'EXTREME GEBEURTENISSEN ZIJN NIET ALLEEN LITTEKENS, ZE VORMEN JE' voor selfies moet poseren. Ze komen mij soms gecodeerd om raad vragen. Als ze zeggen: 'Kartonnen dozen is zo'n belang rijk boek voor mij', dan weet ik genoeg en probeer ik mijn vaderlijke taken op mij te nemen. Ik houd hen voor dat afwijzing nooit definitief hoeft te zijn en dat het een teken van schrik kan zijn. Dierbaren moeten wennen, ook aan het idee dat het leven van hun zoon of dochter er anders en misschien minder makkelijk uitziet dan zij verwacht hadden. Geef en gun hen die tijd. Ik zeg: 'Probeer de band in stand te houden, want in veel gevallen komt het wel goed'. In Vlaanderen zijn natuurlijk ook zaken positief veranderd; zo kunnen homo's kinderen adopteren." „Ik ben zo maniakaal aan het schrijven, dat zou niet verantwoord zijn geweest. Het lijkt me ook niet makkelijk kinderen op te voeden; ik word bijna panisch van het idee. Bovendien heb ik nooit een echte kinderwens gehad. We hebben het er wel een keer serieus over gehad. Al 25 jaar verblijven we drie maanden per jaar in Zuid-Afrika. Dat komt onder meer door een grote vriendschapsliefde met een lesbisch koppel dat daar woont. Op een bepaald moment vroegen ze ons: 'Zullen we met zijn vieren kinderen gaan maken?' Ik vond dat aanvankelijk een goed idee, net als de twee vrouwen. Mijn man reageerde gelukkig als adult in the room. Hij zei: 'Nee, dat gaan we beslist niet doen in een land dat zoveel wees kinderen telt die op zoek zijn naar een thuis. Dat zou ongelooflijk egoïstisch zijn'. Vervolgens hebben onze vrien dinnen twee weesmeisjes geadopteerd. En wij zijn hun peetvaders. Dat voelt meer dan goed." 41 Hadden jij en René geen kinderen gewild? magazine 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136