Plint maakt het af 6 Het is haast onmogelijk om het geluid te omschrijven van een dop die van een flesje frisdrank of bier wordt gewipt. Ach, niet doen ook. Luister en geniet. Oh, en les je dorst Hieke Grootendorst geeft elke week klustips én een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: plinten DE 3. Dinosaurus 1. Monster 2. Duiveltje Kies de juiste plint Soort vloer vrijdag 9 juni 2017 €38,50, Suck UK €8,91 €16,00, Alessi Plop, tsssss proost! Plinten zijn net als- schoenen. Hoge zijn wat chiquer dan platte. Té hoog is wat ordinair en te plat is wat gewoontjes, maar wel veel makkelijker. De plint moet ook maar net bij de rest passen! Ook herkenbaar: de klus om plinten te plaatsen, blijft vaak liggen. Of beter gezegd: de plinten komen er nooit. En als ze er toch eenmaal liggen, dan kun je wel zeggen dat je huis 'af' is. Platte plinten, hoge plinten, allebei of helemaal geen plinten. Wanneer kies je wat? Het is goed om te weten dat plinten een functie hebben. Ze beschermen de FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS muur tegen stoten van bij voorbeeld de stofzuiger of het loopkarretje van je kind. Zowel hoge als lage dekken de lelijke rand af tussen de wand en de vloer. En het is een kwes tie van smaak en de stijl van je huis. In een mo derne woning met een gietvloer kun je de plint weg laten, in een oud huis met een houten vloer past een hoge plint vaak weer beter. Er zijn zelfs bedrijven die gespecialiseerd zijn in plinten. Ik heb natuurlijk alle soorten en manieren weieens toegepast. Het hangt net van de situatie af wat kan en mooi is. Mijn idee is: laten we schoenen gaan kopen! De keuze voor een soort plint hangt af van je eigen smaak natuur lijk. In mijn woning heb ik de hoge plinten laten zitten, vervolgens lami naat gelegd en de lelijke overgang tussen vloer en hoge plint afgewerkt met een platte plakplint. Begin met een kale wand en vloer, dan heb je meer mogelijkheden. Vloerbedekking, zeil en gietvloer kunnen zonder plint. Laminaat en hout leg je zwevend dus heb je een kier van een cen timeter tussen vloer en wand die afgewerkt moet worden. Dit kan met een hoge of lage plint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45