Liverpool riskeert opnieuw straf in zaak rond mislukte transfer Van Dijk De druk ligt bij Halep in vrouwenfinale tegen Ostapenko 24 Simona Halep zal bij de doorsnee sportliefhebber nog wel een belletje doen rinkelen. Jelena Ostapenko is een grote onbekende. Een introductie van beide Roland Garros-finalisten. Zege Bauhaus in Dauphiné Schippers wint op 100 meter De directie van Southampton volgde met stijgende verbazing de berichtgeving over Virgil van Dijk op maandag. In de zomer wilde hij naar Liverpool. En die club zou met alle liefde 68 miljoen euro betalen. Het nieuws werd door twee seri euze kranten gebracht. Southamp ton dacht aan vals spel. Van Dijk was achter hun rug om benaderd. Daarmee werden de regels van voetbalbond FA overtreden. Clubs of tussenpersonen mogen alleen contact opnemen met een speler als de verkopende partij daar toestem ming voor geeft of als een verbinte nis van de voetballer in kwestie af loopt. Southampton was niet inge licht. Van Dijk staat nog tot 2022 on der contract. Liverpool maakte zich daarmee schuldig aan een streng verboden manier van handelen. Southampton maakte bij de FA melding van hun argwaan en vroeg om een onderzoek. Liverpool over legde meteen met de club in een poging om de schade te beperken. Het leidde tot een vreemd state ment op de website van de Reds, waarop juristen duidelijk een blik hadden geworpen. Liverpool ging door het stof, zonder expliciet schuld te bekennen: „We willen hierbij officieel onze spijt betuigen voor de recente speculaties in de media over Southampton en een transfer. We excuseren ons tegen over de eigenaar, de directie en de fans van Southampton voor alle misverstanden met betrekking tot ^Southampton liet doorsijpelen over hard bewijs te beschikken over een ontmoeting Virgil van Dijk. We respecteren het standpunt van Southampton en bevestigen dat we onze interesse hebben beëindigd." Geen club ter wereld veront schuldigt zich voor 'speculaties'. Liverpool koos voor veiligheid. In april legde de FA een sanctie op voor het illegaal benaderen van een jonge voetballer (12) van Stoke City. Liverpool kreeg een boete van 100 duizend pond en mag minimaal een jaar lang geen jeugdspelers aan trekken. Onderzoek Southampton liet doorsijpelen over hard bewijs te beschikken. Liver- pool-trainer Jürgen Klopp zou een ontmoeting met Van Dijk hebben gehad. Op verzoek van de FA gaven beide clubs gisteren tekst en uitleg. Hoewel Southampton geen offici ële aanklacht indiende, kan de bond er alsnog toe overgaan een onderzoek in te stellen. Liverpool moet mogelijk bloeden voor zijn ei gen amateurisme. Eerste zege in World League te gaan voeren. Halep versloeg in haar halve finale Karolina Plis- kova: 6-4 3-6 6-3. Halep draait al enige tijd mee in de top van het vrouwentennis. Drie jaar geleden stond ze ook in de finale van Roland Garros, die ze verloor van Maria Sjarapova. Toch sprak de Roemeense nooit tot de verbeelding. Op de baan heeft ze een ingetogen houding, soms op het negatieve af. Maar haar spel werd onder begeleiding van de Australische coach Darren Cahill completer. Ze is klein en snel en kan vanuit kansloze positie ineens een winner te slaan. Maar de belangrijkste winst werd volgens Halep onlangs ge boekt tussen haar oren. In Miami leed ze eind maart een voor haar typerende nederlaag tegen Jo hanna Konta, na een set en een break voorsprong. Cahill was boos over de houding van Halep op de baan en verbrak tijdelijk de sa menwerking. Ze maakte van de gelegenheid gebruik om aan het mentale aspect te wer ken. Vijf weken later sloot Cahill weer aan. „Deze nieuwe Simona geeft niet meer op", zei ze na de kwartfinale in Parijs, waarin ze tegen Jelina Svitolina een match point tegen overleefde. Voor gravelspecialist Halep is het tijd om iets groots te winnen. Zij móet, met de nummer i-positie als bonus. Os tapenko mag. Simona Halep keek jarenlang zo op tegen Serena Williams dat ze zich oprecht niet kon voorstellen ooit een toernooi te winnen waar aan ze allebei meededen. Dat is nu niet het geval. Williams is zwan ger en afwezig en dat maakt de weg vrij voor de Roemeense om morgen niet alleen haar eerste Grand Slam te winnen, maar als dat lukt ook de wereldranglijst aan idool Serena Williams speelde. Zo wilde ze ook leren tennissen. Een paar jaar geleden won Ostapenko het jeugd toernooi van Wimbledon en moest ze de keuze maken die ze lang had uitgesteld: dansen of ten nissen? Hoewel getalenteerd in al lebei, viel de keuze op tennis. „Daarin won ik prijzen en je hebt er geen goede partner voor nodig", legde ze uit. Ze danst nog steeds, bij wijze van training. Het liefst de tango. Als een druistige puppy schoot Je lena Ostapenko gisteren over het Centre Court. Driftig dribbelend wachtte ze op de bal en zette direct haar tanden erin. Met haar aanval lende spel won ze in de halve fi nale van de verdedigend ingestelde Zwitserse Timea Bacsinszky: 7-6 3-6 6-3. Niet minder dan 245 win ners sloeg de Letse Ostapenko al dit toernooi. Forehand of back hand, cross of rechtdoor, geef haar een halve kans en ze gaat ervoor. Dat zorgt ook voor een berg onno dige fouten, maar de balans slaat positief uit. En het is nooit saai. Nog nooit won Ostapenko, die haar zege gisteren combineerde met haar 20ste verjaardag, een WTA-toernooi. Voorbij de derde ronde op een Grand Slam kwam ze niet. Nu staat ze tot ieders verrassing in de finale van Roland Garros, als eerste ongeplaatste speelster sinds 1983. En als eerste tennisser uit Letland. Ostapenko speelt totaal onbevangen. Juist die jeugdige bra voure helpt haar om niet te bezwijken onder de grootsheid van het moment. Als kind zat ze thuis in Riga altijd voor de buis als haar vrijdag 9 juni 2017 Mogen tegen moéten WIELRENNEN Phil Bau haus heeft gisteren de vijfde etappe in het Crité- rium du Dauphiné gewon nen. De Duitse renner van Team Sunweb won de massasprint in Macon, voor de Fransen Arnaud Dé- mare en Bryan Coquard. De heuvelrit door de Beau- jolais werd grotendeels ge domineerd door een kop groep van vier, met daarin de drie Nederlanders Dylan van Baarle, Marco Minn- aard en Koen Bouwman. Bouwman nam dankzij deze vlucht de leiding in het bergklassement over. Thomas De Gendt behoudt de leiderstrui. ATLETIEK Dafne Schippers heeft gisteren bij de Dia mond League in Rome de 100 meter gewonnen. De 24-jarige Utrechtse bleef als enige net onder de 11 seconden in het Olympisch Stadion: 10,99. Schippers, de nummer twee van het laatste WK, bleef Marie- Josée Ta Lou uit Ivoorkust net voor (11,03). Sifan Hassan won op in drukwekkende wijze de 1500 meter. De 24-jarige hardloopster zegevierde in 3.56,22, slechts een fractie boven haar eigen Neder landse record dat sinds juli 2015 op 3.56,05 staat. Hassan en Schippers komen zondag naar de FBK Games in Hengelo. De vrees voor een transferver bod heeft Liverpool ertoe ge dwongen de interesse in Virgil van Dijk abrupt te beëindigen. De Nederlander lijkt onregle mentair benaderd door de club. Geert Langendorff Liverpool WATRERPOLODe Neder landse waterpolosters heb ben bij de superfinale van de World League in Shang hai hun eerste zege be haald. Het team van bonds coach Arno Havenga was donderdag met 19-8 veel te sterk voor Japan. Oranje maakte het verschil met name in de tweede peri ode: 5-3 7-0 3-3 4-2. Sabrina van der Sloot nam in laatste groepswedstrijd vijf doelpunten voor haar rekening. Nomi Stom- phorst, Marloes Nijhuis en Maud Megens scoorden al lemaal drie keer. De ove rige treffers kwamen op naam van Lieke Klaassen (twee), Amarens Genee, Laura van der Graaf en Kitty-Lynn Joustra. FOTO'S PHOTO NEWS M Jelena Ostapenko (I) speelt in de finale tegen Simona Halep. Simona Halep (25, Roemenië), nummer 4 van de wereld Rik Spekenbrink Parijs Jelena Ostapenko (20, Letland), nummer 47 op de wereldranglijst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23