HJllUIIRg v. Hotelovernachting voor 2 personen iwM 13 De moord op Adrie den Engelsman moet gruwelijk geweest zijn. De 55-jarige man werd in februari onthoofd. Twee verdachten zijn opgepakt. EU wil helft minder gewonden in verkeer gr/J h'Ht Vanaf 1 per nacht A De 55-jarige Adrie den Engelsman uit Zoe termeer blijkt in fe bruari in zijn woning op gruwelijke wijze met een mes te zijn onthoofd door twee plaatsgenoten. Ver dachten Lysander M. (45) en Henk K. (39) hebben daarnaast di verse keren op het slachtoffer in gestoken. Dat heeft het Openbaar Ministerie bekendgemaakt. De doofstomme Adrie werd in februari gevonden in zijn bene denwoning aan de Leopoldhove in Zoetermeer. Bekenden van de man hadden de politie gealar meerd nadat zij geen gehoor kre gen aan de voordeur. Buren ble ken al enige tijd een penetrante geur te hebben geroken. Uit onderzoek bleek dat Adrie al enkele weken daarvoor om het le ven was gebracht. Het is nog on duidelijk hoe het drama zich pre cies heeft voltrokken. De verdach ten en het slachtoffer waren be kenden van elkaar, maar wat het motiefis geweest voor de ont hoofding is niet bekend. Deze krant sprak kort na de vondst van het lichaam met Ly sander. Hij speelde toen de 'ge schokte' buurman. „Samen met een vriendin spraken we weieens met Adrie af bij hem thuis", zei Regelmatig was Lysander dronken en zong hij 's nachts op het balkon hij toen de verslaggever hem op straat aansprak. Lysander stonk toen naar drank en rook. Hij ver volgde: „We dronken samen een biertje of we keken televisie of een film. Regelmatig hielp ik hem met administratieve zaken. Door zijn handicap vond hij het lastig zaken te begrijpen of zich ver- MM -±\ 'I staanbaar te maken. Dan scha kelde hij mijn hulp in. Echt triest dat hij er niet meer is." In de buurt wordt vol ongeloof gereageerd op het verhaal. De meeste buurtbewoners kennen Sander (zoals Lysander genoemd wordt) als een 'lieve en sociale' jongen. „Hij maakte altijd met ie dereen een praatje", zeggen bu ren. „Hij zorgde tot twee jaar gele den goed voor zijn oma. Zij zat in een rolstoel en regelmatig reed hij met haar rond of haalde hij bood schappen voor haar. Iedere dag kwam hij met zijn bastaard-her der bij ons langs voor een brokje voor de hond. We maakten dan ook vaak een praatje." Na het overlijden van zijn oma ging het bergafwaarts met San- der. „Hij vertelde dat hij veel ver driet had en begon te drinken. Regelmatig was hij dronken en zong hij 's nachts op zijn balkon." Andere buren omschrijven hem als een 'aparte vogel'. „Hij liep al tijd heel hyper door de wijk. Of'ie adhd had of aan de drugs zat, weet ik niet." Mede-verdachte Henk K. is voor de buurt een groot mysterie. „De politie heeft hem opgepakt in het huis van Sander. Daar zou hij al een tijdje bivakkeren. Maar wij hebben hem hier in de buurt nog nooit gezien." Wat zich die bewuste februari dag in het huis van Adrie den En gelsman heeft afgespeeld, is ook voor de buurt een raadsel. „We weten dat hij wei-eens bij het slachtoffer over de vloer kwam, maar ik heb geen idee wat hij daar uitspookte. Ik kan niet geloven dat hij dat heeft gedaan. Hij en de andere verdachte zijn een stelletje mongolen." Die doelstelling stelden de 28 EU-transportministers zich gisteren in Luxem burg. In 2010 werd al afge sproken het aantal ver keersdoden in tien jaar te halveren. Dat gaat waar schijnlijk niet lukken. Het verkeer eiste vorig jaar 25.500 levens, 19 pro cent minder dan in 2010. De maatschappelijke kos ten vanwege alle verkeers slachtoffers worden ge schat op meer dan 100 mil jard euro per jaar. Om de verkeersveilig heid te verbeteren, moeten meer 30 kilometerzones worden ingesteld. Betere handhaving van de ver- keersveiligheidsregels is ook noodzakelijk, net als het harder aanpakken van alcohol- en drugsgebruik in het verkeer. Nederland behoort met 33 verkeersdoden per mil joen inwoners tot een van de verkeersveiligste landen in de EU. Inclusief ontbijt in een hotel van NH Hotel Group naar keuze Ga naar pzc.nl/nhverblijf nH nhcw vrijdag 9 juni 2017 Vermoorde Adrie werd onthoofd en zijn buurman is verdachte Slachtoffer Adrie den Engelsman. FOTO POLITIE DEN HAAG I 75'"i L tin Peter Koop Marloes Nuijten Zoetermeer —Buurtbewoner Verdachte Lysander M. FOTO DANIELLA VAN BERGEN Minder brokken is min der gewonden, fotoafp De EU wil dat het aantal verkeersdoden in de Eu ropese Unie in 2030 ge halveerd is. Nu raken jaarlijks zo'n 135.000 Eu ropeanen zwaargewond Vooral voor fietsers en voetgangers moet meer aandacht komen. Frans Boogaard Brussel Zin om er even Lekker tussenuit te gaan? Kies dan voor de comfort voucher waarmee u kunt overnachten in o.a. Utrecht, Den Haag en Brugge inclusief uitgebreid ontbijt. U kunt ook gaan voor de premium voucher, waarmee u kunt verblijven in een selectie van hotels op absolute toplocaties, zoals midden in het centrum van Amsterdam, Brussel en Londen en waarbij ook nog eens een heerlijke fles cava is inbegrepen. HOTELS TIH COLLECTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13