Net over de grens (id(I geluk Ineke en Karei wonen in een koophuis in het dorp Zyfflich in Duitsland. doen we hoofdzakelijk in Nederland." Ineke: „Met de auto zitten we in twaalf minuten in Nijmegen." Karei: „Belasting hebben we altijd in Nederland betaald." Ineke: „Dat blijven we ook na ons pensioen doen. Gemeente lijke heffingen betalen we natuurlijk in Duitsland. Wegenbelasting heb je hier nauwelijks." Karei: „En veel minder onroe- rendgoedbelasting." Ineke: „Er staan andere ver plichtingen tegenover. Zo moet je twee keer per jaar je schoor steen laten vegen, anders is je huis niet verzekerd. Dat is maar 65 euro per jaar, hoor. Maar toch." Karei: „Onze verzekeringen zijn in Duitsland duurder dan dat ze in Nederland zouden zijn geweest." Ineke: „Maar de dekking is beter. We hebben bijvoorbeeld allebei een elektrische fiets. Die hoeven niet extra verzekerd te worden. Als ze - waar dan ook - worden gejat, valt het onder je inboedelverzekering." Karei: „We betalen 120 euro aan elektriciteit. Er is geen gasleidingnetwerk, daarom hebben we een grote gastank staan." Ineke: „Dat kost ongeveer too euro per maand. Ons huis is heel goed geïsoleerd. Er is overal vloerverwarming. Luxe." Karei: „Ik vind luxe niet zo belangrijk." 'ONZE BOOD SCHAPPEN DOEN WE IN NEDERLAND' „Een auto vind ik belangrij ker dan jij. Voor mij is het een vorm van vrijheid. En ik rijd graag." Karei: „Een auto interesseert mij geen fluit. Ik streef ernaar om hem zo min mogelijk te gebrui ken. Ik vind dat we het verschul digd zijn aan onszelf en aan alles wat er na ons komt om zuinig met de wereld om te gaan." Ineke: „Ik wil toch echt heel graag mijn eigen auto houden. Al moet ik droog brood eten. Ik heb armoedige tijden gekend, toen ik net gescheiden was, met drie kinderen." Karei: „Armoe ken ik niet. Ik heb vanaf dat ik van de opleiding kwam altijd een goed salaris gehad. Op de boerderij ben ik wel sober opgevoed." Ineke: „Voor mij is geluk een veel groter item dan geld. Als mijn kinderen en kleinkinderen bij me zijn, ben ik gelukkig." 41 wie zijn het? O - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Dit weekend vieren we Inekes 65ste verjaardag." Ineke: „In augustus ga ook ik met pensioen. Onze inkomsten gaan wel achteruit." Karei: „Vandaar dat we nu kijken naar zonnepanelen." Ineke: „We zijn zo gelukkig met ons huis." Karei: „We wonen hier nu acht jaar. We betaalden destijds 370.000 euro. In Nederland kon den we niets vinden dat zo vrij en ruim was. We hebben 1.800 vierkante meter grond." Ineke: „En dan hebben we ook nog aan de overkant een stukje grond waar Karei een moestuin maakt." Karei: „Die hele investering om die tuin van 300 vierkante meter te prepareren is ongeveer 1.500 euro. Aan zaden was ik maar 60 euro kwijt." Ineke: „Karei groeide op op een boerenbedrijf in de Noordoost polder. Toen hij van school kwam, wilde hij weer gaan boeren." Karei: „Ik kan wat van de oogst op een tafel langs de weg verko pen. Er komen veel wandelaars en fietsers langs ons huis. Het gaat er niet om er iets mee te verdienen, ik heb er plezier in. Ik vind het zonde om mooie oogst op de composthoop te gooien." Ineke: „Sommige van onze Ne derlandse buren willen groente pakketten." Karei: „Onze boodschappen Tekst EDITH ANDRIESSE Foto KOEN VERHEI JDEN Ineke: H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl Ineke Simons (65) Docent Nederlands op vmbo-afdeling Montessori College Karei de Waal (65) Gepensioneerd, was rector en docent lichamelijke opvoeding Gezamenlijk netto-inkomen: €5000 of meer Ineke: leesstoel van €1200-weg gegooid geld Karei: elektrische hoofdhuid- massageapparaat - zogenaamd tegen kaal worden Ineke: Honda Jazz - tweedehands ge kocht in Duitsland Karei: het huis met de tuin Karei: 401 zaterdag 10 juni 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 163