Noord-Beveland vecht niet, maar vlucht Wethouder: Laat vluchtelingen werken fjOSTLA 6 Analyse zv e Noord-Beve- landse ge meenteraad loopt daarmee weg voor zijn verant woordelijkheid. Is die conclusie kort door de bocht? Misschien een klein beetje, maar wie de bijna vijftien jaar lange geschiedenis van het project kent, kan niet an ders dan instemmen. Gezien de eerdere be sluitvorming rondom de Zeeuwse Lagune is het bijna logisch dat de raad kiest voor de optie waar mee hij de minste kans loopt om zijn vingers te branden. Een simpel 'ja' of'nee' was veel duidelij ker geweest, maar ook een stuk opzienbarender. Op zoek gaan naar al ternatieve locaties ge tuigt na al die eerdere ja ren vol onderzoeken niet van lef. Het is alleen maar uitstel van executie, want na afloop van we derom een onderzoek moet de raad alsnog 'ja' of'nee' zeggen. En stel dat Noord-Beveland een nieuwe locatie vindt die niet naar de zin is van Marco Doeleman, de ini tiatiefnemer van de Zeeuwse Lagune: wie is dan de gebeten hond? De raad van Noord-Be veland draait al een hele tijd om de hete brij heen, waardoor de Zeeuwse Lagune zo langzamer hand een soap is gewor den. Een kleine vijftien jaar wordt er nu gepraat over bebouwing aan de Veerse Gatdam. Doele man kreeg die 'recrea tieve hotspot' in 2004 aangewezen als locatie om een nieuw project te ontwikkelen, omdat de provincie de locatie van zijn restaurant Vrouwe in den Polder wilde te ruggeven aan de natuur. Schiereiland Doeleman legde de afge lopen jaren een stuk of acht ontwerpen voor, maar geen van de plan nen werd goedgekeurd. Zijn laatste plan voor het schiereiland voldeed aan alle eisen die de gemeen teraad stelde. Op 25 november zei de helft van de raadsleden nog 'ja' tegen het nieuw ste plan van Doeleman om in het Veerse Meer een schiereiland met ho tel en recreatiewoningen aan te leggen. Als CDA- raadslid Joop de Nooijer toen niet op vakantie was geweest, waren de (voor bereidende) werkzaam heden nu waarschijnlijk in volle gang geweest. Twee weken later maakte de raad een opmerkelijke ommezwaai en besloot unaniem om geen over eenkomst aan te gaan met Doeleman. Afgelopen donderdag boog de raad zich op nieuw over de kwestie, deze keer waren er drie opties: een kleiner re creatieproject toestaan op de beoogde locatie aan de Veerse Gatdam, afzien van welke bebouwing dan ook of een heel nieuw plan realiseren op een andere locatie. De raad koos voor het laatste, maar had zichzelf en Doeleman een grotere dienst bewezen door één van de andere opties te kiezen. Nu is het weer wachten op iets wat mis schien niet komen gaat. Hoe luidt het spreek woord ook alweer? Van uitstel komt afstel. En vaak zorgt een hoop juri dische rompslomp in dat soort gevallen ook nog eens voor een vervelende nasmaak. Daarom doet Cees van den Bos een oproep aan werkgevers op Schouwen-Duiveland om een voorbeeld te nemen aan de ge meente en óók vluchtelingen te helpen aan werk - zowel betaald als onbetaald. Ideetje van zijn ambtenaren. Als wethouder sociale zaken be kommert Van den Bos zich om mensen die niet aan het werk kunnen, met name vluchtelingen. „Ik geloof namelijk echt dat werk de sleutel is naar de samenleving. Als mensen werken, groeit hun eigenwaarde en hebben ze min der zorg nodig." Alleen bestaan er veel vooroor delen. Dat vluchtelingen niet mó gen werken, bijvoorbeeld, en dat werkgevers het haasje zijn als hun personeel ziek wordt. Allemaal niet waar, zegt Van den Bos. „Ze mogen wél werken en als ze ziek worden, dan hebben wij als ge meente een no-risk-polis. Er kan veel meer dan je denkt. En ik zie kansen voor branches waar een arbeidstekort dreigt." En als een werkgever niet wil, dan niet. „Het Rijk zint op sancties voor werkge vers die niet een bepaald aantal statushouders in dienst hebben, maar daar ben ik geen voorstander van. Ik wil geen dwingende maat regelen, ik wil dit positief benade ren." Want, zo is de overtuiging van de wethouder, werk is niet al leen goed voor mensen of de ge- Er kan veel meer dan je denkt. Ik zie kansen daar waar een arbeidstekort dreigt meente, maar voor iedereen. „Als vluchtelingen werken, leren ze ook veel sneller Nederlands en dat is goed voor hun acceptatie bin nen de samenleving." De oproep is in principe bedoeld voor vluch telingen die korter dan vijfjaar in Nederland zijn. „Maar ook voor mensen die hier langer zijn en nog niet werken, wil ik me inzet ten", zegt Van den Bos. „Daar maak ik persoonlijk werk van. Het gaat me echt aan het hart." Ook werkgevers kunnen bij de wet houder terecht. „Wij helpen graag bij het vinden van geschikte kan didaten en we zijn er om alle vra gen te beantwoorden." IN DE REGIO BEVELANDEN/THOLEN Kleinfruitdag Gratis try- outconcert kamerkoor Try-out brassband Southparkcup Feestdag MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 10 juni 2017 Ellen Jobse En nóg is er geen duidelijkheid over de aanleg van het recreatieve bouw project Zeeuwse Lagune in het Veerse Meer. De gemeenteraad van Noord-Beveland nam donderdag avond een besluit waar niemand wij zer van wordt. De raadsleden durven geen knoop door te hakken in deze gevoelige kwestie en kiezen voor uit stel in de vorm van nog meer onder zoek. Wissenkerke D De wethouder heeft het zelf gezien, bij de mensen die zijn kantoor schoonmaken. Dat ze opveren van een opgestoken duim en dat ze elke week nieuwe Nederlandse woordjes leren. Van werken knappen vluchtelingen op. Wendy Wagenmakers Zierikzee -Cees van den Bos KAPELLE Het Fruitteeltmu- seum is vandaag van de partij bij de klantendag van Re- meeus in Kapelle. In 2014 heeft Re- meeus het bedrijf uitgebreid door de aankoop van De Tuinderij in Kapelle- Biezelinge, een aardbeienkwekerij met tunnelkas en buitenstelling. Tij dens de klantendag kunnen geïnteres seerden de mo derne aardbeien- teeltmethode zien. Daarnaast staan er die dag diverse an dere kramen en is er van alles te bele ven. Van 10.00 tot 16.00 uur is ieder een welkom. NISSE Klassiek kamerkoor Musica Cordis uit Goes geeft vanmid dag een gratis try- outconcert in de Dorpskerk in Nisse. Het concert start om 13.00 uur en is afgelopen om 14.00 uur. Onder leiding van Hans Smout pre senteert het kamer koor een nieuw pro gramma rondom het thema 'De vier jaargetijden' in mu ziek en schilder kunst. GOES Brassband Excel sior Kloetinge en brassband Bacchus uit Lennik geven morgen een try-out concert in het Goese Lyceum in Goes. Excelsior Kloetinge doet mee aan het WMC op 8 juli in Kerkrade en geeft het try-out concert als voorbe reiding. Het concert start om 16.00 uur en is gratis toegan kelijk. GOES SMWO houdt van daag de Southpark cup 2017 in Goes. Die dag zijn er ver schillende skate-, step- en BMX-cli- nics voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Na de clinics zijn er wedstrijden in dezelfde catego rieën voor jongeren vanaf 12 jaar. De cup vindt plaats op de skatebaan in Goes-Zuid. Inschrij ven voor de wed strijden kan op lo catie tot 12.15 uur, deelname is gratis. WISSENKERKE De Wissenkerkse feestdag begint vandaag om 11.00 uur met de door komst van de Delta Ride for the Roses, rond 14.00 uur laten de laatste deelnemers Wis senkerke achter zich. Van 16.00 tot 22.00 uur uur is er een rommelmarkt en braderie met live-optredens. GOES Zeelandhallen, vanaf 07.00 uur - Delta Ride for the Roses; Grote markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Cen trum 't Westlicht, 09.30 -17.00 uur- Tweedehands Kle- dingmarkt; Wijkcen trum de Spinne, 11.00-16.30 uur- Zwerfvuilactie in Goese Polder; Ska tebaan aan de John Lennonlaan, over dag - Southparkcup met diverse skate-, step- en BMX-cli- nics voor kinderen van 6 t/m 12 jaar 's-Gravenpolder Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur - Dansavond door dansclub OVA met muziek van DJ Nico KAPELLE Tuinderij aan de Bo- terhoekseweg, 10.00-16.00 uur- Kleinfruitdag; Her vormde Kerk, 17.00 uur - Optreden Hol land Koor KATS Zeeuwse Rozen tuin, 10.00 uur - Fo toworkshop Karin den Boer KLOETINGE Geerteskerk, 10.00- 16.00 uur - Exposi tie schilderijen Ad Beaufort KWADENDAMME De Burcht, 20.00 uur - Speeddating evenement voor 50+'ers LEWEDORP Burgemeester Le- westraat en Zand- kreekstraat, 10.00- 16.00 uur - Brade rie; Kerkplein, 10.00-16.00 uur- Kleedjesmarkt, con cert Flip Markwat, optreden Fanfare en ringsteken RILLAND Centrum, overdag - Kermis SINT-ANNALAND Krabbenkreek, vanaf 14.00 uur - 11e editie 'Schout Schepenen Race' THOLEN Koorkerk van de Grote Kerk, 14.30- 15.00 uur - Optre den Willemijn Ou- wersloot, klarinet- D -examen; Gemeen schapscentrum Meulvliet, 19.30- 23.00 uur - Feest- café 'Duizend en één nacht'; Post- OESTEREXCURSIES YERSEKE Danny Nelis wil graag laten zien hoe de Neder landse oesters worden gekweekt met excursies op zijn nieuwe schip. Medio volgende week vaart het elke dag vanuit Yerseke uit voor excursies op de Oosterschelde langs een door Nelis ontwikkelde nieuwe kweekmethode: oesters in manden. Gisteren werd C'est la Vie gedoopt. Met een ferme zwaai liet zijn vrouw Marjorie de champag nefles klappen tegen het schip, foto johan van der heijden weg 21, 20.30- 01.30 uur - Schuur- feest m.m.v. DJ Peer WEMELDINGE Dorpsstraat, 09.30- 13.30 uur-Vrij markt; 10.00-18.00 uur - Wedstrijd ringrijden; Loskade aan de Westelijke Kanaalweg, 14.30- 16.30 uur - Rond vaart 'oestercultuur' Wissekerke Centrum, 18.00- 22.30 uur - Brade rie en rommelmarkt ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur - Presentatie ge deelte 'Biebel in 't Zeeuws' over Jozef, muzikale bijdrage van harpiste Es- mara Gaalswijk GOES Bowling Goes, Da Vinciplein 14, 07.30- 22.00 uur - Bow- lingtoernooi, 'de 12 uur van Goes'; Manhuistuin, 12.00 uur - Concert Zeeuws Mannen koor; Podium 't Beest, 16.00 uur - Optre den Voivod en Xeno; 15.00 uur - Opening expositie 'Eddy Goes Tokyo' met live muziek van Genzo Okabe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 193