Raad Tholen in de bres voor de pulsvisserij De Regenboog oefent voor televisieauditie Raad Veere overvallen door plan tankstation De krant zoekt nieuw talent 7 Teksten leren, zingen, dansen. Het is hard oefenen voor de kinderen van groep vijf, zes en zeven van De Regenboog in Hoedekenskerke. Op 16 juni doen ze auditie voor de Lang Leve de Muziek Show van de NPO. Die willen ze winnen. zv De gemeenteraad van Tholen springt in de bres voor de pulsvis serij. Ze wil dat het college samen met dat van de gemeente Goeree- Overflakkee een krachtig geluid la ten horen richting de Europese Unie. Die dreigt de pulsvisserij, of wel elektrisch vissen, flink te ber- perken. Van de 84 ontheffingen zouden er nog maar 20 overblijven. „En dat terwijl het een innova tieve en milieuvriendelijke vangst methode is", stelt Arjen Quist van de SGP, die deze week een motie indiende. „Zo wordt er minder brandstof verbruikt en is er minder bijvangst en bodemschade." Volgens Quist kunnen ook lokale ondernemers in de problemen ko men door de beperking. „Thoolse vissers, waaronder die van de Tho len 6,7 en ro, hebben geïnvesteerd in de pulskortechniek." De ge meenteraad van Goeree-Overflak- kee - waar nog meer pulsvissers zitten - nam onlangs een motie aan waarin het college werd opgeroe pen zich krachtig te verzetten tegen de plannen van de EU. Daar schaart de hele Thoolse gemeenteraad zich nu achter. De pulskortechniek wordt vrijwel alleen door Neder landse vissers toegepast. VEERE De toekomst als tanksta tion voor de oude gemeenteloods aan de Valkenisseweg bij Bigge- kerke is sinds donderdagavond on gewis. De gemeente Veere had de loods te koop staan voor 3t5.ooo euro, en er is ook een gegadigde. Maar die overweegt bij de loods een tankstation te vestigen, ontdekte raadslid Pieter Wisse (CDA). Is dat wenselijk, een nieuwe onderne ming in fossiele brandstoffen in onze duurzame gemeente, vroeg hij, met nog een tankstation in Koudekerke vlakbij? Hij voelde zich 'overvallen' door het plan, zei Wisse. Het mag gewoon volgens het bestemmingsplan, antwoordde wethouder Jaap Melse. „Het is ver standiger het plan eerst in de raads commissie te bespreken", besloot burgemeester Rob van der Zwaag. Schrijf je nu in voor de PDOJ De PDOJ gaat op 8 januari 2018 weer van start Het moet een echt ge likte show worden die de kinderen van De Regenboog uit Hoedekenskerke volgende week neerzetten. Met zang én dans. Zo hopen de leer lingen van groepen vijf, zes en zeven tijdens de audities een plekje te verdienen in de lang Leve de Muziek show van de NPO. Juf Jenneke van den Dries gaat daarom niet over één nacht ijs. Over ieder stapje, iedere arm beweging, iedere zangnoot is na gedacht. Nicky Bolle heeft gehol pen met de choreografie en de hulp van zangeres Marjon van Iwaarden is ingeroepen. Zij geeft vijf maal een uur zangles om de kinderen beter te leren zingen. Vrijdagochtend is Van Iwaar den voor de vierde keer op de school in Hoedekenskerke om met de kinderen te oefenen. „We doen het nog een keer. Nu niet met dansen tegelijk, maar alleen zang", zegt juf Jenneke. „Heel goed en nu nog net doen alsof jullie het leuk vinden." „Ik wil die lach zien", zegt Marjon van Iwaarden. „Het duurt maar an derhalve minuut. Dat moeten jullie kunnen!", moedigt juf Jen neke aan en met één klik van de muis wordt de muziek weer ge start. Een stap naar links, een stap naar rechts... Anderhalve minuut, meer tijd hebben de kinderen niet om vol gende week aan de jury te laten zien dat zij geselecteerd moeten worden voor het televisiepro gramma. Voor de klassenvertegenwoor- digers Ties en Lisa is het extra spannend. „Wij moeten aan de jury vertellen van welke school we zijn en waar we vandaan ko men", zegt Lisa. „En dat we wil len winnen", vult Ties aan. „We Heel goed en nu nog net doen alsof jullie het leuk vinden moeten nog even bedenken wat we willen zeggen." De zevenjarige Kaylin zingt een stukje solo. Hij haalt er zijn schouders over op. „Ik vind het niet zo spannend hoor", zegt hij. Waar de drie zich eigenlijk veel meer zorgen over maken is dat ze zo vroeg op moeten. „We moeten om half zeven op het sta tion in Goes zijn", zegt Kaylin. „Ik moet om vijf uur al op", zegt Lisa. „We gaan met de trein naar Dordrecht. Juf heeft de kaartjes gekocht." Het televisieprogramma is be doeld om muziekonderwijs meer onder de aandacht te brengen. „Wij vinden dat belangrijk", ver telt Jenneke van den Dries. „Maar je ziet ook dat het op andere scholen soms anders is." Zeeland is goed vertegenwoordigd tijdens de audities met zes scholen. „Ik ken je heel er goed" zingt Kaylin voor de tigste keer deze ochtend. „Ik kom je elke dag te gen op de Regenboog...." en on vermoeibaar zwaait hij daarbij met zijn armen heen en weer. Hij is er wel klaar voor, laat die audi tie maar komen. zaterdag 10 juni 2017 'Wij willen natuurlijk winnen' Rob Paardekam Tholen Erasmus Academie Tijd voor verdieping Marjon van Iwaarden geeft zangles op basisschool De Regenboog, foto marcelledavidse Melita Lanting Hoedekenskerke - Juf Jenneke van den Dries Kranten zoeken een nieuwe generatie journalisten, dat wil zeggen: talenten die meebewegen met de tijd en die journalistiek leiderschap tonen. Al 28 jaar levert de PDOJ, de Postacademische Deeltijd Opleiding Journalistiek, afgestudeerde academici af voor een carrière in de journalistiek. Volg eerst de deeltijdoplei ding en ga daarna op stage bij een redactie van één van de aangesloten dagbladen. De PDOJ bestaat uit drie intensieve praktijkdagen per week gedurende de eerste vijf maanden en aansluitend een fulltime stage van drie maanden. Gedurende het praktijkdeel is het mogelijk de opleiding te combineren met een niet al te zware bijbaan. Kandidaten hebben een afgeronde academische opleiding (MA, MSc of drs.) en aantoonbare affiniteit met de journalistiek. Voor meer informatie over de opleiding, de procedure, selectiedagen en directe inschrijving, ga naar www.erasmusacademie.nl/pdoj Haast je, er is slechts plaats voor 20 studenten, schrijf je dus snel in! Een test en selectiegesprek maken deel uit v; de toelatingsprocedure. Erasmus University Rotterdam I >n tmcn «c gn m *s Goiouen «Icaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 194