1 I 20 M VINCENT LUISTERT H RADIO Met haar nieuwe album wil Katy Perry haar persoonlijke groei aan de wereld tonen. Na verschillende tumultueuze liefdes is ze'meer klaar voor de juiste partner dan ooit', vertelt ze in een exclusief gesprek. r* J e INTERVIEW NIEUW ALBUM Ik huil zo vaak. Tijdens het Wilhelmus, of als ik een mooie film zie of een gevoelig boek lees De evenementenzender, een tijdelijk ra diostation waarop verslag wordt ge daan van een kermis, een hardloop wedstrijd of iets anders feestelijks, rukt op. Tijdens Alpe d'HuZes hadden ze er een op de Alpe neergezet, speciaal voor alle Nederlan ders daar ter plaatse, de Tilburgse kermis ge bruikt er elk jaar een en zelfs voormalige pira ten die niet meer illegaal durven uit te zenden gebruiken evenementenzenders om de tijden van toen te laten herleven. Ik, zelf ook voorma lig piraat, op 28 januari 2982 het zwijgen opge legd tijdens een inval in mijn slaapkamer door de politie en de Radio Controle Dienst, ik zou er best eens een willen hebben, zo'n zender. O, wat zou dat leuk zijn, onze eigen kranten- evenementenzender. Het station waarop wij onze lezers ontmoeten, live vanaf de redactie. Ik zal eens een aanvraag indienen bij het Agentschap Telecom voor Radio Krant. De evenementenzender levert altijd leuke radio op. Hij klinkt echt als een station, zoals de grote piraten van vroeger ook klonken. Je hoort een team dat live bezig is, meestal flink improviserend en pionierend, met het maken van radio. Er zit altijd wat chaos in. Dat is een verademing vergeleken bij de strakke, gelikte formats van de meeste zenders. Het klinkt los, zo'n station, je hoort van allerlei niet-gepland geluid op de achtergrond. Ik ken weinig officiële zenders die zo klinken. Radio Monte Carlo klonk vroeger zo. Dat was een nieuwsstation dat uitzond op de lange golf, als ik het me goed herinner. Men had, als het een beetje weer was, de ramen van de studio openstaan. Soms, als er veel verkeer was bui ten, moesten de nieuwslezers flink schreeu wen om zichzelf verstaanbaar te maken. Daar door klonken kleine nieuwsfeiten, zoals een nachtelijk brandje in een bistro waarbij nie mand gewond was geraakt, als vreselijke be richten over gebeurtenissen die wellicht het einde van de wereld zouden inluiden. Het zijn spannende zenders, zenders die het wezen van radio maken laten horen. Je bent ergens bij, je bent oorgetuige van iets. Het heeft ook te maken met de ma nier van verslaan. Je moet af en toe even niets zeggen, even het geluid het werk laten doen. Luister vaker naar evenementen zenders, radiomakers, om te horen hoe het ook kan. Quote van de dag Phil Collins stopt tour Xander is ook BABS e lijkt weggelopen uit een sciencefictionfilm. In een wit glimmend gewaad rijst Katy Perry omhoog uit haar stoel aan het venster. Haar kortge knipte kapsel is peroxideblond, haar make up bleek en haar hoge laarzen ivoorkleurig. De felle tv-lichten rondom haar zetel geven haar de mysterieuze gloed van een prinses uit de ruimte. Op een drafje treedt ze haar Nederlandse bezoek in een hotelsuite in Stockholm tegemoet: „Hebben wij elkaar ooit eerder ont moet? Nee? •'.vTaak.-: Getuiae Reageren? vincent@persgroep.nl vrijdag 9 juni 2017 MUZIEK Phil Collins (66) begon afgelo pen weekend aan zijn eerste concerttour in tien jaar, maar heeft die al moeten onder breken. De zan ger ligt met een hoofdwond in het ziekenhuis na een lelijke val in zijn hotelka mer. Katy Ik ben een TROUWEN Xander de Bui- sonjé is gisteren door de ge meente Zaan stad benoemd tot bijzonder ambtenaar bur gerlijke stand (BABS). De zan ger mag daar door vanaf nu stelletjes in de echt verbinden. Op 7 juli komt hij voor het eerst in actie. Stefan Raatgever JS\ o- -f/Si- - Lee Towers werd emotioneel bij het kampioenschap van Feyenoord, maar tranen biggelen wel vaker over zijn wangen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19