De Horst ■<m m SGP tegen nieuwe 'culturele onderneming' Drie honden moeten muilkorf om 6 Wonen in een Serviceflat: mm*? „We hebben afgesproken dat mu sea ook op eigen benen moeten staan, dus we zijn tegen 25.000 euro structurele subsidie per jaar", stelde Arie Schot. De SGP had liever een 'kleinschalige invulling naar Veerse schaal 'en twijfelde of de nieuwe stichting Exploitatie Grote Kerk Veere voldoende fondsen kan aan spreken om de kerk te verbouwen en te runnen als culturele onderne ming. Ook Mineke Bierens (VVD) en Maaike Walraven (PvdA/Groen links) vonden de exploitatie een waagstuk, maar, zei Walraven: „We moeten het maar meemaken." Veere steekt 280.000 euro in de nieuwe toekomst van de kerk als cultuurpodium, naast de jaarlijkse steun vanaf volgend jaar. „Er zit een zeker risico in", zei Molenaar. Vol gens hem zijn cultuurfondsen zeer bereid om buiten de randstad geld te steken in 'hoogstaand cultureel toerisme', zoals Sylvia Sparreboom (DTV) het noemde. Steun Het Park Fort den Haak kreeg giste- Hier zit niemand op te wachten in Vrouwenpolder ren unanieme steun in de Veerse raad, na tegenstribbelen van PvdA/Groenlinks en DTV. „Hier zit niemand op te wachten in Vrou wenpolder", opende Peter Holtring (PvdA/Groenlinks). Holtring had twijfels bij de haalbaarheid van de exploitatie en uitte vrees voor pro cedures tot aan de Raad van State vanuit de natuurbeschermers met grote vertraging voor het plan als gevolg. Het onderzoek naar moge lijke schadelijke invloed op het naastgelegen Natura20oo-gebied vond hij te licht. Pas na verzekering van wethouder René Molenaar en de stichting Duinbehoud en de Zeeuwse Milieu federatie waren gerustgesteld, stemden Holtring en zijn fractie alsnog in. José de Buck van DTV toonde geen vertrouwen dat de onderne mers alle elementen van het park volgens afspraak gaan uitvoeren. De voorgespiegelde golfbaan noemde hij een knikkerputje en de voor ziene forellenvisvijver vond hij ge krompen tot een goudvissenpoel. Hij vroeg om een herzien voorstel met meer garanties. Uiteindelijk ging de fractie DTV toch overstag na de verzekeringen van Molenaar dat het plan voldoende geborgd is. Sinds januari heeft de gemeente Middelburg drie baasjes verplicht hun honden een muilkorf om te doen. Hun dieren mogen ook niet meer loslopen. Het gaat om hon den die aantoonbaar gevaarlijk kunnen zijn voor mensen en an dere dieren. In alle gevallen had den de honden een mens of dier gebeten. De gemeente kan dan een aanlijngebod opleggen. En als het om een erg agressieve hond gaat, kan daar een muilkorfgebod aan worden toegevoegd. Dat houdt in dat zo'n hond, op straat, altijd met een muilkorf om én aangelijnd moet lopen. De ge meente Middelburg grijpt jaar lijks tien tot vijftien keer in. Hon den die in de fout zijn gegaan, worden eerst onderzocht door de politie, voordat Middelburg een gebod uitspreekt. PvdA-raadslid Pim van Kam pen stelde vragen aan het college van B W over de bijtgrage hon den. Het college antwoordt hem dat er in Middelburg geen ver plichte registratie is voor vecht- honden. Wel worden alle honden sinds 1 april 2013 binnen zeven weken na de geboorte met be hulp van een chip geregistreerd. IN DE REGIO Vioolconcert in Middelburg Veerse Open Tuinen Weekend Toneelstuk 'Wij zijn gelukkig. Punt' MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag Huur appartementen Comfortabel Zelfstandig Veilig Service op maat Op zaterdag 17 juni 2017 is er weer een Open Dag bij Serviceflat De Horst. U bent dan van 10.30 uur tot 14.30 uur welkom om een kijkje te komen nemen. Onbezorgd wonen in een Service-appartement op een unieke locatie in Goes. vrijdag 9 juni 2017 WA Grote Kerk krijgt lof van raad Veere „Ik had uw reacties niet durven dromen", glunderde wethouder René Molenaar na alle lof uit de Veerse raad voor de nieuwe cul turele onderneming Grote Kerk Veere. Alleen de SGP was tegen het nieuwe uitbaatplan voor de Veerse dom. Claudia Sondervan Veere -Peter Holtring, PvdA/GroenLinks In Middelburg krijgen elk jaar tien tot vijftien honden ver plicht een muilkorf om. De ge meente neemt deze maatregel altijd naar aanleiding van bij- tincidenten. Emile Calon Middelburg MIDDELBURG Twee jonge violistes geven morgen, za terdag, een optre den in Doopsge zinde kerk Middel burg. Jeanine Melis (1994) en Susannah Nieuwenhuizen (1993) delen hun te spelen eindexamen programma conser vatorium. Medewer king wordt verleend door pianiste Rei- neke Broekhans en het Saga kwartet. Het concert wordt georganiseerd door Stichting Kerk biedt Podium. Het concert begint om 20.00 uur. Toe gang vrij. VEERE Particuliere tuinei- genaren stellen za terdag 10 en zon dag 11 juni hun tui nen open tijdens het Veerse Open Tuinen Weekend. De toegangsprijs per tuin is twee euro. Een passe partout voor alle tui nen kost tien euro. Kaarten zijn te koop bij de deelnemende tuinen of in de kerk. Het officiële start punt is bij de Kleine Kerk in Veere. Voor meer informatie: www.veere-stad.nl. VLISSINGEN Toneelvereniging Pauze speelt van avond, morgen, en zondag in De Piek in Vlissingen de voorstelling 'Wij zijn gelukkig. Punt.' Vandaag en mor gen is de aanvang 20.00 uur, op zon dag is dat 14.30 uur. Toegang kost 10 euro. Reserveren kan via 06- 31572257. Kaarten zijn ook een uur voor aanvang aan de kassa te koop. VLISSINGEN Hij had een jaar of acht geleden best 'met een regeling' kunnen afvloeien. Maar vastgoeddirecteur Bert van Hoepen van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) zag dat niet zitten. Hij bleef te graag bij 'zijn' Schelde wer ken. Dat hij dat bijna een halve eeuw deed, ziet de als 'volon tair' (stagiair) begonnen Van Hoepen niet als verdienste. Tot een jaar of tien terug bleven veel mannen die op hun vijf tiende van de bedrijfsschool kwamen tot aan hun pensioen bij De Schelde. Gisteren was de tijd voor Van Hoepen, een jaartje voor zijn gouden jubileum toch echt gekomen. Hon derden mensen namen afscheid van hem tijdens een recep tie, natuurlijk gehouden in het hoofdkantoor van KSG aan de Willem Ruisstraat. foto lex de meester ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt DOMBURG Galerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur- Verkoopexpositie met werken die kunstenaars maak ten in het kader van de Schildersweek KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur- Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof' MIDDELBURG Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur- Inloopmoment met koffie en thee; Di verse locaties, vanaf 12.00 uur - Middelburgse Stadsfeesten met o.a. exposities en om 15.30 uur de kinderfilm 'Raafje met de rode sok' en vanaf 20.00 uur op tredens op Plein 1940, de vlasmarkt en Prins Hendrik dok; GalerieGer- ritse, 13.00-17.00 uur - Expositie Do- mien en Simon van Parys en Jacqueline Schot; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.30 uur-Optre den metalcoreband Textures NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dorpskerk, 19.45- 21.30 uur-Voor lichtingsbijeen komst over hulp aan kinderen in Zuid- Afrika OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badminton nen voor 50+; Kas teel Westhove, Duinvlietweg 8, 10.00-17.00 uur - Expositie 'De mens en omgeving' door Ron Kalle; Duin vlietweg 6,13.30- 15.30 uur - Activi teit 'Op pad met de imker' bij Terra Maris VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Bella- mypark, 19.45 uur - Ghostwalk door Si nister Zeeland. DAG SC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33