3 'Het werd ons afgeraden om voor nieuw te gaan' Vervang een tegel Verhaaltje aan de muur Laat maar hangen Hoe pakje een renovatie aan? 'Ik heb zeker 7.500 euro bespaard' m. Ir1 PRAKTISCH SUPERSTRAK vrijdag 9 juni 2017 GGOGOO De woonkamer was al opgeknapt, nu moest ook de dertig jaar oude keuken eraan geloven. De donkere, eiken deur tjes hadden ze al eens in een lichtere kleur ge verfd. Het lukte niet om ze in een modernere stijl te verven. Laura Blonk en haar man uit Dirksland maakten daarop een rondgang langs keukenspecialis ten, zelfs tot over de Duitse grens. „Renovatie had onze voorkeur, maar het werd ons aangeraden om voor nieuw te gaan. Maar waarom zou je alles weg moeten doen? Ik ben hartstikke blij met de indeling en de opstelling zoals die was, dus besloten we de keuken toch te laten opknappen. Op de basis na, de kastjes, is alles vervangen. En be halve de koelkast is ook alle apparatuur vervan gen. Ook hebben we nu een luxe marmeren aanrecht en achter wand. Dat heeft het wel duurder gemaakt. Van het geld dat we ermee kwijt waren, hadden we waarschijnlijk ook een nieuwe keuken kunnen kopen. Maar dat was niet ons doel." Heb je te veel te gels in je tuin? Vervang er dan eens eentje door kruiden! Tuinver- enging Groei Bloei komt in actie tegen versteende tuinen nu morgen De Nationale Tuinweek begint. Het is simpel om een tegel te vervangen door bijvoorbeeld een rozemarijn- of muntplantje. Zo krijg je gelijk ook meer vlinders en bijen in je tuin. De wandtegels van StoryTiles sieren je muur op een unieke manier. Elk ontwerp vertelt een verhaal waarin zowel klas sieke als moderne elementen verweven zijn. Zo kent de nieuwste collectie een tegel met daarop het bekende kinder boekenfiguur Kikker van Max Velthuijs. Iedere aardenwerken tegel (vanaf 25 euro, verkrijgbaar in drie maten) wordt met de hand gebakken in Amsterdam, waar door geen één exem plaar hetzelfde is. Ideaal om cadeau te geven. Een ophang- haakje krijg je er na tuurlijk bij! Toe aan tijd voor jezelf? Pak een boek en kruip in een hangmat. De hangmatten van MoreThanHip (vanaf 39,95 euro) zijn gemaakt van parachu testof en daardoor ijzersterk. Ze wor den gemaakt in een atelier in Indone sië. De medewerkers krijgen er een eerlijk salaris en een ziektekostenver zekering. Ze zijn er ook in XXL voor met z'n twee tjes. Begin met inventariseren. Wat kun je zelf doen en voor welke klussen heb je de vakman nodig? Een merkkeuken is vaak opnieuw af te stellen. Frontjes kun je verven of (laten) spuiten bij een specialist (vlakke fronten in zijdeglans kosten zo'n 75 euro per vierkante meter). Nieuwe fronten zijn er in verschillende materialen en prijzen. Voor 30 mat gelakte fronten van goede kwaliteit tik je zo'n 1.600 euro af, exclusief plaatsing. Tegels kun je behandelen met speciale verf. Of zet er een spatwand van glas of aluminium tegenaan. Vervang bovenkastjes door planken. Een blad van natuursteen slijt niet, maar van een schoonmaak beurt knapt ie wel op. Reinigen kan met een speciale cleaner of simpele aceton en zet 'm daarna opnieuw in de was. Na twintig jaar was Jan Neele uit Sint Philipsland zijn keuken zat. „Met vier kinderen in huis was de keu ken intensief ge bruikt. De oven was stuk, de rest van de apparatuur gedateerd en hier en daar zaten slijt plekken. Met de kleur groen, die ik destijds héél mooi vond, had ik het wel gehad. Kortom: ik zat me al een tijdje te er geren. Ik wilde een strakke keuken in wit hoogglans die mooi zou aanslui ten bij de woonka mer die al een op knapbeurt achter de rug had." Pannendragers „Renovatie bleek een stuk goedko per dan een nieu we keuken. Het kookblok, de basis, kon blijven. Wel kwam er een an dere indeling met nieuwe pannen- dragers en lades in plaats van kasten. Tegen de muur is een plaat gemof feld aluminium be vestigd waarmee ik heel blij ben. Het geeft een super strak eindresul taat. En ik heb een grote wens ver vuld: een kokend waterkraan! Al met al denk ik dat ik tussen de 7.500 en 10.000 euro heb bespaard ten opzichte van een nieuwe keuken plaatsen. Dat vind ik veel geld. Voor mijn gevoel staat er gewoon een nieuwe keu ken. En ja: ik sta hier met veel meer plezier te kokkerel len dan vroeger." VOOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42