'Joeri houdt van en laat nooit iets slingeren' IKZORGVOOR DE REURING, DAT ZIT NIET IN HEM Die mm mij Zo emotioneel als Britt (30) is, zo rationeel is Joeri (32). Gelukkig houdt hij ook van haar uitbundige karakter. Britt: „Zeven jaar geleden viel ik op Joeri vanwege zijn gevoel voor humor. Hij is sociaal en kon gelijk met al mijn vrienden overweg. Hij is oprecht geïnte resseerd en weet mensen snel op hun gemak te stellen met een gek grapje. Hij is een opgeruimde man. Ook letterlijk: Joeri houdt van orde, zal nooit iets laten slin geren. Als ik kook, wast hij tussendoor af, als ik iets in de kast leg, haalt hij het eruit om het op een betere plek te leggen. Het liefst zou hij zijn overhemden op kleur hangen, denk ik. Mij vindt hij een slod dervos, hoewel ik ook niet van rommel hou. Maar ik ben niet zoals Joeri, die zich al opruimend door het huis beweegt. Leg ik mijn tijdschrift weg om thee te zetten, dan ligt het weer netjes op de stapel als ik terugkom. Ook in zijn hoofd heeft hij de dingen op orde. In onze relatie is hij de stabiele, rustige factor. Hij kan goed relativeren, is relaxed, loyaal en heel betrouwbaar, ik ben nooit bang dat hij vreemd zal gaan. Joeri is het rationele type, hij staat niet al te lang stil bij dingen, ook niet als iets hem niet lekker zit. Heeft hij het niet naar zijn zin op z'n werk, dan vraagt hij zich zelf niet af: 'Wil ik dit nog wel? Haal ik hier nog voldoening uit?' Hij parkeert het en gaat over tot de orde van de dag. Dat je je niet zo op de vlakte hoeft te houden, is iets wat ik in de relatie in breng. Ik ben iemand die doordenkt en doorvraagt, die de zaken van de emotio nele kant benadert. Door veel met elkaar te praten, lukt het steeds beter om samen de diepte in te gaan. Alleen niet als hij net uit zijn werk komt. Dan hoefik hem niet aan zijn hoofd te zeuren met een vraag als: 'Hoe voel jij je hierover?' Joeri is iemand die graag bij de feiten blijft. Bij een probleem komt hij graag met een praktische oplossing. Maar hij weet ook dat ik een gevoelsmens ben, dat ik heen en weer kan schieten tussen vro lijk en chagrijnig zijn, tussen boosheid en verdriet. Daar gaat hij gelukkig goed mee om. Hij zegt dan: 'Hou eens op met schreeuwen en geef me een knuffel.' Soms ergert het me dat hij altijd rustig blijft. 'Zeg jij ook eens wat!' roep ik dan. Waarop hij weer heel verstandig reageert: 'Dat heeft geen zin, want je bent nu te boos.' Toch houdt hij ook van mijn uitbun dige karakter. Waar hij de ratio vertegen woordigt, zorg ik voor het enthousiasme en de reuring in ons huwelijk. En voor de initiatieven, want dat spontane zit niet zo in Joeri. Me verrassen met een weekendje weg of tijd maken om samen een wijntje drinken - ik zou het heel leuk vinden, maar zo is hij niet. Hij weet dat ik zou willen dat het ook wat meer van hem kwam. Maar hij denkt er nooit aan. En dan verandert er niet zo veel. Ik ben het ook die het moet signaleren als er iets niet helemaal goed gaat tussen ons. 'Ik vind dat je de laatste tijd wel erg veel op je telefoon zit te kijken in plaats van naar mij', bijvoorbeeld. Of: 'We moeten wat meer tijd vrijmaken voor elkaar.' Sinds we een kindje hebben, blijkt Joeri trouwens wél initiatiefrijk. Niet zo zeer op het romantische vlak, maar hij loopt uren met haar rond, maakt haar aan het lachen, ziet eerder dan ik dat de baby- melk op is. En soms, opeens, weet hij me toch te verrassen. Op onze trouwdag nam hij me mee naar het restaurant vlakbij de plek waar we trouwden. Heel mooi sym bolisch. En fijn om echt tijd samen te hebben. Dat had ik zelf niet beter kunnen regelen." <1 orde Tekst PAM VAN DER VEEN ES Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl magazine 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 138