5 KG Fruit in Kapelle grijpt herbouw aan om flink te groeien 112 NIEUWS Politie de fout in bij controle Gewonde bij botsing Goes Drugspand in Het Fort dicht Op 23 maart ver woestte een vuurzee het fruitteeltbedrijf KG Fruit aan de Oostambachtweg in Kapelle. Het hele bedrijf brandde tot aan de grond toe af. Drie lood sen met daarin onder meer de op slag-, transport- en inpakafdelin- gen voor het fruit gingen in rook op. Iedereen had vanaf dat mo ment te doen met slachtoffer Do mus de Jonge. Hoe moest het nu verder met zijn KG Fruit? Op die vraag is nu een ant woord. Het bedrijf heeft de plan nen klaar voor nieuwbouw. Op precies dezelfde plek als waar een paar maanden geleden de loodsen afbrandden komt een hagel nieuwe loods te staan. De vergun ningsprocedure is inmiddels in gang gezet en als alles loopt zoals De Jonge hoopt, staat er in augus tus een heel nieuw bedrijfspand. Net op tijd voor de oogst. Eind goed, iedereen blij! Maar is dat eigenlijk wel zo? Is straks iedereen wel zo positief ge stemd? De schrik zit er bij een aan tal omwonenden nog altijd flink in. Wat als er nog eens een keer zo'n brand uitbreekt? Hoe zit het met de risico's? Ten eerste kun je je afvragen hoe groot de kansen zijn dat één be drijf tweemaal door hetzelfde noodlot getroffen wordt. Maar voor het geval die zich tóch voor doet heeft de fruitteler op eigen gezag voorzien in een bluswater voorziening direct achter het nieuwe pand. Bij een nieuwe brand zal de brandweer dus niet lang hoeven te zoeken naar bluswater, zoals in maart wel het geval was. Daar naast is de nieuwe loods opge deeld in ruimtes met brandvertra gende deuren. Een ander aspect dat omwonen den zorgen baart is dat het be drijf de nieuwbouw heeft aange grepen om stevig uit te breiden. Een deel van die uitbreiding (1000 m2) wordt gebruikt voor de inpan dige opslag van kisten. De rest van de extra oppervlakte (500 m2) Of alle onvrede tot formele bezwaren gaat leiden zal de tijd moeten uitwijzen komt ten goede aan de sorteeraf- deling. Wie de tekeningen van de nieuwbouw goed bekijkt kan zien dat de grenzen van het bestem mingsplan zijn opgezocht. De nieuwe loods meet 100 bij 50 me ter. Dat is 1500 vierkante meter meer dan de oppervlakte van de afgebrande gebouwen. In totaal gaat het bedrijf van 3500 naar 5000 m2. Die extra meters worden vooral in de noordoostelijke hoek van het perceel benut. Ook in de hoogte groeit de nieuwbouw flink. Waar de verdwenen loodsen een maximale hoogte hadden van on geveer 8 meter komt het hoogste punt van de nieuwe uit op 12 me ter. Bewoners van de Postweg zien de loods straks pal achter de tuin opdoemen. In de wijk Overtie- ringe, waar bij een aantal wonin gen vroeger nog uitzicht was op de Postbrug, wordt het zicht straks geheel ontnomen door een be drijfspand van 12 meter hoog. Wel iswaar wordt aan de Oostam bachtweg geprobeerd dat zicht enigszins te verfraaien met een groenstrook. Een dubbele rij groen, een haag en een rij bomen, moet de loods daar aan het zicht onttrekken. Maar desondanks toonden enkele buurtbewoners zich tijdens de inloopavond op het Kapelse gemeentehuis onaange naam verrast. Of alle onvrede tot formele be zwaren gaat leiden zal de tijd moeten uitwijzen. Feit is dat hoe dan ook niet iedereen tevreden uit het proces zal komen. Óf fruitteler De Jonge komt in de problemen als procedures de wederopbouw van zijn bedrijf vertragen óf om wonenden moeten leren leven met het zicht op een kolos. Zo le vert de brand maanden na dato hoe dan ook één of meer verliezers op. vrijdag 9 juni 2017 KAPELLE Een Utrechter kreeg woensdagnacht de schrik van zijn leven. Agen ten scanden het kenteken van zijn Audi RS6 op de A58 en zagen op hun com puter dat de auto te koop zou staan in Drenthe. Zij vermoedden dat het kente ken op een gestolen auto was geplaatst. Ze besloten het voertuig met drie poli tiewagens te stoppen bij Kapelle. De Utrechter legde uit dat hij de auto net gekocht had en met zijn gezin naar huis ging na een bezoek aan Zeeland. GOES Op de 's-Gravenpol- derseweg in Goes zijn gis terochtend twee auto's op elkaar geklapt. Een per soon is daarbij gewond ge raakt en met een ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldde het politieteam Oosterschelde- bekken gisteren op Face- book. Vanwege het ongeluk was een rijstrook van de 's-Gra- venpoldersweg korte tijd afgesloten. Het ongeluk gebeurde rond 8.20 uur ter hoogte van de Nansen- baan. De reden van de kop- staartbotsing is niet be kend. Door de botsing raakten beide auto's be schadigd. VLISSINGEN Een huis aan de Menno van Coehoorn- laan in de Vlissingse wijk Het Fort is gistermorgen verzegeld door de politie. Het huis mag drie maanden niet betreden worden op last van burgemeester Bas van den Tillaar. In de wo ning werd drugs verhan deld en gebruikt. Bij een politieonderzoek in april werden er harddrugs ge vonden. De bewoner en diens 'gasten' veroorzaak ten al langer overlast voor de buurt. Woningeigenaar l'Escaut heeft de sloten vervangen. Als er voor 31 augustus toch iemand naar binnen gaat, riskeert die een boete van 19.000 euro en/of twee jaar cel. Niet iedereen is blij met groter fruitbedrij f De plannen voor de wederop bouw van het afgebrande KG Fruit in Kapelle liggen klaar. Als alles meezit heeft eigenaar Domus de Jonge net voor de oogst weer een volledig wer kend bedrijf. Als alles meezit, want sommige omwonenden hebben ernstige bedenkingen. Willem Adriaansens Kapelle De brandweer had zijn handen vol aan het blussen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Het bedrijf aan de Oostam bachtweg in Kapelle brandde in maart helemaal af. De plannen voor nieuwbouw liggen al klaar, tekening hoondert STAALBOUW BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32