I Kind én jeugdsentiment 66 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Naadloos aansluiten Snoeren wegwerken Waar zet je je meubels? De liefde van kinderen voor hun jeugdido len gaat vaak in de pré-puberfase verloren. Bar bies verdwijnen naar zolder, verzamelingen berenbeeld jes worden opgeheven, G.I. Joe wordt aan de buur kinderen geschonken en aan nijntje wordt al hele maal geen woord meer vuil gemaakt. Ondergronds Kon je je liefde voor je idool op je 16de niet loslaten, maar wilde je niet uitgela chen worden, dan ging je ondergronds. Sliep je ge woon lekker door met een Mickey Mouse knuffel en verstopte je hem als er klas genootjes langskwamen. Eén nachtje wakker liggen op schoolkamp omdat je niet zonder Mickey kan sla pen is nog altijd beter dan je trouwe vriend voor altijd naar zolder te verbannen. Het mooie aan ouder wor den is dat je alle regels die het mensenpark voorschrijft steeds meer aan je laars kunt lappen. Wat ook het onover brugbare verschil tussen ouders en hun puberkinde ren verklaart: de puber, met zijn doodsangst afwijkend te zijn, ergert zich kapot aan de ouder die steeds minder last krijgt van de mening Verklaar zonder kind maar eens waarom je Moomincacao in huis hebt van zijn omgeving. Geluk kig trekt dat ook weer bij en ga je tegen de tijd dat je 30 bent de charme zien van ou ders die neusfluiten verza melen of het plafond van de woonkamer roze schilderen. Al voorzie ik dat onze doch ter zich tegen de tijd dat ze 16 is blauw zal ergeren aan mij met mijn eigenzinnige, bizarre smaak, zo ver is het nog lang niet. Sterker nog, WAT DOEN WE ERMEE? een huisgenoot onder de leerplichtige leeftijd is al leen maar een extra excuus om nieuwe en oude idolen uit de mottenballen te trek ken. En om speelgoed onge geneerd als decoratiemateri aal te gebruiken. Excuus Ik wil niet zeggen dat mijn liefde voor Moomin, een nijlpaardachtig figuurtje be dacht en getekend door de Finse schrijfster Tove Jans- son, niet al voor de geboorte van onze dochter aanwezig was. Maar het excuus om kinderservies, magneten, posters en zelfs Moomin ca cao uit Finland het huis bin nen te slepen valt een stuk beter te onderbouwen mét kind. Verklaar zonder kind maar eens waarom je Moomincacao in huis hebt ('Koffie met opgeklopte melk is echt véél lekkerder met Moomincacao!' Goed verhaal!) Met kind kijkt nie mand van zo'n verpakking op. Dus als je dan tóch versleten moet worden voor volslagen krankzinnig, dan liever door je bloedeigen kinderen in de puberleeftijd. 6. Tafelvoetballer 5. Draaitafel 4. Beer €8,50, vrijdag 9 juni 2017 GO Als je plinten aan brengt doe je dit altijd in verstek. Dat betekent dat als je een hoek om gaat je beide kanten schuin afzaagt waar door ze naadloos tegen elkaar vallen. Dit ziet er mooi en professioneel uit. Gebruik hiervoor een plintenknipper, ver stek- of afkortzaag. Die kun je instellen op de juiste hoek. Heb je snoeren weg te werken? Dan kies je so wieso voor hoge, holle plinten. Het bevestigen van hoge holle plinten kan met clips die je tegen de muur schroeft waar je de plint in en uit kunt klikken. Zonder snoeren kun je mas sieve plinten kiezen en die schroeven of lijmen. Als je een kast strak tegen de muur wilt zet ten, leg op die plek dan geen plinten. Denk er dus over na, voordat je de plinten gaat bevesti gen, waar je welk meu belstuk wilt gaan plaat sen. Wil je de vrijheid houden om meubels te verplaatsen, kies er dan toch voor om overal plinten te bevestigen. Speelgoed verdwijnt in de pubertijd voor lange tijd naar zolder. Maar als je zelf een kind hebt, geniet je weer volop van je oude idolen. Een kinder stoel kan dienstdoen als plantentafel, een knuffel als kussen. Denk buiten de box. Niks leuker voor een kind om €16,50, DOIY Design €7,49, Rocket Design wonenmetlef.nl (meer) geschikt is voor kin deren op een hoge plek. Philippe Starck ontwierp voor het Italiaanse interi- eurmerk Kartell de Attila Gnomes 40 bijzettafels. Deze tafels hebben de vorm, maat en het uiterlijk van kabouters die een hou ten plankje boven hun hoofd houden en zijn ge maakt van stevig kunststof. Kartell is sowieso een goed adres voor speelse meubels en accessoires. Speelgoed van vroeger moest aan minder strenge veiligheidsnor men voldoen dan nu. Zet vintage speel goed dat niet Een hobbelzebra van de kringloop, een plastic her tje of een grappige poster geven je interieur humor. in een huis op te groeien dat ook voor hem visueel aantrekkelijk is. Kinderen houden van kleur, het hoeft alle maal niet zo se rieus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46