5 Wonen in een echt dijkhuis in Zeeland 05 De lamp in de hal hebben we al vanaf ons eerste huis Dick: „Het heeft ook de charme van een oud huis, want alles was scheef, niets klopte." Ineke: „Gelukkig is Dick heel handig. Hij past alles aan in het huis zoals het een beetje uitkomt. Zo ging de trap eerst de andere kant op naar boven. Dick heeft hem omgedraaid, zodat we boven iets meer ruimte kregen." Zilverbeestjes Ineke: Toen we hier kwamen wo nen hadden we nog een ouderwetse keuken met van die zilverbeestjes erin. Dick heeft die in delen ver bouwd. Overal heb je hier een laag plafond, dus er konden ook geen hoge kastjes in de keuken. Die han gen daarom wat lager. Voor mij niet erg, ik ben maar 1,52 meter en nu kan ik overal beter bij." Deurklink Ineke: „Zo'n vijftien jaar geleden hebben we kunststof kozijnen in het huis laten zetten. Ik wilde het per se in de stijl van het huis, dus met van die ruitjes." Dick: „Het ziet er daardoor niet zo plastic uit." Ineke: „Alleen de deur deden ze moeilijk over. We wilden er een met een draaiknop aan de buitenkant, maar dat mocht niet vanwege de vei ligheid. De knop stak te veel uit en toen kozen we voor een deurklink. Dat mocht wel. We kregen altijd ont zettend veel kinderen over de vloer, daarom vonden we dat handig." Kabouterhuis Ineke: „Qua inrichting houdt Dick van heel strak en modern en ik houd meer van tuttie-fruttie." Dick: „Met zijn tweeën zijn we het wel eens." Ineke: „Zo hebben we de vitrinekast in de woonkamer al tig jaar. We schilderen hem elke keer. En de lamp in de hal hebben we al vanaf dat we ons eerste huis inrichtten. Hij blijft modern en mag niet weg. Lampen kopen is overigens een ramp, van wege de lage plafonds. De leeslamp in de hoek heeft Dick moeten inkor ten. Het is echt een kabouterhuis." Even voorstellen KIJK VERGELIJK vrijdag 9 juni 2017 aan de dijk —Ineke Ruijsbroek Dick Ruijsbroek (71), is gepensioneerd, werkte vroeger bij een drukkerij. Ineke Ruijsbroek (71), werkt ook niet meer, maar vroeger deed ze huishoudelijk werk en werkte in de keuken van een bejaardente huis. Voor ze naar Zeeland verhuisde werkte ze op de loon administratie. Stavenisse Adres: Stoofdijk 93 Type: Dijkwoning Prijs: €186.750 k.k. Bouwjaar: voor 1906 Kenmerken: De ge schakelde en instap- klare woning is ver rassend ruim en staat op een perceel van 413 m2. Daarbij hoort ook een moes tuin van 257 m2. Wissenkerke Adres: Dorpsdijk 102 Type: boeren woning/dijkwoning Prijs: €495.000 k.k. Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Com pleet gerenoveerd, omgeven door een fraaie tuin. Er is een split-level verbinding tussen voor- en ach terhuis. Klein maar fijn: het is passen en meten in het dijk huis van Dick en Ineke Ruijsbroek. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Zonnemaire Adres: Dijk van Bommenede 24 A Type: dijkwoning Prijs: €115.000 k.k. Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Recent gerenoveerd, heeft nog afwerking nodig. Vrij uitzicht op de achtergelegen pol ders en molen. Twee slaapkamers. Perceel van circa 117 m2. Kwadendamme Wissenkerke Adres: Noordeind- straat 30-32 Type: dijkwoning Prijs: €299.000 k.k. Bouwjaar: 1945-1959 Kenmerken: Woning van 1100 m3 tegen de Voorstraat, eventueel te gebruiken als woon- en winkel pand. Er is ook een garage aanwezig. Adres: Vreeland- sedijk 18 Type: dijkwoning Prijs: €352.500 k.k. Bouwjaar: 1904 Kenmerken: In Zeeuwse stijl. Van alle kanten uitzicht over de velden. Naar achteren toe uitge bouwd en voorzien van alle moderne gemakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44