LeonieTon Erwin Adan i VV Terhole moet handdoek gooien BARRY VAN DER HOOFT 23 A Erwin Adan. foto lex de meester Er was geen reden om zuur te doen Hoe was je voorbereiding? „Ik heb me niet specifiek voorbe reid op het lopen van trails. In maart heb ik me gekwalificeerd voor dit WK, maar ik was toen ei- genlijk in voorbereiding op an dere wedstrijden. De vorm is daarom wel goed, maar de hoog temeters zullen misschien wat lastiger worden. Die heb ik niet zo heel veel gemaakt tijdens die an dere wedstrijden. We gaan het zien, ik laat me verrassen. Want van het parkoers heb ik ook nog weinig gezien, al heb ik van an dere atleten al wel wat verhalen gehoord. Misschien kan ik daar nog wat voordeel uithalen." Wat zijn je verwachtingen? „Geen, ik heb geen verwachtin gen. Voor de bovenste plaatsen ga ik hoogstwaarschijnlijk niet mee doen. Dat is denk ik ook niet rea listisch. Dus we gaan het zaterdag wel zien. Ik wil zo hoog mogelijk eindigen en alles uit mezelf halen wat erin zit. Dan ben ik tevreden. Maar daardoor kan ik wel ont spannen naar de wedstrijd toe werken. Ik heb nu nog helemaal geen zenuwen. Misschien komen die nog wel, hoor. Maar voorals nog ben ik helemaal niet gespan nen." „De laatste weken ging de voorbe reiding wel redelijk tot goed. Daar voor had ik een kleine klacht aan mijn voet, waardoor ik mijn schema wel wat heb moeten aan passen. Ik heb bijvoorbeeld het NK trail Koning van Spanje helaas moeten wegstrepen en me op kor tere afstanden moeten focussen. De laatste weken heb ik ook nog wel wat kortere wedstrijden kunnen lo pen en dat ging goed. Dus ik denk dat het met de vorm in ieder geval wel goed zit." „Net als Mirthe vind ik dat lastig te zeggen, omdat dit ook voor mij nog maar mijn tweede ultratrail is. Ook het terrein waarop we moeten lo pen, is voor mij iets nieuws. Het is dus moeilijk om een voorspelling over mijn eindklassering te doen. Het enige waar ik naar kan kijken, zijn mijn wedstrijden tegen Tim Pleijte, die het WK al vaker heeft gelopen. Maar ook dat is afwachten en afhankelijk van zijn vorm. Ik denk wel dat iedereen dicht bij el kaar zal lopen. Iedereen die hier is, heeft aan de kwalificatienorm vol daan en iedereen is dus erg goed." „Die zie ik heel positief, als ik bij voorbeeld kijk naar hoe het mijn carrière als atleet heeft bevorderd. „De sport is heel erg in opkomst. Steeds meer atleten kiezen ervoor om trails te lopen en er komen ook steeds meer wedstrijden bij. Ieder weekend is er denk ik wel ergens een trail. Op dit moment is het echt booming, het is een hype. Maar of die hype lang zal aanhouden, of die enorme inte resse in de sport lang zal duren, dat vind ik moeilijk om te zeg gen." Je wordt veel sterker door het lopen van trails, ook op de weg en de baan. Dat komt door het klimmen en dalen. Daarnaast is de sport ge woon groeiende.Steeds meer men sen doen mee, de sport krijgt meer aandacht. En ook het niveau is groeiende. Kijk bijvoorbeeld naar de WK-ploeg van dit jaar. Voor heen waren de deelnemers vooral wat ouder, maar nu doen er ook jongeren mee." Column Waarom krijgen mensen een goed gevoel als ze naar voetbalwedstrij den, naar concerten of naar festi vals gaan? Ik denk, omdat ze ho pen op een gevoel van euforie, omdat ze willen juichen bij een doelpunt, omdat ze mee willen zingen of willen dansen. Ont spanning heet dat en dat komt vooral ook doordat we in zulke situaties met gelijkgestemden zijn. Zoals donderdagavond bij het Zeeuwse Voetbal Gala in Ci- neCity, waar de sfeer prima was. Ik mocht de prijs voor het Doelpunt van het Jaar uitreiken en was er ruim een uur van tevo ren. Ik had geluk, want Jan Poort vliet was ook ruim op tijd en dat leverde - zoals altijd met de oud international - een goed gesprek op. Met Poortvliet praten over voetbal is geen straf. We hadden het onder meer over mogelijke clubs waar hij komend seizoen aan de slag hoopt te gaan. Het mooie aan Jan Poortvliet is dat hij er dan niet omheen draait. Goed is goed, slecht is slecht. En de naam van zijn mogelijke nieuwe werkgever? Die vertelt hij ook ge woon. Maar nog niet opschrijven. Mocht het rond komen, dan ho ren we het. Voor een grote zaal staan voelt altijd wat ongemakkelijk, maar ik was mijn zenuwen vrij snel kwijt. Zeker toen ik de enorme glimlach, van oor tot oor, op het gezicht van Koen van de Gruiter zag. De E-pupil van Zeelandia Middelburg maakte het Doel punt van het Jaar, met een feno menale hakbal. Daar stond hij dan, tussen de grote jongens uit het Zeeuwse voetbal, als een trots mannetje, die een avond had om niet snel te vergeten. Sommige niet-winnaars trok ken even een zuur gezicht, maar ook dat hoort bij sport. Het was mooi om te aanschouwen hoe Nick Corré, de Trainer van het Jaar, zijn moeder en zieke vader een hart onder de riem stak. De- vano, de gelukkig weer genezen zoon van assistent-scheidsrech ter Angelo Boonman, keek vanaf de eerste rij mee. De mensen van Goes waren trots, drie dagen na hun promotie naar de hoofd klasse. En meteen na afloop ston den de glazen met bubbels klaar. Die vonden gretig aftrek. Het was gratis en we blijven per slot van rekening toch Zeeuwen. Spelers van verschillende clubs gingen met elkaar in gesprek en vlakbij de bar luisterde ik naar Joost Folmer. Ik zag hoe Jonathan Constansia het verderop druk ge barend nog eens uitlegde en kwam tot de conclusie dat het voetbalgala een toegevoegde waarde is voor het Zeeuwse voet bal. Vrijwel iedereen leek het naar zijn zin te hebben, er was geen reden om zuur te doen. Het voor velen favoriete tijdverdrijf stond centraal, dan is de sfeer al snel goed. Inderdaad, dat zie je vaker, met gelijkgestemden. De vijfde klasse zondag is vanaf komend seizoen een Zeeuws- vlaamse club armer. Het hing al in de lucht, maar deze week werd definitief de stekker uit het eerste elftal van VV Terhole getrokken. Voorzitter Karei Freijzer baalt, maar is ook realistisch. „Van ons eerste elftal bleven slechts twee spelers over. Als je dan ook nog eens geen aanwas vanuit de jeugd hebt, dan wordt het een onmoge lijk verhaal. Waar al die spelers dan naar toe gaan? Er gaan er een aantal naar Clinge en de rest gaat naar Brabant. Het zijn bijna alle maal twintigers die daar studeren en werken. Helaas is nu het mo ment gekomen dat ze ook stoppen met voetbal in het Zeeuws- Vlaamse." Concreet betekent het terug trekken dat de vereniging alleen nog een tweede elftal overhoudt. Dit zal gaan spelen in de reserve zesde klasse van het zondagvoet bal. „Dat is echt de absolute kelder van het reservevoetbal, maar het is niet anders. We hebben nog acht tien man over en hiermee gaan we het dit jaar proberen te redden. Aan het einde van het seizoen zien we wel weer hoe we ervoor staan. We zijn financieel gezond, maar je zult snappen dat dit wel steeds moeilijker wordt." „Ach, we moeten er ook geen drama van maken. Het is gewoon het lot van een kleine kern als Ter hole. Al jaren worden er hier geen nieuwe huizen meer gebouwd. En de meeste huizen die vrijkomen, worden dan weer gekocht door Belgen. Maar die zie je echt niet terug op onze club hoor." zaterdag 10 juni 2017 ZV nu echt booming' Hoe was je voorbereiding? Wat zijn je verwachtingen? Hoe zie je de toekomst van het traillopen? A Leonie Ton foto johan van der heijden Hoe zie je de toekomst van het traillopen? Voetbalaala Bas Dingenouts Terhole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 199