Mirthe Overkamp Tim Pleijte O O) CD O 22 ZE Björn Langeveld terug naar roots Slottoernooien moeten schipperen k WK TRAIL ZEEUWS KWARTET A Westdorpe in greep van wielrennnen Maar liefst vier Daniel Vervelde Zeeuwse lopers doen vandaag mee aan het WK in Italië. „Ik laat me verrassen", zegt LeonieTon. A Tim Pleijte foto lex de meester Björn Langeveld vertrekt na één seizoen bij GPC Vlissingen. De middenvelder, die ook centraal achterin uit de voeten kan, keert deze zomer terug bij RCS. De cirkel is daarmee rond, liet de 39-jarige Langeveld weten. Hij begon met voetballen bij de club uit Oost- Souburg, die net als GPC in de derde klasse uitkomt. Als jeugdspeler vertrok hij naar NAC Breda, om vervolgens via RBC terug te keren in het Zeeuwse voetbal. Langeveld speelde vervol gens voor Kloetinge, Hoek, SSV'65, opnieuw Hoek, Vlissingen en Jong Ambon. Bij de laat ste club stopte hij halverwege het vorig sei zoen, waarna hij naar GPC Vlissingen ging. Veel succes heeft Westdorpe gehad met de KNWU-wedstrijden waarbij met name de eli terenners jaarlijks voor een volle bak zorgden. Zowel coureurs als publiek waren er dol op om het dorp te bezoeken. Inmiddels is afstand gedaan van de KNWU en rijden sinds een paar jaar de Belgische Waod-renners door het dorp. Nu niet tijdens de jaarlijkse kermis, maar tijdens de Dijkfeesten. Vandaag is het zowat de hele middag wielrennen waarbij alle Waod-categorieën in actie komen. De A-cate gorie sluit vanaf 17.00 uur het programma af met een race over 66,5 kilometer. De inschrij ving is in café De Tukker. Ter afsluiting van het voetbalseizoen worden nog twee toernooien gehouden. Beide hebben te kampen met afzeggingen. Het jaarlijkse onder 23-toernooi in Zierikzee kreeg deze week te maken met afzeggingen van Kloe tinge, Spijkenisse en de Zeeuws-Vlaamse se lectie. De overige teams Schouwen-Duive- land, Reimerswaalse selectie, Kozakken Boys, JVOZ O19, Flakkees elftal en Hermes DVS spelen vandaag vanaf 10.15 uur bij van MZC'11 in een poule van zes. De Reimerswaalcup moet het volgende week doen zonder Hansweertse Boys. De overige vijf clubs uit de regio treffen elkaar in Waarde. Dauphiné Blijlevens Zaalvoetbal „Op 19 maart heb ik me gekwalifi ceerd voor het WK. Toen ik daarvan was hersteld, in april of mei, ben ik begonnen met de voorbereiding. Tijdens trainingen zorgde ik ervoor dat ik veel in de duinen liep. Vaak omhoog en omlaag, dat vond ik be langrijk met het oog op de trail. En voor het duurlopen heb ik meege daan aan lange-afstandswedstrij- den. Bovendien heb ik het NK trail Koning van Spanje gelopen. Maar behalve meters maken, heb ik ook op mijn voeding gelet. Gezond eten is belangrijk, net als goed slapen." „Dat vind ik erg moeilijk om te zeg gen. Dit is nog maar mijn tweede ultratrail, dus ik heb nog niet heel veel ervaring. Ik verwacht wel dat het heel zwaar gaat worden. Maar als ik doe waar ik goed in ben, snel heid maken op de vlakke delen en de stukken die naar beneden lopen, eindig ik - denk ik - niet helemaal achteraan. Inmiddels heb ik al een groot deel van het parkoers gezien en er zitten wel stukken in waarop dat kan. Maar er zitten ook veel zware, kleine klimmetjes in." Zeeland is uitstekend vertegenwoordigd tijdens het wereld kampioenschap traillopen. Liefst vier van de twaalf atleten uit de Nederlandse equipe - éénderde deel - komt uit onze provincie. Eigenlijk waren dat er zelfs vijf. Huub van Noor den had zich ook gekwalificeerd, maar moest afzeggen. Wie vandaag wel aan de start verschijnen in het Italiaanse Badia Prata glia zijn Mirthe Overkamp, Erwin Adan, Leonie Ton en Tim Pleijte. Vanuit het Zuid-Europese land blikken ze vooruit op de vijftig kilometer klim men en dalen die hen te wachten staat. „Ik ben wel van mening dat de sport erg groeiende is. Wanneer het bijvoorbeeld olympisch wordt, weet ik niet. Maar op deze manier verwacht ik wel dat dat ooit gaat ge beuren. Er zijn immers ook gewoon al WK's. De sport is gewoon heel populair en wordt ook steeds popu lairder. Steeds meer atleten willen tijdens het lopen ook kunnen ge nieten van de mooie natuur. Dat kan in trails" Hoe was je voorbereiding? „In principe heel erg goed. Ik heb veel kunnen trainen en vanaf ja nuari, februari ook de nodige wedstrijden kunnen lopen. Dat waren vooral wedstrijden hier in de regio, zoals de Trail by the Sea. Maar ik had ook de mogelijkheid om wat wedstrijden in het bui tenland mee te pakken. Zo heb ik een wedstrijd op Mallorca gelo pen en heb ik ook nog meegedaan aan een trail op het vasteland in Spanje. Dat geeft me een goed ge voel." Wat zijn je verwachtingen? „Vooraf is het altijd lastig om iets te zeggen over een tijd of klasse ring. Dat heeft ook te maken met het parkoers en het deelnemers veld. Ik heb nog maar een klein deel van het parkoers gezien. Maar ik wil mezelf vooral verbe teren. Vorig jaar werd ik veertig ste, dus als ik het nu beter doe, ben ik tevreden. En als ik het niet beter doe, maar wel een goed ge voel heb, ben ik misschien ook wel tevreden." „De sport is enorm aan het groeien. De laatste jaren zijn de deelnemersaantallen niet ver dubbeld, maar misschien wel vier, vijf keer zo groot geworden. Maar niet alleen de animo groeit, er komen ook steeds wedstrijden bij. De sport heeft dus een groot potentieel. Of het ooit een olym pisch onderdeel wordt? Lastig zeggen. Dan moet er in ieder ge val een kleiner parkoers komen, waarover meer rondjes worden gelopen. Een olympische sport moet ook aantrekkelijk zijn voor de televisiekijker. Alleen weet ik niet of dat voor de atleten zo pret tig is." zaterdag 10 juni 2017 VOETBAL WIELRENNEN Rillandia won het toernooi vier keer. VOETBAL Of het een marathon is of een 800 meter maakt Erwin Harmes niet uit. Hij loopt ze alle maal. In de vierde wedstrijd van het Runners- worldcircuit stond in Zierkzee de mijl over 1609 meter op het programma. Ondanks zijn mastersleeftijd van 35 jaar won Harmes ruim schoots in 4.31.10, een persoonlijk record. Emma van Mourik hield de eer van Delta Sport hoog met winst bij de vrouwen in 5.49.74. In Kloosterzande wordt morgen het Zeeuws- Vlaams kampioenschap handboogschieten gehouden. Er wordt in diverse disciplines ver schoten. Er zijn individuele wedstrijden, wed strijden voor viertallen en voor de jeugd. De deelnemende partijen zijn Aardenburg, St. Jansteen, Terneuzen en Zuiddorpe. U Wielrenner Ant- wan Tolhoek uit Yerseke werd gis teren 40ste in de zesde etappe van de Dauphiné, een klimrit. Hij gaf ruim 6 minuten toe op winnaar Jakob Fuglsang. Marco Minnaard uit We- meldinge finishte als 65ste. S Jacques Blijlevens is volgend seizoen de trainer van voetbalvereniging MZVC. Hij volgt in Middelburg het trainersduo Danny Sandhövel/Ron Amperse op waar mee de zaterdag vierdeklasser na het seizoen be sloot niet verder te gaan. Voor Blij levens wordt het zijn vijfde club. i Zaalvoetbaldoel man Youssef Ben Sellam van Groene Ster Vlis singen is uitgeno digd voor een driedaagse stage met Oranje onder 17 jaar. Deze groep bereidt zich voor op de kwalifi catie voor de Jeugd Olympische Spelen in Buenos Aires in 2018. 'Het lopen van trails is Hoe was je voorbereiding? Wat zijn je verwachtingen? Badia Prataglia Mirthe Overkamp foto peter nicolai Hoe zie je de toekomst van het traillopen? Hoe zie je de toekomst van het traillopen? a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 198