Aanleg speelplek begint snel Pakketbezorgers geweerd uit centrum De Horst Tholen promoot collectoren 6 Wonen in een Serviceflat: meezit, kunnen kinderen uit Sint- Maartensdijk komende zomer nog ravotten in de nieuwe natuur- speeltuin aan de Julianastraat. Het plan voor de nieuwe speel- voorziening komt van de dorpsta fel. Die hield er deze week een in formatieavond over. „Bijna alle mensen waren onder de indruk van het ontwerp", vertelt Piet Groffen. „Iemand deed nog de sug gestie om ook een kabelbaan aan te leggen, maar dat laten de financiën niet toe. We vinden het ook een beetje gevaarlijk, omdat er straks ook kleine kinderen spelen." De natuurspeelplek - met onder meer een waterpomp, een boom- stammenpad, een zandspeelplek en een heuvel met fruitbomen - kan in de Julianastraat blijven tot woningcorporatie Stadlander de kavel weer gaat bebouwen. Op dat moment verhuizen de speelele- menten naar de wijk West. Uitein delijk komt hij in een park tegen over Maartenshof. De vergunning voor de speel tuin nieuwe stijl is inmiddels aan gevraagd. „We hopen in juli met de aanleg te kunnen beginnen", stelt Groffen. Stadlander geeft een financiële bijdrage. Diverse ondernemers in de bin nenstad hebben vastgesteld dat het aantal voertuigen dat overdag door de winkelstraten rijdt de laatste jaren is toegenomen. Dit heeft vooral te maken met de toe name van pakket- en bezorgdien sten en dat zorgt volgens hen re gelmatig voor hinderlijke en soms gevaarlijke situaties. Daarnaast is het voor de winke liers onduidelijk welke regels pre cies gelden rondom de zogeheten venstertijden voor laden en los sen. Verbod Binnen de voetgangerszone geldt een verbod voor het rijden met ge motoriseerde voertuigen. Het ver bod geldt dagelijks van 11.00 uur tot 18.00 uur en op donderdagen van 11.00 uur tot 21.00 uur. Daarbuiten zijn motorvoertuigen in het voet gangersgebied wel toegestaan; de venstertijden. In bepaalde situaties kan onthef fing worden verleend. Uit een eva luatie van de in 2009 vastgestelde beleidsregels is gebleken dat die deels zijn achterhaald. Bij het op stellen van de nieuwe regels is ge keken in welke situaties het echt noodzakelijk is om buiten de ven stertijden met een motorvoertuig in het voetgangersgebied te rijden. In veel gevallen kan gewoon ge- Ondernemers zien het aantal voertuigen in het centrum toenemen bruik worden gemaakt van regu liere parkeerplaatsen of laad- en losmogelijkheden op de door gaande weg. Om die reden wordt een deel van de eerder ver leende ontheffingen niet verlengd of ingetrokken. Het gaat om circa dertig ontheffingen die zijn ver leend aan pakket- of bezorgdien sten. Bij de intrekkingsprocedure hanteert de gemeente een ruime overgangstermijn van zes maan den worden gehanteerd. Daarnaast worden de diensten gewezen op de bezorgmogelijkhe- den tijdens de venstertijden en eventuele alternatieven. Niet dat iedereen overliep van enthousiasme. Onder meer het CDA wil niet dat het een ver plichting wordt voor nieuwe be drijven om zonnepanelen te plaatsen. In dat geval zou het ves tigingsklimaat verslechteren. ABT vindt dat het promoten van zonne-energie aan de markt kan worden overgelaten. „Daar moe ten wij van wegblijven." Nadat indiener Jaap Hage had uitgelegd dat van een verplich ting zeker geen sprake kan zijn en ook wethouder Frank Hommel de motie ondersteunde, stemde de genoemde partijen er de meeste andere fracties er toch mee in. Alleen de SP was tegen. Raadslid Kees Slager wil niet dat bovenop de twintig meter hoge bedrijfspanden die straks op be drijventerrein Welgelegen bij Tholen komen ook nog zonne collectoren worden geplaatst. „Je wordt straks tot in Stavenisse ver blind door die dingen."Zo'n vaart zal het volgens Hage niet lopen. De panelen zijn volgens hem he lemaal niet te zien. IN DE REGIO Calvijnschool de beste in het verkeer Klarinet examen in Tholen Braderie MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 17 juni' 2017 Is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 9 juni 2017 BP SINT-MAARTENSDIJK Als het Tientallen pakket- en bezorg diensten mogen vanaf 1 juli niet meer door het Goese winkel gebied rijden. Althans niet meer buiten de daarvoor aan gewezen tijden. Dat is het ge volg van nieuwe regels. Luc Oggel Goes Burgemeester en wethouders van Tholen moeten onderzoe ken of en hoe de gemeente het plaatsen van zonnecollec toren bij nieuwe bedrijven kan stimuleren. Een motie daar over van de CU werd gisteren door een ruime meerderheid van de raad aangenomen. Rob Paardekam Tholen WOLPHAARTSDIJK De Johannes Cal vijnschool in Wol- phaartsdijk heeft de wisselbeker voor het praktisch ver- keersexamen 2017 gewonnen. De leer lingen van groep 7/8 behaalden het beste resultaat. Zij scoorden gemid deld 76,8 van de 77 te behalen punten. Gisteren kregen zij een beker uitgereikt door wethouder Loes Meeuwisse. In totaal namen 366 leerlingen van 14 basisscholen uit de gemeente Goes deel aan het prak tisch verkeersexa- men. THOLEN Willemijn Ouwer- sloot (17) geeft mor gen, zaterdag, een concert in de koor kerk van de Neder lands Hervormde kerk in Tholen. Dit is tegelijk haar muziekexamen-D. Ze speelt vanaf 14.30 uur een geva rieerd programma op haar klarinet. Willemijn Ouwer- sloot speelt met haar zus Jenneke Ouwersloot op dwarsfluit en Hen- nie Besling op piano. Publiek is welkom, toegang vrij. LEWEDORP In Lewedorp is mor gen, zaterdag, een braderie. Kraampjes vullen het straatbeeld van twee straten. Ook is er weer een kleed- jesmarkt op het kerkplein. Tevens zijn er diverse op tredens. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn bezoekers wel kom aan de Burge meester Lewestraat en Zandkreek- straat. KINDEREN LEREN PROGRAMMEREN GOES Kinderen van 7 tot en met 17 jaar kunnen morgen, zaterdag, in Goes gratis leren soft- en hardware te program meren, websites te bouwen en games te maken. Deze CoderDojo Zeeland on Tour vindt plaats in de biblio theek van Goes en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. Meedoen is gratis. Aanmelden kan op de website www.coderdojozee- land.nl, daar is ook meer informatie te vinden. ARCHIEFFOTO LEX DE MEESTER GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling door cursisten praktische kunstge schiedenis; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87,13.30- 15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30- 18.00 uur - Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Restaurant Le Beau, vanaf 18.00 uur - Expositie 'Urbex-fotografie' van Marieke Berke laar; Centrum, vanaf 19.00 uur - Ladies Night Ride over afstanden van 15 en 30 kilometer KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur - Vrij biljarten KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie MG Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur - Tentoonstel ling Botanische kunst 'Fruit in Beeld'; De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren; Basisschool 't Saamdeel, Vroon- landseweg 49a, 19.00-20.00 uur- Signeersessie Ka- pelse schrijfster Nelleke Tessen-van Liere KRABBENDIJKE Dorpsstraat, 18.00- 21.00 uur - Brade rie RILLAND Centrum, vanaf 14.00 uur - Kermis WILHELMINADORP Dorpshuis 'Het Wil- helminahuis', 10.00- 12.00 uur-Digitaal Café YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 09.30-16.00 uur - Expositie keramiek Jos van Bommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61