t r en 'pwede na' 'zullen we beginnen?' in het Filipijns. 3 De leukste schurken De overlevering wil dat 0 onze gele vrienden een voorkeur hebben voor een schurk achtige baas. Hoe snoder hun plannen, hoe harder de Minions rennen. Toch kent elke slechterik uit deze Minion-wereld een tragische geschiedenis. Dat kwaadaardige gedrag komt ergens vandaan. Zo kampt Gru met een immer teleurgestelde moeder. Collega-schurk Vector blijkt vooral een tot op het bot verwend jongetje dat vaderlijke liefde ontbeerde. De misdadige Scarlet Overkill groeide op als eenzaam, berooid weesmeisje. En de nieuwste schurk, een voormalig kindsterretje, werd in de jaren 80 wegens jeugdpuistjes gedumpt door Hollywood. Daarom zint deze Balthazar Bratt op wraak. Ondertussen draagt hij nog altijd het hopeloos uit de mode geraakte pakje uit z'n succesvolle kindertijd. Stiekem zijn de schurken uit deze franchise leuker dan alle 'goede' personages bij elkaar. Plezier voor kids én hun ouders Animatie is bij uitstek l geschikt om zowel de klein tjes als de meegekomen volwassenen te plezieren. De kinderen vinden het namelijk al fantastisch als een onhandige Minion tegen een muurtje loopt, terwijl papa en mama gieren om inventieve verwijzingen naar de hedendaagse pop cultuur. Zo zijn er in Despicable Me-titels verwijzingen te vinden naar talloze films, van The Godfather en Invasion of the Body Snatchers tot The Pink Panther en zelfs The Shining. Ook nieuwsgerelateerde grappen komen voorbij. Zo staat onder het naamplaatje 'Evil Bank', waar Gru geld gaat lenen voor een snood plan in deel 1, 'Formerly Lehman Brothers' te lezen. 5 De mogelijkheden zijn eindeloos Je kunt het zo gek niet 0 bedenken, of het kan in het Minions-universum. In de eerste film bleek het stelen van de maan een reële optie. Later ging Gru undercover in een cakejeswinkel en in deze nieuwste film heeft de schurk du jour een wel heel van de pot gerukt plan. Iets met kauwgom- ballen en laserlichten. 6 Familiebanden Gru had zelf geen beste start met zijn moeder. Toen hij 0 haar als kind vertelde dat hij naar de maan zou reizen, deed ze zijn plan af als volgt: 'Je bent te laat jongen. NASA stuurt geen apen meer de ruimte in.' Zelf krijgt de voormalige superschurk gelukkig de kans om zijn kroost meer liefde te bieden. Margo, Edith en de kleine Agnes worden hem weliswaar tegen wil en dank in de schoot geworpen, maar als hij de weesmeisjes eenmaal geadopteerd heeft, wil hij ze nooit meer kwijt. Hoe mal hun avonturen ook zijn en hoe samengesteld hun gezin ook is; familie is voor iedereen herkenbaar. En opvoeden is misschien wel lastiger dan schurken vangen. 7 Muziek van Pharrell Williams Wie het swingende nummer 0 Happy in 2013 gemist heeft, leefde onder een steen. Maar wat mis schien niet iedereen weet, is dat het populaire liedje werd uitgebracht op de soundtrack van Despicable Me 2. Geen verrassing voor Despicable Me-fans natuurlijk, want zij weten al lang dat animatiestudio Illumination Entertain ment deze hypergetalenteerde muziekproducent inhuurde voor tot nu toe elke speelfilm uit de serie. <1 Kassa! magazine 31 AB ZAG 'T ¥@abzagt Live by night Ben Affleck regisseerde zichzelf in dit gangsterdrama, gebaseerd op de misdaadroman van Dennis Lehane. Hij speelt gangster en oorlogsveteraan Joe Coughlin. Pakkende, enigszins overbevolkte misdaadfilm. 4 Despicable Me 3 is vanaf 28 juni te zien in de bioscoop, net als de Nederlands gesproken versie Verschrikkelijke Ikke 3. Na het daverende succes van Despicable Me in 2010, volgden de films Despicable Me 2 (2013), spin-off én prequel The Minions (2015) en nu Despicable Me 3. The Minions 2 zit al in de pijplei ding. Verder verschenen er diverse korte films rondom de gele wezen tjes, als ook computerspellen, boeken, strips én zelfs een heuse pretparkattractie. Die is te vinden in Universal Studios Florida en het gelijknamige park in Hollywood. In de film die nu verschijnt, ver andert superschurk Gru in een superheld en (soms wat onhan dige) adoptievader van drie wees meisjes. Inmiddels bestrijdt hij samen met zijn geliefde Lucy en dat legertje gele Minions de ergste schurken. Tussen alle actie door proberen ze met z'n allen ook nog een gezinsleven te onderhouden. BIJ STEFAN OP REPEAT ^0@stefanraatgever Marie Fredriksson - Alone Again Lichtpuntje voor de Roxette-fan die zijn favoriete guilty plea sure al een tijdje moet missen. Zangeres Fredriksson bracht op haar 59ste verjaardag zomaar een jazz-single uit. Heerlijk vertrouwd om die bitterzoete stem weer te horen. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 154