Regen voorkomt boete Politie: ernstig zedendelict 3 Rotzooitrappers belonen? Moslims bevoordelen? Welnee, gewoon mannen de kans geven hun energie kwijt te raken in felle, maar sportieve potjes voetbal zonder dat ze anderen tot last zijn. Coen van Dalen en an dere kritische Vlis- singse raadsleden: Kom maar kijken. Jul lie zijn tot en met 24 juni in de eerste uren van vrijdag, zaterdag en zondag welkom in sporthal Baskensburg. Om een potje te voetballen of gewoon te kletsen op een bank langs de kant. Jongerenwerker Abdul Bousan- touh van Reach Out And Touch (ROAT) benadrukt dat de Vlis- singse welzijnsstichting met het openen van de sporthal tijdens nachtelijke uren reageert op een vraag uit de samenleving. Jongeren wilden graag tij dens de ramadan na het laat ste gebed in de moskee nog ergens bij elkaar kunnen ko men, onder meer om te voet ballen. Bousantouh: „In het Mid dengebied is alleen het basketbalveldje bij de Bloemenlaan verlicht. Dat veldje ligt mid denin een woonwijk, dus veroorzaak je snel overlast. Jongeren vroegen ons daarom of ze niet ergens binnen konden voet ballen. Ze dachten eerst aan een oud schooltje, maar veel van die gebouwtjes bleken niet geschikt. In overleg met de gemeente is toen gekozen voor Baskensburg." De eerste 'Baskensburgavonden' verliepen vorige week zonder wanklank. En ook afgelopen don derdagnacht ging alles op rolletjes. Bousantouh is toezichthouder, maar hoeft niet als zodanig op te treden. „De spelregels zijn een voudig. De aanwezigen die willen voetballen maken zelf ploegjes van vijf van ongeveer gelijke sterkte. Twee ploegen op het veld, na twee goals maakt de verliezer plaats voor een nieuw team. Als het na tien minuten 0-0 of 1-1 is, gaan beide ploegen naar de kant en komen er twee nieuwe vijftallen. Zo komt ie dereen in twee uurtjes aan voetballen toe." Deze donderdagnacht zijn er omstreeks half twee ruim 50 mannen bin nen. Onge- veer de helft V van hen stapt V af en toe het veld op. Ra- chid Ahrouch is m de enige die zijn 'gebedsjurk' nog I aanheeft na het I moskeebezoek. I Met slippers aan zijn voeten, 'zien KW ze meteen dat ik deze keer niet meedoe', lacht hij. Ook Moham med Mayo doet niet mee. Met zijn 45 jaar is hij één van de oudsten in Baskensburg. „Het is gewoon mooi om hier binnen te stappen en even bij te kletsen. Ik heb mor gen vrij dus het kan ook." Mayo snapt kritiek, ook van sommige leeftijdsgenoten uit de moslimgemeenschap, op de voet balavonden niet. „Tijdens de ra madan mag je de hele dag niet eten. Maar 's avonds mag je vanaf een uur of tien wat eten, dan ga je naar de moskee en blijven er nog een paar uur over voor je weer wat mag eten. Soms moet je slapen, maar je kan die uren ook even ge bruiken om te voetballen. De jon geren moeten wel hun energie kwijt kunnen. Tussen twaalf en drie 's nachts kan dat, want je kunt daarna nog eten en drinken om bij te tanken." Mayo wijst om zich heen. „Ie dereen is boven de 18. Hier vind je wel jongens uit de Bloemenbuurt, maar geen rotzooitrappers. Sport Het is gewoon mooi om hier binnen te stappen en even bij te kletsen kan ook nooit negatief zijn." Bij die conclusie sluit Josimar Patti- nama zich aan. De Souburgse voetballer is geen moslim, maar doet - zeker als hij een vrijdag vrij heeft - graag 's nachts een uurtje of twee mee 'met Marokkaanse vrienden'. Het is ook leuk om op een bankje langs de kant van het speel veld te zitten. Voetballiefhebbers kunnen regelmatig hun hart opha len aan technische hoogstandjes van bekende en minder bekende Zeeuwse (zaal)voetballers. Van de tribunes is soms wat commentaar te horen als zaalvoetbalinternatio nal Saïd Bouzambou al te zelf zuchtig of hooghartig over het veld draaft. Maar als hij twee te genstanders in verwarring brengt door de bal met een magistraal wippertje vanachter zijn rug in een boogje voor de goal te brengen en vervolgens snoeihard in te schieten, past slechts applaus. Van de Velde plaatste het voorval op Twitter, maar laat desgevraagd weten absoluut niet boos te zijn op de opsporingsambtenaar. „Deze man doet gewoon zijn werk." Wel vindt Van de Velde het vervelend dat ze in deze uitzonderlijke situa tie haar kinderen niet even voor school mocht laten uitstappen. „Het heeft al met al een paar secon den geduurd." Nadat Van de Velde haar auto er gens anders had geparkeerd en nog even in de school was geweest, ver telde de boa haar dat zijn apparaat het had begeven vanwege de re genval. De bekeuring bleef dus achterwege. „De boa zelf noemde dat karma", grapt ze. Het is een doorgaande weg, die niet geschikt is om kinderen te laten uitstappen Het tijdelijke stopverbod is inge voerd vanwege wegwerkzaamhe den bij de scholen aan de Molen- vlietsedijk in Tholen-stad. Van de Velde zegt het ongelukkig te vin den dat deze tijdens het schooljaar worden uitgevoerd en niet in de zomervakantie. De Thoolse heeft overigens be grip voor het tijdelijke stopverbod. „Het is voor de veiligheid van onze kinderen." Dat is ook de verklaring die de gemeente geeft. „Het is een doorgaande weg, die niet geschikt is om kinderen te laten uitstap pen." De werkzaamheden zijn vol gens de gemeente te omvangrijk om in de zomervakan tie uit te voeren. De gemeente heeft ouders in een brief ingelicht over het stopverbod. MIDDELBURG De politie heeft gistermiddag bij een tankstation ter hoogte van Goes twee mannen aan gehouden op verdenking van be trokkenheid bij een ernstig zeden delict in Middelburg in de nacht van woensdag op donderdag. Een 20-jarige vrouw is hiervan slachtof fer geworden. De twee mannen zijn allebei 20 jaar en komen uit Middel burg en Oost-Souburg. Een 21-ja- rige Vlissinger die bij hen was is ook opgepakt. Hij wordt er van verdacht het duo geholpen te hebben bij het uit handen blijven van de politie. Direct na het incicent was al een 16- jarige Middelburger aangehouden. In verband met onderzoek doet de politie verder geen inhoudelijke mededelingen over de zaak. optiek de |onge zaterdag 10 juni 2017 's Avonds eten, naar de moskee en dan een balletj e trappen René Hoonhorst Vlissingen Abdul Bousan touh, jongerenwer ker ROAT. 1 In Baskensburg in Vlissingen wordt tot het eind van de ramadan 's nachts gevoetbald, fotosrubenoreel - Mohammed Mayo Martine van de Velde uit Tholen dacht gisterochtend - in de stro mende regen - haar kinderen even pal voor school af te zet ten. Daar geldt echter een tijde lijk stopverbod. Een boa wilde haar beboeten, maar zijn appa raat haperde... door de regen. Rob Paardekam Tholen -gemeente Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 190