k i a i 4 Een eigen huis kopen? „Wij hebben geleerd: je koopt alleen de dingen waar je geld voor hebt. En dan ga je niet naar de bank om geld te lenen." Toch lieten Dick en Ineke Ruijsbroek in 1982 hun opvoeding los. Ze kochten een dijkhuisjein Wissenkerke. Huizenpaspoort HÜÉÜ Ineke: „We kwamen hierheen vanuit de Randstad. Het was de tijd van de woningnood. Toen we trouwden, konden we alleen een heel klein flatje krijgen in de Schilderswijk in Den Haag. Nou, de vlooien kwamen daar van alle kanten op je af. Toen zag Dick een advertentie in een grafisch blad dat ze hier in Wissen kerke een drukker zochten. Zo zijn we hier komen wonen. Eerst in een vakantiehuisje op de Dorpsdijk, tot dat de huurwoning in de Beatrix- straat - zo'n doorzonwoning - klaar was." Dick: „Er was hier nog bijna geen im port, iedereen sprak plat Zeeuws. Ineke durfde in het begin niet alleen Er was hier nog bijna geen import, iedereen sprak plat Zeeuws boodschappen te doen. Ze was bang dat ze de mensen niet kon verstaan." Ineke: „Toen we hier voor het eerst kwamen kijken was de bietencam pagne bezig. Het was grauw weer, het land was kaal. Ik dacht wel even: moet ik hier gaan wonen? Nu zijn we het gewend en zouden we nooit meer terug willen naar de Randstad. We genieten van de rust. Je kan hier heerlijk lopen, wandelen en fietsen." Dick: „Het leven is goed hier." Ineke: „We blijven hier wonen tot ze ons komen halen." Dick: „Dan maken we waar nu de keuken is de slaapkamer en kunnen we in het halletje een keukenblokje neerzetten." Ineke: „We blijven gewoon plannen maken." Knik Ineke: „Toen de kinderen al op school zaten, zijn we naar dit huisje aan de Dorpsdijk verhuisd. Voor destijds 50.000 gulden hebben we het ge kocht. Dick was gelijk verliefd op dit dijkje." Dick: „Om het te kopen was wel spannend." Ineke: „Dick was helemaal gek van het dak aan de achterkant. Hij noemt het echt zo'n dijkhuisjesdak: met een knik erin." WISSENKERKE vrijdag 9 juni 2017 8* 1/ it U u Fijn kabouterhuisje Valeska Nastaly —Dick Ruijsbroek Dick en Ineke Ruijs broek kochten de dijkwoning aan Dorpsdijk 84 in Wissenkerke in 1982 voor destijds 50.000 gulden. Op de koopakte staat dat het perceel 1 are en 62 centiare betreft. Hoe oud het huis pre cies is, weten ze niet. Er wordt gezegd van rond 1800, zegt Dick. „Er zat hier vroeger een bedstee in, maar die was er al uit toen wij hier kwamen wonen." Het huis heeft een oppervlakte van on geveer 60 vierkante meter en een inhoud van 251 kuub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43