'Publiek krijgt Oranje dat 22 Wesley Sneijder (vandaag 33) speelt vanavond tegen Luxemburg zijn 131ste interland. Tijd voor een eerbetoon. WK-KWALIFICATIE NEDERLAND - LUXEMBURG t: f (.'Luzrv muWrrmr-" Kort Stilte verrast Van Marwijk De voetballers van het nationale elftal van Saoedi-Arabië zijn gisteren voor de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Australië (3-2 verlies) uitgejouwd omdat ze niet meede den aan een minuut stilte voor de slachtof fers van de terreuraanslag in Londen. Vol gens de Saoedische bondscoach Bert van Marwijk was de maatregel slecht gecommu niceerd. „In het draaiboek voor de wedstrijd is met geen woord gerept over een minuut stilte", zegt de oud-trainer van Feyenoord en Oranje. „Vlak voor de wedstrijd is er pas iets gezegd en toen was ons nog steeds on duidelijk waar de minuut stilte precies voor was." Terwijl de Australiërs omarmd rond de middencirkel stonden, ging Van Mar- wijks team door met hun warming-up. Terug Foxes' Vlak voordat Wesley Sneijder weg draaide en raak schoot, kreeg hij de bal aangespeeld van Phillip Cocu. Hij sprong lachend in de armen van Pierre van Hooijdonk, aan de zijlijn van het veld. Op de bank zat Dick Advocaat, toen al, nog zonder haar van voor hoofd tot kruin, en met Willem van Hanegem aan diens zijde. De huidige clubleiding van Ajax stond in het veld, Mare Overmars, Edwin van der Sar. Sneijder zelf was nog een ventje, met gel in zijn jon genshaar, en met een flodderig oranje shirtje om de schouders. Hij liep en lachte als een tiener die dag, als een scholier - maar dat weerhield hem er niet van het duel van zijn leven te spelen. 19 novem- ber 2003. Nederland-Schotland, 6-0. Het was niet zijn eerste interland, wel zijn definitieve doorbraak. Je zou alleen de eerste dertig seconden eens terug moeten kijken. Sneijder eist de bal op. Speelt zich vrij in de buurt van het eigen doel. Sprint een half speelveld over. Deelt een schop uit rond de middellijn. Loopt weg met de kin omhoog en de neus in de lucht. Dat mooi pedante loopje met hoog opgetrokken ellebogen. Die blik van wie-maakt-me-wat. Zijn weergaloze traptechniek. Als Sneijder vanavond het veld van de Kuip betreedt voor zijn 131ste in terland, heeft hij niet meer het kwik zilverachtige, het dynamische van toen. Hij is minder pezig, heeft meer tatoeages, overbrugt zijn afstanden wat moeizamer. Wel is hij nog on miskenbaar Sneijder, rasvoetballer. Mannetje. Eerzuchtig als geen ander. UITSLAGEN Bij zijn terugkeer op de bank bij Oranje neemt Dick Advocaat van avond geen genoegen met half werk. De zesde wedstrijd in de WK-kwalifkatie, thuis tegen Luxemburg, moet er een worden waarin 'het publiek een Oranje ziet dat er voor vecht.' Al bij zijn eerste teambespreking legde de nieuwe bondscoach die eis deze week op tafel, vertelde Advo caat gisteren na de laatste training. „Ik heb best een hoge pet op van het niveau van deze groep. Ze spelen al lemaal bij topclubs in Nederland of in grote buitenlandse competities. Dus zei ik in de eerste bespreking: 'jullie kunnen geen excuses opvoe ren dat er geen kwaliteit is'. Alleen, daarmee red je het nog niet natuur lijk. Er komt ook beleving bij kijken. Ze moeten het gewoon laten zien." Advocaat heeft met de groep te ruggekeken op de afgelopen inter lands. Dat vuur miste hij bijvoor beeld totaal in de laatste kwalifica tie-interland in en tegen Bulgarije. Hij sprak er onder anderen Kevin Strootman op aan, een speler die hij Advocaat miste het vuur totaal in de kwalificatie-interland in en tegen Bulgarije in hun gezamenlijke PSV-tijd leerde kennen als een karakterspe ler bij uitstek. „Strootman moet meer aanwezig zijn bij Oranje. Daar hebben we het over gehad. En hij is Hasi Berizzo opvolger Sampaoli De Argentijn Eduardo 'Toto' Berizzo volgt bij Sevilla de vertrokken coach Jorge Sampa oli op. Berizzo komt over van Celta de Vigo, de club die hij afgelopen seizoen naar de halve finale van de Europa League leidde. De vijfvoudig Europacupwinnaar maakte gisteren bekend dat het een principe-ak koord heeft bereikt met Berizzo voor de ko mende twee seizoenen. Diego Costa richting uitgang Diego Costa (foto) komt komend seizoen niet voor in de plannen van trainer Antonio Conté van Chel sea. De 28-jarige Spaanse aanvaller heeft dat te horen gekregen van zijn coach. „Mijn rela tie met hem was dit seizoen niet goed. Het is jammer, maar het is niet anders", aldus Costa, die met twintig goals een belangrijk aandeel had in Chelsea's titel. Costa wil terugkeren naar Atlé- tico. De spits zal echter moeten wachten tot het transferverbod van Atlético voorbij is. Dat verbod loopt tot eind januari. vrijdag 9 juni 2017 VOETBAL Interim-coach Craig Shake speare heeft promotie ge kregen bij Lei- cester City. Met ingang van het nieuwe sei zoen fungeert de 53-jarige Brit als hoofd coach van de 'Foxes'. Hij te kende een contract voor drie jaar. Sjoerd Mossou Katwijk 131 Wesley Sneijder speelt vanavond zijn 131ste inter land voor Oranje en is daar mee recordhouder. Vóór Edwin van der Sar. TENNIS Parijs (Fra). Roland Garros. Vrouwen, halve fina les. Ostapenko (Let)-Bacsinszky (Zwi/30) 7-6 (4) 3- 6 6-3, Halep (Roe/3)-Pliskova (Tsj/2) 6-4 3-6 6-3 WIELRENNEN La Tour-de-Salvagny-Macon (Fra). Critérium du Dauphiné, vijfde etappe. 1. Bauhaus (Dui) 175,5 km in 4.04,32, 2. Démare (Fra), 3. Coquard (Fra), 4. Petit (Fra), 5. Bouhanni (Fra), 6. Kristoff (Noo), 19. Val- verde (Spa), 23. Porte (Aus), 26. Oomen, 37. Cle ment, 41. Froome (GBrj, 70. De Gendt (Bel). Algemeen klassement: 1. De Gendt (Bel) 17.10.25, 2. Porte (Aus) op 0.27, 3. Valverde (Spa) op 0.51, 4. Clement op 0.55,5. Contador (Spa) op 1.02, 6. Froome (GBr) op 1.04, 9. Oomen op 1.17. VOLLEYBAL Montreau Masters (vrouwen). Nederland-Zwitserland 3-1 (22-25 25-14 25-18 25- 20). O Q. (0 Van keeper Jasper Cillessen tot aan linksbuiten Memphis. Bij het Nederlands elftal mag niemand vanavond excuses opvoeren te gen Luxemburg. „Er is kwaliteit genoeg, ze moeten het gewoon laten zien", stelt bondscoach Dick Advocaat. Maarten Wijffels Zeist I Bilal Ould- Chikh (19, foto) keert terug in de Neder landse voetbal competitie. De aanvaller kreeg een contract voor twee sei zoenen bij FC Utrecht, met een optie voor nog een jaar. VOETBAL VOETBAL De Griekse re cordkampioen Olympiakos heeft met Bes- nik Hasi een nieuwe trainer. De 45-jarige Kosovaarse Al banees onder tekende een contract voor twee jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21