'Ik kan de hele dag naar hem luisteren' 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man zijn eigen honk. In het geval van Thomas Vieveen (18) uit Haamstede een rockzolder boven de garage. T< oen mijn ouders en ik in dit huis gingen wonen, was het idee dat ik de zolder boven de garage zou delen met mijn vader. Dat is dus een beetje mislukt. Mijn vader gebruikt nu een gedeelte van een kast die op de zolder staat. Hij wilde me nog wel helpen met het op knappen van de zolder. Isoleren, de vloer leggen en aftimmeren. Jammer voor mijn vader, maar mijn spullen hebben nu eenmaal wat meer ruimte nodig. Op mijn 13de liep ik met mijn moeder door de supermarkt. Daar stond een klassieke gitaar te koop. Na een maand zeuren kreeg ik hem. Ik ben lessen gaan volgen. Later ben ik elektrische gitaar gaan spelen. De gitaar is altijd mijn passie ge weest. Ik loop stage bij gitaarbouwer Sjak Zwier in Vlissingen. Thuis bouw ik ook gitaren en repareer ik instru menten voor vrienden. Dat doe ik al lemaal op deze zolder." Klooien „Deze ruimte is praktisch vanwege het geluid dat ik produceer. Ik drum ook. Als ik dat in huis zou doen, wor den mijn ouders gek. En ik vind het fijn een eigen plek te hebben. Even alleen zijn, weg van mijn ouders en een beetje klooien. De zolder is ook een ontmoetings plek voor mij en mijn vrienden. Een plek waar we kunnen hangen en mu ziek maken. Als ik geen zin heb in ge zelschap, komt er niemand over de vloer. Het is wel mijn plek. In de ruimte hangen posters van mijn favoriete bands Guns n' Roses, Pantera en AC/DC. En van Jimi Hen- drix, ook een held van me. Met hun muziek ben ik begonnen toen ik gi taar leerde spelen. Verder zijn mijn vrienden en ik creatief geweest met een merkstift. We tekenen en schrijven teksten op de muur. Mijn moeder heeft ook een Jammer voor mijn vader, maar mijn spullen hebben meer ruimte nodig poging gewaagd. Mijn vrienden kun nen de prullenbak niet altijd vinden. Daarom heeft ze de prullenbak uit bundig gemarkeerd. Helaas met wei nig succes." Regels „Mijn ouders komen af en toe langs, maar laten me vrij. Er gelden wel re gels. Bijvoorbeeld geen muziek na tien uur 's avonds vanwege de buren. Mijn moeder loopt weieens binnen wanneer ik een feestje heb. Even kij ken wie er zijn, hoe het gaat. En ze maakt af en toe schoon. Dat is ook fijn. Na een tijdje ontstaat een soort looppad tussen de troep. Het is een luxe dat ze me mijn gang laten gaan en me mijn privacy gunnen. Van mijn eerste gitaar heb ik als herinnering een tatoeage op mijn been laten zetten. Vonden mijn ou ders jammer. Muziek is belangrijk voor me. Ik bespeel zo ongeveer alles met snaren, toch valt er nog veel te leren. En daar heb ik op mijn zolder de ruimte voor." PAUL&GIGI vrijdag 9 juni 2017 M Thomas ziet zijn zolder ook als een ont moetingsplek voor hem en zijn vrienden. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Rocken op de zolder Annemarie van de Vreugde Paul Blok (28) uit Hoe- dekenskerke heeft een BV: Bekende Vogel. „Mijn vader was dieren arts. In mijn jeugd heb ik veel dieren voorbij zien komen. Vogels hebben me altijd geïnteresseerd. Via een valkenier kwam ik tot de aanschaf van Gigi, een kookaburra, een Aus tralische ijsvogel. Ik heb Gigi nu een jaar. Ei genlijk spreekt alles in deze vogel me aan. En ik vind de reacties van men sen leuk. Het is een soort bonus als je dit dier hebt. Gigi vliegt elke dag een stukje. Dan loop ik met hem door het dorp naar de dijk. Mensen zijn nieuwsgierig en maken een praatje. Ook buren komen langs om hem te bewonderen. Dan vertel ik over Gigi. De zorg voor hem vraagt veel tijd en aandacht, maar dat heb ik er graag voor over. Toen ik Gigi net had, heb ik drie uur per dag met hem op mijn arm gelopen om hem aan me te laten wennen. Een kookaburra lijkt op het eerste gezicht geen aanhankelijk huisdier. Maar wanneer hij me ziet, vliegt hij meteen naar me toe. In Nederland zijn er, schat ik, tien anderen die een kookaburra hebben. Gigi is zelfs in het pro gramma van Freek Vonk geweest. Maar voor een Bekende Vogel is hij heel gewoon gebleven. Als ik 's ochtends buiten kom, laat hij zijn karakte ristieke lach horen. Ik kan een hele dag naar hem kijken en luisteren." —Annemarie van de Vreugde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48