'DE FOTO'S ZIJN EEN VERHAAL OVER HOOP EN VERBONDENHEID' zodat op elke foto de horizon even hoog is. In de zeven jaar dat hij voor de foto's onderweg was, heeft hij moeilijke momenten gehad. „Het project zou vijf jaar duren, maar na vier jaar was ik pas op de helft. En toen had ik de leukste delen van de wereld al gehad; Azië, Zuid- Amerika, Oceanië. De een zaamheid begon een rol te spelen. Dat heb ik onderschat. En er waren meer landen waar het oorlog was dan toen ik begon. Daardoor werd het werk moeilijker." Maar geen moment over woog hij te stoppen. „Het is zo bijzonder dat je de gele genheid krijgt je droom waar te maken. Het was een groot avontuur en persoonlijk zwaar, maar als je zoveel men sen ontmoet die helemaal geen kansen krijgen, voelt het bijna als een verantwoor delijkheid jouw kans wél te grijpen." Alleen de hoofdsteden van Jemen, Libië en Equatoriaal Guinea ontbreken in het boek en op de expositie. Swolfs: „Ik wilde niet wachten met mijn verhaal. In tijden van onrust, polarisatie, vreemdelingen haat en angst voor oorlog en terrorisme wilde ik positivi- teit brengen. De boodschap is dat mensen overal in de wereld op zoveel vlakken hetzelfde zijn. Uiteindelijk moeten we het toch 'n beetje zien te rooien met elkaar." <1 Myanmar In de foto zit een groot contrast: kleine bootjes die mensen naar een ander deel van de stad Yangon brengen, met op de achtergrond de economische macht vertegenwoordigd door een groot containerschip. Donderdag is de opening van de expositie op het Hembrugterrein in Zaan dam. De foto's zijn 2 bij 4 meter groot. Het idee is dat de bezoeker het gevoel krijgt dat hij door de wereld wandelt. Het Streets of the World Photo Museum is open tot oktober. Kijken Het boek Streets of the World komt uit bij uitgeverij TerraLannoo en kost €40. Alle 195 foto's zijn voorzien van Engelstalige informatie over het land en de fotolocatie. WG magazine 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 158