at op een terras begon als een wild idee, werd een project dat meer dan zeven jaar in beslag nam: Jeroen Swolfs (42) reisde naar alle hoofdste den van de wereld om daar een foto te maken van het leven op straat. De 195 foto's zijn nu gebundeld in een groot boek. Vanaf vrijdag zijn ze ook te zien in het speciaal daarvoor ingerichte Streets of the World Photo Museum in Zaandam. Als fotojournalist was Swolfs al veel in het buiten land voor reportages. „Daar door wist ik dat de media een onevenwichtig beeld brengen van het leven; alleen de hoogte- en dieptepunten. Op dat terras bedacht ik dat ik het gewone leven wilde laten zien. In alle landen van de wereld. De omvang van het project kon ik op dat moment nog niet overzien, maar ja, ik had een drankje op." De volgende dag vond hij het echter nog steeds een goed plan en ging hij voor zichtig aan de slag. De hoofdstad van Moldavië, Chisinau, werd de eerste foto. Swolfs: „Een soort test. Foto- technisch gezien, maar ook: hoe werkt dat dan? Hoeveel tijd heb ik nodig, hoe gaat het eruitzien?" Steeds meer landen volg den. Toen hij er tien had, ging hij op zoek naar een investeer der. Die vond hij in uitzend- ondernemer Alex Mulder, die eerder onder meer de musical Soldaat van Oranje financierde. „Hij geloofde in mijn verhaal", vertelt Swolfs. „Het is een lening, maar daar mee nam hij toch een risico, want ik had ook een Polynesi sche schone tegen kunnen komen. Wat ook gebeurd is trouwens." „Met Streets of the World wil ik de overeenkomsten laten zien tussen verschil lende mensen, landen en culturen. Het is een verhaal over hoop en verbondenheid. Het gaat steeds meer over 'vreemdelingen', 'anders', 'eng'. Terwijl mensen in de hele wereld met dezelfde dingen bezig zijn: liefde, vriendschap, werk." Horizon Om die eenheid in wat we met elkaar delen in zijn foto's zichtbaar te maken, heeft Swolfs ze op dezelfde manier gemaakt: dezelfde instelling van de camera en de camera telkens op gelijke hoogte, Zweden Welvaart in volle glorie in het Gröna Lundpark in Stockholm. „Iedere Zweed heeft weieens in die draaimolen geze ten. Ongecompliceerd lol maken." 341 zaterdag 10juni 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 157