f Hulp aan kinderen in de knel ZOS ZONWERING Aanschaf beweegbrug lang gekoesterde wens 7 Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere wenste gisteren 'iedereen heel veel beweging toe', nadat hij de beweegbrug in de tuin van Nieuw- Sandenburgh had geopend. v: Staatvan paraatheid Nollebos exclusief Alle senioren uit de ge meente Veere, en ie dereen die er van ver der weg voor wil ko men, is welkom op de 'beweegbrug' van zorgcentrum Nieuw-Sandenburgh. De Olga Commandeur Combi 4, zoals het apparaat officieel heet, helpt senio ren zich soepel en fit te houden. De aanschaf van een beweeg brug was al lang een wens van ver zorgenden en leiding van het zorgcentrum, verklapte zonema nager Luc Weemaes gisteren. Ze besloten dit jaar hoog in te zetten tijdens de jaarlijkse fair in mei. Van de opbrengst van die gezellige markt schaft Nieuw-Sandenburgh altijd iets voor de bewoners aan dat niet uit het reguliere budget kan worden betaald. De fair leverde vorige maand in derdaad iets meer op dan voor gaande jaren. Maar zonder spon sors was het niet gelukt. De Rabo bank leverde een mooi bedrag, maar de gemeente Veere spande de kroon, door 6300 euro van de benodigde tien mille te sponsoren. Dat 'alle inwoners van Veere' van het beweegtoestel gebruik kunnen maken, was een belangrijke reden voor de generositeit, meldde bur- •-» De dames Den Herder (links) en Toutenhoofd doen oefeningen aan de balk. foto lex de meester gemeester Rob van der Zwaag. Dat de brug mensen fit en soe pel houdt, vindt Van der Zwaag minstens zo belangrijk. Zelf loopt hij twee keer in de week tien kilo meter hard. „Dat houd me niet al leen lichamelijk, maar ook geeste lijk fit", hield hij zijn veel oudere gehoor voor. Dat hij geen mooi praatje voor de vaak hield, liet de burgemeester duidelijk blijken. Hoewel de 'huisfysiotherapeuten' Wim de Looff en Eddy van der Kuijl en tal van verzorgsters klaar stonden om bewoners van het zorgcentrum en de particuliere appartementen op het terrein te helpen, leidde Van der Zwaag me nig bewoner naar de beweegbrug. Geen 'slachtoffer' klaagde overi gens. Want alle tachtig-plussers vonden het een fantastisch appa raat. Jo Minheere (83) mist een Ik probeer alle oefeningen. Goed voor de coördinatie en soepelheid. been en zit in een rolstoel. Door te draaien aan een wiel met twee knoppen houdt ze haar armen en schouders soepel. „Ik voel de stijf heid gewoon wegtrekken en door af te wisselen train ik beide ar men", zei ze vrolijk. De coördina tie kan worden geoefend door met de vingers steeds hoger aan staaf jes langs een balk te reiken of'dok ter Bibber' te spelen aan een kron kelbuis. Aan een rechte stang kun nen allerlei oefeningen worden gedaan. Maar 'koppeltje duken' is zeker geen goed idee, waarschuwt de fysiotherapeut Neeltje Franke (84). Die wist dat wel en maakt haar zus Rina van der Horst (82) al enthousiast om met zijn tweeën regelmatig de beweegbrug onvei lig te maken. „Als we elkaar hel pen, moet zelfs het oversteken van de balk een makkie zijn." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl De zorg aan Walcherse kinderen die kampen met ernstige proble men, komt in het gedrang door het personeelstekort bij Inter- vence, het vroegere Bureau jeugdzorg Zeeland. Dat meldt het dagelijks bestuur van de ge meente Middelburg in een noti tie aan de gemeenteraad. Het be nadrukt dat die kinderen niet aan hun lot worden overgelaten. De ernstigste gevallen worden opge pikt door Veilig Thuis Zeeland, het Advies en Meldpunt Huiselijk geweld en Kindermishandeling. Die instantie neemt de regie over, als Intervence daartoe niet in staat is, en zorgt ervoor dat een kind geholpen wordt. Het gaat om kinderen die bijvoorbeeld suïcidaal zijn, een ernstige eet- of gedragsstoornis hebben, midden in een vechtscheiding zitten of ouders die niet in staat zijn op te voeden. Intervence is de instantie die ervoor moet zorgen dat zulke kinderen zorg krijgen. Bijvoor beeld door plaatsing in een pleeg gezin als er thuis sprake is van ge weld. Of door begeleiding te rege len voor ouders die niet goed in staat zijn voor hun kind te zorgen. Sharon van de Guchte van In tervence geeft aan dat haar orga nisatie alles op alles zet om vol doende gekwalificeerd personeel in huis te halen. Dan bespreekt de raad de vraag die ze in maart nog niet wilde beantwoorden: moeten de on dernemers de ruimte krijgen voor uitbreiding en vernieuwing van hun bedrijven binnen de zuidoostelijke hoek van het Nol- lebos/Westduinpark, inclusief de renweide en parkeerterrein, de grote vijver met de vogelei landjes en het bos. Als de raad daar 20 juni ja tegen zegt, moet die spelregels vastleggen over het karakter ervan. Alle partijen hikken er danig tegenaan. De ge meenteraad, weliswaar in an dere samenstelling dan de hui dige, heeft in 2013 beloofd dat uitbreiding moet kunnen. Nu toch weigeren, kan leiden tot schadeverhaling. verkrijgbaar voor Proline pan 0 24 cm vrijdag 9 juni 2017 WA Rekken aan de Commandeur René Hoonhorst Zanddijk -Klaas Lenstra (82), bewoner It Door personeelstekort bij In- tervence ontstaat er een wachtlijst voor kinderen die dringend hulp nodig hebben. Emile Calon Middelburg De actiegroepen Red Nolle- bos-Westduinpark en Behoud Nollebos trommelen hun ach terbannen alweer op voor de adviesraadsvergadering in Vlissingen over het Nollebos, volgende week donderdag. Claudia Sondervan Vlissingen '4$ 2* <*1' r,K riyfo- Koekenpan van 7-PlyMaterial® g met Silvinox® afwerking a en gegoten roestvrijstalen greep. De ultieme pan voor de kookliefhebber. Goes Den Hertog Lange Vorststraat 27 www.denhertogservies.nl Middelburg Peeters Geschenken Nieuwe Burg 8 www.peetersgeschenken.com WWW.ZOSZONWERING.COM 0118-594779 DE ZOMPE 33 4353 RT SER00SKERKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34