'AFSCHEIDNEMEN WERKTE ENORM BEVRIJDEND' Persoonlijk Tjitske Loeffen (36) In 12 maanden tijd blijer, sterker en geïnspireerder. De eindstreep is nog niet in zicht, maar deze vier deelnemers aan het 365-Jaarprogramma van geluksgoeroes David en Arjan zijn op de goede weg. 'Mijn schaamte bleek onnodig'. magazine 27 Nu al lekkerder in hun vel Tekst PAMVANDERVEEN I blo s SHODYCAREMAN H aar man Mare heeft kanker, maar hij kreeg onlangs goed nieuws: dankzij nieuwe medi cijnen zijn vrijwel alle tumoren uit zijn li chaam verdwenen. Hij gaat zelfs weer langzaam aan het werk. Tjitske zelf zit sinds kort thuis en is aan het solliciteren. „Maar alleen op functies die passen bij mijn kern waarden. Wat die zijn, heb ik voor mezelf uit gezocht in het jaarpro gramma. Daarop kan ik voortaan al mijn keuzes baseren: stroken ze met wat ik écht belangrijk vind, zoals vertrouwen. Ook heb ik bij een bijeen komst van David en Arjan aan mijn eetverslaving gewerkt. Je moest iets meenemen waarvan je afscheid wilde nemen. Ik koos twee dingen: een zak chips, die stond voor het wegeten van emoties, en een rekenmachine, symbool voor het ac- countancywerk dat ik niet meer wil doen en voor rationaliseren in plaats van voelen. Met een ritueel heb ik die din gen achter me gelaten. Dat werkte enorm bevrij dend. Ik ben aan het af vallen onder begeleiding van een voedingsconsu- lente, maar doordat ik vooral focus op het jaar programma, is de druk niet zo groot. De kilo's gaan er langzaam, maar gestaag af. Wat ook veel indruk maakte, waren de geheimen die we moes ten delen met een groep. Ik wil niet zeggen wat ik verteld heb, maar wel dat het liefdevol ontvangen werd en dat mijn schaamte onnodig bleek. Sowieso is het één en al liefde op die bijeenkom sten, er wordt wat afge- knuffeld. Dat is het eerste wat David en Arjan ons leerden: de hart-tot-hartknuffel." WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 150