Biologische waren op antiek- en kunstmarkt Historie Dauwendaele nu te vinden op bordjes in de wijk 5 De voormalige antiek- en ambach tenmarkt op de Middelburgse Vis markt maakt een doorstart. De ge meente verleent een vergunning voor een antiek- en kunstmarkt waar ook biologische waren zijn te vinden. Ina van der Zwaag van antiek winkel Le Collectionneur is blij dat ze de gemeente heeft kunnen over tuigen dat de donderdagse zomer- markten op de Vismarkt een kans verdienen. Samen met de week markt op de Markt en de brocante- markt op Plein 40 maakt een an tiek-, kunst en biologische waren markt van Middelburg een echte markstad, vindt Van der Zwaag. Ze mag op de negen donderdagen in juli en augustus tussen 9.00 en 16.00 uur zo'n vijftien kramen neer laten zetten op de Vismarkt. Ze zoekt nog marktkramers met kunstzinnig aanbod en vooral met biologische producten. „Dat kan ie mand zijn die fruit uit de boom gaard verkoopt, kaas van de boer of een winkel met Zeeuwse produc ten. Ik hoop dat veel mensen zich melden via collection@zeeland- net.nl, want het zou zonde zijn als de Vismarkt als bijzondere markt plaats verloren gaat." De nieuwe bordjes in de Middel burgse wijk Dauwendaele verwij zen naar het verleden. Hoewel de wijk vijftig jaar oud is, zijn er in die buurt ook oudere gebouwen te vinden. Zoals Hofstede Douwen- daele, aan de Dauwendaelsestraat. Die boerderij stamt uit de eerste helft van de zeventiende eeuw, vertelde Ed de Graaf vrijdag aan leerlingen van groep 8 van basis school De Wilgenhof. En hij wees hen na het onthullen van het bord op typische kenmerken van de boerderij zoals het metselwerk met gele en rode stenen en de kleine ramen. Het tweede bordje is bevestigd aan een muur die te vinden is langs een deel van de Segeersweg. De Graaf: „Deze muur is zo'n 150 jaar oud en maakte deel uit van de buitenplaats Roozenburg." Hij vroeg speciaal aandacht voor het vakmanschap van de metselaars die die muur hebben gebouwd. „Daar moet je echt heel goed voor kunnen metselen." De Graaf is de drijvende kracht achter de informatiebordjes, die overal op oude gebouwen in het centrum hangen. Dat er nu ook twee bordjes in Dauwendaele hangen, komt omdat het Wijk team vroeg ook aandacht aan hun wijk te besteden. Het wil met de bordjes de cultuurhistorie en de geschiedenis van de wijk onder de aandacht brengen en laten zien dat voor de start van de bouw van Dauwendaele, vijftig jaar geleden, daar ook al van alles te doen was. zaterdag 10 juni 2017 TERNEUZEN Pakweg vijftig leerlingen van de Grote Kerk in Terneuzen. Ze deden dat 'meer muziek in de klas'. Het Jazzfestival is van de hoogtepunten is vanavond het op- basisscholen uit Terneuzen en Axel trapten als de Zeeland Jazz Kids. De muziek leer- nog tot en met morgen in Terneuzen, voor- treden van Shirma Rouse, om 22.30 uur in gisteravond het Zeeland Jazzfestival af in den ze op school spelen, tijdens het project dat het verder reist naar Middelburg. Een Porgy en Bess, fotoboaztimmermans René Hoonhorst Middelburg Bezoekers van Dauwendaele kunnen voortaan via twee spe ciale bordjes informatie over de Middelburgse wijk tot zich nemen. Wethouder Saskia Sza- rafinski en leerlingen van De Wilgenhof onthulden ze giste ren. Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 192