1 BUSREIZEN 2017 1 f effeweg.nl DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 4 Brievenbussen keren terug Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! PostNL heeft op verschillende plaatsen in het land brieven bussen die het had weggehaald weer teruggeplaatst. Dit ge beurde in overleg met toezicht houder Autoriteit Consument Markt (ACM). Inwoners van het Groningse dorp Overschild brachten de bal aan het rollen. Zij hadden geklaagd bij de toe zichthouder over hun verwij derde postbus. Volgens ACM hanteerde PostNL niet alleen in Overschild maar op meer plaat sen in het land 'te rigoureus' de nieuwe regels. Daarop werden in overleg nog eens tientallen brievenbussen teruggeplaatst. PostNL is bezig met het reorga niseren van zijn brievenbus netwerk. Met de nieuwe regels die sinds t januari gelden, is het voor het postbedrijf toegestaan hier en daar postbussen te ver wijderen of te verplaatsen. Omdat steeds minder brieven worden verstuurd, is het voor PostNL niet altijd even renda bel om vijf keer per week langs te moeten bij brievenbussen waar niet of nauwelijks post in zit. Als een gekocht muziekbestand niet werkt, moetje naar de verkoper kunnen stappen Aanslagpleger in 2015 geradicaliseerd Salman Abedi, de man die de aanslag pleegde na het concert van Ariana Grande in Man chester, radicaliseerde in 2015 in Groot-Brittannië. Hij werd beïnvloed door vrienden en door informatie die hij van in ternet haalde, zei een woord voerder van de Libische anti terreureenheid Rada. De broer van Salman, Hashem, zou te genover Rada verklaringen hebben afgelegd over zijn ou dere broer. „Ze wilden iets voor Islamitische Staat doen om te helpen." Alzheimergen gevonden Chinezen aan de cognac Criminelen naar België Na de reeks van aanslagen in Euro pese steden worstelen scholen met de vraag of ze het risico nog durven nemen om met een groep tieners op pad te gaan. Het Stedelijk Ly ceum in Enschede laat zijn leerlin gen bijvoorbeeld volgende week wél naar gastgezinnen in de omge ving van Londen vertrekken, maar schrapt een bezoekje aan de hots pots in de metropool. Ook na eer dere aanslagen besloten scholen hun leerlingen thuis te houden. De handleiding 'Wijs op school reis' is een steuntje in de rug voor middelbare scholen. De informa tie geeft geen antwoord op de vraag óf de reizen moeten door gaan. Die beslissing blijft aan de scholen zelf. Maar ze krijgen wel tips over hoe ze met dergelijke trips kunnen omgaan. „Het is nu harder nodig om na te denken over buitenlandse reizen", stelt Masja Koster van de Stichting School en Veiligheid. „Ondanks dat kinderen naar zo'n reis uitkijken, moeten scholen zich afvragen of ze capabel genoeg zijn om zoiets te organise ren én of ze die verantwoordelijk heid willen nemen." Neem het besluit over een bui tenlandse reis bijvoorbeeld niet meer zelf, zegt de stichting. Betrek ouders en leerlingen bij de plan nen. „Je wilt niet met een angstige klas op reis", aldus Koster. Het is Het is nu harder nodig om na te denken over buitenlandse reizen ook niet meer vanzelfsprekend om zo min mogelijk docenten mee te sturen. Bovendien is het onver standig de scholieren zelfstandig in grote steden te laten rondlopen tijdens de reizen. Houd de groep bij elkaar, luidt het advies, en voor kom dat je als docent het overzicht kwijtraakt. Als er echt iets gebeurt, moeten de leraren snel kunnen handelen en een contactpersoon in Nederland hebben die ze altijd kunnen berei ken. De scholen moeten alle con tactgegevens van de ouders heb ben klaarliggen, evenals een nood plan voor de opvang van de leer lingen die in spanning in Neder land achterblijven. Hoewel de meeste buitenlandse reizen van dit schooljaar al zijn ge weest, beraden scholen zich op volgend jaar. Beloof niets, advi seert School en Veiligheid, want als blijkt dat de situatie grillig is, is het eenvoudiger om de stekker er uit te trekken. 'Wijs op schoolreis' verschijnt naar verwachting maandag op de website van Stich ting School en Veiligheid. va. €99,- va. €449,- Karinthië Rome, Florence en Venetië Berlijn va. €469,- va. €569, 'J Wenen en het Wienerwald Toscane, Pisa, Florence en Elba Valkenburg, Maastricht en Belgische Ardennen vrijdag 9 juni 2017 OVERSCHILD De Europese consumentenor ganisatie BEUC is blij met het EU-akkoord over consumen tenbescherming bij digitale aankopen. MANCHESTER ROTTERDAM Onderzoekers in Ne derland hebben nog een gen gevonden dat betrokken is bij het ontstaan van er felijke alzheimer. Er waren al drie van zulke genen bekend, maar onderzoekers van VUmc, Erasmus MC en de TU Delft vonden na dertig jaar dus het vierde. Het gaat om het gen van een zeldzame vorm van de ziekte, waarbij de aandoe ning van ouder op kind overgaat. PARIJS De Franse produ cent van cognacs en likeuren Rémy Coin treau heeft vertrou wen in de toekomst nadat het afgelopen boekjaar goed is af gesloten. Vooral de verkoop van cognac in China droeg daar aan bij. ROTTERDAM Integriteitscontroles jagen Nederlandse criminelen de grens over, onder meer naar België. Onder zoekers schrijven dat in een evaluatie van de uitvoering van integriteitsbe- oordelingen in Noord-Brabant. Ze noemen voorbeel den van criminelen die in Turnhout een horecabedrijf probe ren te beginnen, omdat ze in Neder land geen vergun ning krijgen. Middelbare scholieren op excursie bij de kathedraal van Canterbury, fotohollandsehoogte 'Terreurhandleiding' voor schoolreizen Er is een 'terreurhandleiding' in de maak voor schoolreizen. De Stichting School en Veiligheid en de ministeries van Buiten landse Zaken en Veiligheid en Justitie komen met tips hoe middelbare scholen zich kun nen voorbereiden op buiten landse trips. Ellen van Gaaien Rotterdam —Masja Koster Korting €50, tot wel p.p. Korting tot wel 30,- p.p. 10 daagse busreis Vertrek: 10, 31 jul, 28 aug, 1125 sep 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 23 jun, 2128 jul 3/4/5 daagse busreis Vertrek o.a.: 10 jul, 14, 18 aug, 8, 15, 18, 29 sep, 16, 20, 27 okt Korting tot wel 50,- p.p. "li1 P'" - J-.I'II II Üiii ,1] rjLL.1 I-HIJ 6 ,1)1 Vit 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 jul, 25 aug, 15 sep 11 daagse busreis 5 daagse busreis Vertrek: 4 aug, 8 sep, 13, 20 okt Vertrek o.a.: 24 jul, 7 aug, 16 okt ANVR Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig op boekingen gemaakt van 09-06-2017 t/m 16-06-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4