Waarom zijn we zo dol op deze Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Met de première van animatiekomedie Despicable Me 3 keren ook de inmiddels iconische Minions terug. Zeven redenen waarom we zo van hen houden. IHet is geel en grappig De makers lieten zich voor de gele hulpjes van Gru deels 0 inspireren door die uit andere films, zoals de Oempa Loempa's uit Willy Wonka the Chocolate Factory (1971) en de Jawa's uit Star Wars: Episode IV-A New Hope (1977). De Minions komen in de vorm van een langgerekte pil en zijn meestal gestoken in een denimkleurig tuinpakje. Sommigen kijken met één oog vanachter hun zwembadbril naar de wereld, anderen met twee. Echte geluksvogels hebben wat zwarte haren. Helemaal zot dus en daarom zo leuk. Naast hun opmerkelijke uiterlijk hebben de Minions een merkwaardig zwart gevoel voor humor. En ze bezitten een boerenslimheid die ze telkens weer nipt van een afgrond redt. 2 Koeterwaals 'Minions', 'Ba-na-na', 'Gru'. Dit zijn zo ongeveer de enige 0 Minions-woorden die begrijpelijk zijn voor de gemiddelde mens. Die rakkers spreken koeterwaals. Van China tot Engeland en Rusland: geen kijker verstaat ze. En tegelijkertijd kunnen ze wonderwel duidelijk maken wat ze bedoelen. Wie goed luistert - of een bepaalde taal spreekt - kan toch wat uit hun gebrabbel opmaken. Zo betekent hun veel gebruikte 'tampai!' 'proost' in 't Japans, is 'para tu' Spaans voor 'voor jou' gele rakkers? Tekst MARICKE NIEUWDORP Obsessie Als er iets is waar Minions dol opzijn, dan zijn het wel bananen. 301 zaterdag 10 juni 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 153