit te geven. Bedrijven moeten wel een toegevoegde waarde hebben voor de werkgelegenheid in Yer seke." Als Olzendepolder IV vol zit, wordt het zeer moeilijk om op korte termijn nog verder uit te breiden. Een mogelijke vijfde fase komt niet voor in de regionale af spraken die tot 2025 zijn gemaakt. TASTE CULINAIR voor Proline pan 0 24 cm vrijdag 9 juni 2017 BE 'We zij n zuinig op onze grond' Joeri Wisse Yerseke Hoveniersbedrijf Florall is nu nog in een loods aan de Alikruik gevestigd, op het 'oude' ge deelte van bedrijven terrein Olzendepol der. „Maar heel veel Yersekenaren weten niet eens waar we zitten", zegt mede eigenaar Bert van der Hart. Dat gaat snel veranderen. Florall heef volgens Bert het mooiste plekje op Olzende polder IV weten te bemachtigen. „We zitten direct tegen de Zanddijk aan, op een ruime kavel van bijna 2500 vierkante meter." Het pand be staat straks uit een kantoorgedeelte en een grote loods voor opslag van voertui gen en materialen. „Het wordt geen tuincentrum, maar de tuin voor het kan toor wordt een mooi stukje presentatie naar onze klanten toe." Voor Florall kwamen de nieuw- bouwplannen exact op het juiste mo ment. „Nog maar begin dit jaar beslo ten we dat het tijd was voor een groter pand. Precies op dat moment was uitbrei ding van de Olzen depolder gereed." Uiterlijk in januari neemt Florall het nieuwe bedrijfspand in gebruik. -Jaap Sinke, wethouder Taste Culinair heeft als één van de eer ste de handtekening onder de koopover eenkomst voor een perceel grond aan de Olzendepolder gezet. Toch duurt het nog wel een jaar of twee voordat het bedrijfspand wordt gerealiseerd, zegt eigenaar Bastiaan Sinke. „Ik kon niet langer wachten en heb tijdelijk een an dere loods gehuurd en helemaal ge schikt gemaakt voor het bedrijf", zegt hij. In 2010 begon hij thuis, daarna week hij uit naar de Stel- hoeve bij Wemel- dinge. „Totdat we de gasten tot last wer den. Om zes uur 's ochtends rook soms al naar kreeften soep", lacht hij. Zijn vorige onderkomen, een paar compleet aangepaste ver plaatsbare units, vol deden ook al snel niet meer. Van uitstel komt zeker geen af stel. „De kans om zelf te bouwen op een mooie zichtloca- tie laat ik niet lig gen." Bastiaan ziet het plaatje helemaal voor zich. „Uiteraard komt er een grote productiekeuken. Verder aparte ingan gen voor bevoorra ding én voor de pro ducten die geleverd kunnen worden." Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken. com Mark (I) en Bert bij hun bouwterrein in Yerseke. fotosmechteldjansen PASSIE VOOR KOKEN Bastiaan Sinke ziet het plaatje helemaal voor zich. Meer kookkado's voor Vaderdag verkrijgbaar bij. Koekenpan van 7-PlyMaterial' met Silvinox® afwerking en gegoten roestvrijstalen greep. De ultieme pan voor de kookliefhebber.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62